Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 ALT nie odpala


Nader

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Mam taki problem z w/w silnikiem: 

Dziś jeździłem normalnie, przez dłuższy czas, zatrzymałem się na parkingu zgasiłem auto i poszedłem do sklepu, wróciłem po około 10 minutach, odpaliłem auto i przez chwilę postałem na parkingu, po chwili zaczęło lekko telepać budą i po chwili zgasł. Przy próbie odpalenia silnik odpala obroty wlatują na 800 i zaczynają spadać auto jakby się dusi i gaśnie (nie reaguje na pedał gazu). Czasem zdarza się tak że tylko kręci i nic poza tym. W vagu brak błędów, miał ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie. Zdechła pompa paliwa ale to takie wróżenie z fusów po tym opisie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, golfagn napisał:

Paliwo masz? 

tak, prawie pół zbiornika w obecnej chwili. Teraz tak przyszło mi do głowy, że przez ostatnie 2 dni przez jakiś czas po odpaleniu auta było słychać buczenie ale nie pamiętam czy z przodu, czy z tyłu auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2021 o 19:27, przem8 napisał:

Miałem podobnie. Zdechła pompa paliwa ale to takie wróżenie z fusów po tym opisie. 

Kupowałeś nową pompę czy ori używkę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nową, najtanszą z skv za 80zl. Jeżdżę na lpg więc potrzebna tylko do odpalenia. Daje radę przy grubo ponad 200KM więc po co lepsza. Zdechnie, kupie drugą. Teraz wymiana tego dla mnie to chwila moment. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2021 o 21:15, przem8 napisał:

Nową, najtanszą z skv za 80zl. Jeżdżę na lpg więc potrzebna tylko do odpalenia. Daje radę przy grubo ponad 200KM więc po co lepsza. Zdechnie, kupie drugą. Teraz wymiana tego dla mnie to chwila moment. 

Czyli rozumiem że można wymienić tylko samą pompkę bez konieczności wymiany tego całego nazwijmy to "kosza" w którym znajduje się ta pompka?

 

Przy okazji robi to jakąś różnicę firma SKV lub Magneti Marelli?

Edytowane przez Nader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sam wkład. Nigdy nic nie kupiłem od magnetti i nie mam zamiaru. Jak jezdzisz na samej benzynie to zainwestuj w vdo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba jest jakiś spisek :D u mnie prawdopodobnie też pompa zdechła wczoraj. W ostatnim czasie miałem bardzo mało paliwa w zbiorniku (niewiele jeździłem), ale żeby nie jeździć na prawie pustym zbiorniku kupiłem do kanistra i zalałem 20 l. auto odpaliłem, przejechałem 20 m  i zgasiłem. Po paru godzinach auto odpaliło ale nierówno pracowało po czym zgasło i już nigdy nie odpaliło, zaskoczyło jedynie na spreju. teraz czekam aż przestanie padać i zacznie się poszukiwanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli po otwarciu bagażnika czuć paliwo to będzie oznaka padającej pompy?

 

PS. auto dostało nową pompę i jeździ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Nader napisał:

Czy jeżeli po otwarciu bagażnika czuć paliwo to będzie oznaka padającej pompy?

Nie. Paliwo albo jego opary się gdzieś wydostają. Jeśli wali po wymianie to coś jest niedokręcone albo zalałeś np. podłogę paliwem, ewentualnie jeszcze nie wywietrzało.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie pompy jest ok, to wcześniej jak miałem jeszcze starą pompę to tak się zdarzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...