Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klapa bagażnika - Sedan


FabianB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie wyżej, da się coś pokombinować z tą klapą gdy za pomocą kluczyka otwiera się ją żeby sama ładnie odbijała do samej góry? Z reguły mi tylko odskoczy od zamka ale się nie podniesie więcej, może ze 2/3 razy się udało że sama się uniosła więcej niż norma parę cm niż zwykle wyżej więc chce, a nie może :) Jak to było w org tak ma być? No chyba że u mnie się już tam coś psuje, a jeśli nie to jest jakiś patent na to żeby podnosiła się do samego końca sama..?

Edytowane przez FabianB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były zawiasy klapy zwykłe i takie przy których klapa sama się otwiera do góry poprzez wciśnięcie przycisku na pilocie albo w drzwiach kierowcy (otwierania kluczykiem w takim przypadku nie polecam).

U Ciebie albo padły sprężyny gazowe albo masz zwykłe zawiasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na to pierwsze, mógłbyś dać link do takich siłowników nowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np Stabilus 105433. Niby w opisie że pasują do C6, jednak koledzy je montują w B6/B7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same siłowniki nic nie dadzą. Potrzeba inne zawiasy.

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2021 o 21:10, FabianB napisał:

Stawiam na to pierwsze, mógłbyś dać link do takich siłowników nowych?

Najtaniej znalazłem tu.

ALLEGRO.PL

Jak coś to napisz do mnie na priv. ze zdjęciami swoich zawiasów i coś zaradzimy, aby nie ładować się w koszty. Jeśli jesteś zainteresowany.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2021 o 21:10, FabianB napisał:

Stawiam na to pierwsze, mógłbyś dać link do takich siłowników nowych?

Do B7 niby mają iść te i są nawet mocniejsze i tańsze od tych co kolega @Bildertutaj poleca. Pierwszy nr podałem wcześniej bo koledzy tutaj polecali, ja jednak zamówię takie jak z poniższego linka.

 

ALLEGRO.PL

EDIT:

@FabianB w aparts.pl idzie je kupić za 57zł/szt. z darmową dostawą, także cena dobra. W IC za 71zł bez rabatu i chyba tutaj zamówię do swojej bo mam tam spore zniżki i będzie taniej niż w internecie.

https://aparts.pl/sprezyna-gazowa-pokrywa-bagaznika-stabilus/020878,126,STB020878,a.aspx

 

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pelonek1 Kupuj. testuj.


Daj znać czy klapę ruszą.

Parametry siłowników można sobie wsadzić w d... tyle mają wspólnego z rzeczywistością.

Fakt są zamienne dla siłowników automatycznej klapy, ale też i dla zwykłych siłowników.

Sprawdź czy hamują klapę przy końcu otwarcia.

Wrzuć filmik. Przyda się dla kolejnych osób.
Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Bilder napisał:

@pelonek1 Kupuj. testuj.


Daj znać czy klapę ruszą.

Parametry siłowników można sobie wsadzić w d... tyle mają wspólnego z rzeczywistością.

Fakt są zamienne dla siłowników automatycznej klapy, ale też i dla zwykłych siłowników.

Sprawdź czy hamują klapę przy końcu otwarcia.

Wrzuć filmik. Przyda się dla kolejnych osób.
Pozdrawiam :D

Jeszcze nie zamówiłem bo nie mogłem się do kumpla do IC dodzwonić. Jak napiszesz, że będzie źle to wezmę te co Ty polecasz? Zawiasy mam ORI z automatycznym otwieraniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pelonek1
Nie powiem, ani tak ani tak.
Stabilius ogólnie trzyma jakość.
Tych akurat siłowników co podlinkowałeś nie testowałem, więc się nie wypowiem.
Ale jak wy testujesz to daj znać ;)
Polecam to co sam sprawdziłem i działa i nie wykluczam tego że te od Ciebie nie zadziałają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2021 o 12:28, Bilder napisał:

@pelonek1
Nie powiem, ani tak ani tak.
Stabilius ogólnie trzyma jakość.
Tych akurat siłowników co podlinkowałeś nie testowałem, więc się nie wypowiem.
Ale jak wy testujesz to daj znać ;)
Polecam to co sam sprawdziłem i działa i nie wykluczam tego że te od Ciebie nie zadziałają ;)

Zamówiłem te tańsze typowe pod B7. W IC 47 zł/szt. Jak zamontuję to nagram filmik, jeśli oczywiście będzie się czym pochwalić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bilderi reszta koleżanek/kolegów. Sprężyny 020878 które są typowe pod B7 nie działają. 020878 idą do zwrotu i będę kupował 105433, które są polecane tutaj na forum. Pierwszy filmik na nowych 020878, drugi na padających ale ORI.

   

 

 

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pelonek1 To w takim razie będziesz zadowolony :D
Chyba, że i istanieje taka możliwość, że Twoje sprężyny wyzionęły ducha, ale na drugim filmiku nie wygląda to aż tak źle. Pamiętaj siłowniki montuj bucą w dół. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Bilder napisał:

@pelonek1 To w takim razie będziesz zadowolony :D
Chyba, że i istanieje taka możliwość, że Twoje sprężyny wyzionęły ducha, ale na drugim filmiku nie wygląda to aż tak źle. Pamiętaj siłowniki montuj bucą w dół. 

Bucą tzn. tą grubsza częścią do dołu? Były zamontowane odwrotnie tzn. tłoczyskiem do dołu.

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bilder napisał:

@pelonek1 Bucą tzn. tą grubsza częścią do góry sorry za dużo %% :D
Tak jak na zdjęciu.

20190614_211241.jpg

To tak mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Stabilus 105433.

Nie wiem jak obecnie z jakością ale zmieniałem jakiś czas temu u siebie i nadal działają tak samo więc można spokojnie dalej polecać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pany za rozwinięcie tego tematu czyli co jak dobrze rozumiem wystarczą same siłowniki odpowiednie i nie jest konieczne jednak przerabianie nawiasów żeby klapę podniosły..?

Edytowane przez FabianB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2021 o 12:57, FabianB napisał:

Dzięki Pany za rozwinięcie tego tematu czyli co jak dobrze rozumiem wystarczą same siłowniki odpowiednie i nie jest konieczne jednak przerabianie nawiasów żeby klapę podniosły..?

Jak masz zwykłe zawiasy to nie podniosą klapy, nie ma takiej opcji.

@Bilder @afroo. Stabilus 105433 muszą być i jak widać poniżej trzymają cały czas jakość. Wydaje mi się, że idą na pierwszy montaż bo są identyczne, łącznie z niektórymi napisami i czcionką. Na pierwszym filmiku po wymianie tylko jednej na nową, na drugim komplet nowy. Teraz trzeba się postarać, by zamknąć klapę uchwytem od wewnątrz klapy.

   

 

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pelonek1 I gitara :D - Tak dla mnie stabilus produkuje ori w aso których cena powala :D Swego czasu tego stabiliusa nie dało się kupić taniej jak 120zł za szt. bo nigdzie nie były dostępne.

@FabianB Jeśli chcesz takiego moda, zapraszam na priv.
Musisz zmienić siłowniki i zawiasy

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...