Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dołożenie oryginalnego subwoofera


kris_91

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam w b9 2016 system 8 głośników pasywnych  8RM, da radę jakoś doposażyć go w subwoofer w wnęce koła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

musiałbyś kupić wzmacniacz z wejściem hi-in i podłączyć je do tylnych głośników. Następnie do wzmacniacza podłączasz suba. Alternatywnie możesz kupić wzmacniacz bez hi-in i do tego konwerter sygnału wysoko napięciowego na nisko napięciowy (RCA) np. firmy Hollywood, ale wtedy musisz skądś wziąć "remote", aby wzmiacniacz ruszył (np. z gniazda zapalniczki). Chociaż są też konwertery, które mają remote, z tym że są droższe.

Ja podobnie zrobiłem w mojej poprzedniej B8 - podłączyłem (przez wzmacniacz z hi-in) nowy sub , z tym że sygnał wziąłem z tego przeznaczonego do suba (bo ori sub był w bagażniku, tylko grał plastikowo), więc sprawa była prosta (nie musiałem się dostać do głośników tylnych). Teraz też wymieniłem oryginalny subwoofer z B&O w B9, ale niestety wzmacniacz miał wadę i czekam na nowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie da sie tego jakoś podpiąć pod fabryczne audio? Głośniki w desce to ciężki temat?

 

Znalazłem takie coś. Mam MMI high czy mogę tak podpiąć ori sub i głosnik centralny jak w opisie?

 

8 pin black connector (called T8t in the wiring diagrams)

Pin 9 : Subwoofer + (2.5mm wire used but lands up becoming 1.5mm) If you were using this as an input for an aftermarket amp, then you don't need to use wire this thick.
Pin 13 : Subwoofer - (2.5mm wire used but lands up becoming 1.5mm) If you were using this as an input for an aftermarket amp, then you don't need to use wire this thick.
Pin 10 : Centre Channel + (0.35mm wire used)
Pin 14 : Centre Channel - (0.35mm wire used)

I can look into the VCDS coding that will be needed to enable these outputs if you want. But it's basically as simple as recoding the Module 5F to tell it that its now outputting the Sub and Centre too as in the Audi Sound System.
 

 

Trochę grzebałem i wychodzi że i 8RM i 9VD są podłączone do MMI bezpośrednio. 9VD ma centralny w desce i suba i to są różnice.

Przykład z 8V ale chyba będzie bardzo podobnie. Nie wiem jak z tą parametryzacja? @wrclaguna@Muskel1

WWW.AUDISPORT-IBERICA.COM

Buenas! Aquí os traigo la primera mod del 2017! Hubo unos contratiempos que al final la han retrasado, pero bueno ya está aquí. Versión 1.1 Enero 2019 Versión 1.2 Noviembre 2021 (el PDF si está...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, wrclaguna napisał(a):

Tak Parametryzacja pomoze wtedy , robilismy tak juz .

Czyli mogę działać. Bez parametryzacji pójdzie tylko nie będzie ustawień w MMi dla suba? Czy w ogóle nie będą te kanały grać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2023 o 08:17, kris_91 napisał(a):

Czyli mogę działać. Bez parametryzacji pójdzie tylko nie będzie ustawień w MMi dla suba? Czy w ogóle nie będą te kanały grać?


Bez Parametryzacji nic nie bedzie dzialac

Z Subem to zalezy jaka jednostka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMi z SIM duży ekran

Edytowane przez kris_91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ogarnięty. Wszystko gra. Po podłączeniu suba i centralnego grały. Ale po zrobieniu parametryzacji dopiero zaczęło grać? dzięki @H4mm3R za opanowanie tematu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...