Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Czujnik NOx w A4 B9 2.0TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dolej do pełna AdBlue nastěpnie sterownik silnika-> nastawy postawowe, następnie wybierasz z listy pozycję IDE04567 Resetowanie rejestracji poziomu paliwa w zbiorniku (SCR) -> naciskasz na "Start" Powinien pokazać się komunikat, że zakończono pomyślnie.

 

Opublikowano
58 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Dolej do pełna AdBlue nastěpnie sterownik silnika-> nastawy postawowe, następnie wybierasz z listy pozycję IDE04567 Resetowanie rejestracji poziomu paliwa w zbiorniku (SCR) -> naciskasz na "Start" Powinien pokazać się komunikat, że zakończono pomyślnie.

 

Dziękuję ale czy to nie jest adaptacja czujnika poziomu Adblue w zbiorniku ?

Opublikowano

Adaptacja ta resetuje także wartości czujnika NOx.

Powinno się ją wykonać gdy:

- przeprowadzono naprawę układu AdBlue

-  wymieniony został tylny czujnik NOx 

- wymieniony został katalizator SCR

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano

Wracałem dzisiaj z pracy, wziąłem się za próby "przyspiesz i zwolnij"

 

1. System znowu wykrył błąd, który wcześniej usunąłem, czyli próby chyba się udały, znaczy warunki na test spełnione.

2. Błąd wyskoczył chwilę po 15, a ta wartość, która wcześniej była -48 z limitami od -40 do 32676 teraz zrobiła się na -33 z limitami od (i tu dziwne) -13 do 32676.. wartość delikatnie rośnie, w sensie zbliża do dolnego limitu, ale ...

3. Załączam zdjęcia trasy jak próbowałem na 6 biegu robić próby, było ich kilka, później także na 3cim biegu i jazda ok2500-3000obr przez około 1km+.

 

Zaraz zrobię skan VCDSem i chyba kolejną próbę prędkościową.

 

 

 

 

Screenshot_20240702-151112.png

Screenshot_20240702-151118.png

Screenshot_20240702-175522.png

Screenshot_20240702-175656.png

Opublikowano
1 godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Adaptacja ta resetuje także wartości czujnika NOx.

Powinno się ją wykonać gdy:

- przeprowadzono naprawę układu AdBlue

-  wymieniony został tylny czujnik NOx 

- wymieniony został katalizator SCR

Co należy rozumieć przez „tylny czujnik” ? U mnie został wymieniony czujnik za turbiną (przed katalizatorem)

Opublikowano

Masz tylko jeden czujnik więc w tym przypadku jest to tylko ten jeden.

Opublikowano
41 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Masz tylko jeden czujnik więc w tym przypadku jest to tylko ten jeden.

Dziękuję . Mam tylko obawy czy „wypalę” ten Adblue w krótkim czasie, z tego co czytałem pod wpływem czasu ulega on degradacji (a mam zbiornik 24L) ?

Opublikowano

Zużycie AdBlue to ok. 1l/1000 km. Więc aby wyjeździć zbiornik do pusta musisz zrobić w roku ok. 24 kkm.

 

Opublikowano

Najwyżej odpompuje. Na postawie Twej wiedzy możesz stwierdzić że ta procedura jest bardzo istotna po zmianie czujnika (na używany)?

Opublikowano
28 minut temu, A4B9 napisał(a):

możesz stwierdzić że ta procedura jest bardzo istotna po zmianie czujnika (na używany)?

Tak.

Opublikowano

W nawiązaniu do wczoraj co pisałem, poniżej błąd z VCDS, który wrócił podczas moich testów przyspieszania.

 

VCDS:

Środa,03,Lipiec,2024,09:40:42:00006
VCDS -- Emulator VAG/VAS pracujący w środowisku Windows, uruchomiony na Windows 10 x64
Wersja VCDS: AKP 17.8.1.0
Wersja danych: 20171214 DS276.6
www.vcds.pl


VIN: WAUZZZ8K3EA143417   Numer rejestracyjny: 2GI RAZ BŁĄD

--------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------


                Adres 01: Silnik       Plik etykiet: 04L-907-309-V1.clb
Oznaczenie elementu: 04L 906 021 BQ    HW: 04L 907 309 
  Komponent i/lub wersja: R4 2.0l TDI   H23 9970
           Kodowanie: 12194012242401080000
           Kod serwisu: WSC 17147 004 1048576
              Zbiór danych ASAM: EV_ECM20TDI01104L906021BQ 004007 (AU48)
                       ROD: EV_ECM20TDI_AU48.rod
                      VCID: 75E157D6D4C130EEB2-8020
Znaleziono 1 błąd:

28653 - SAE - Reserved by Document ISO 15031-6 
          P204F 00 [101] - 2005
          Niepotwierdzony - Testowany od skasowania kodów błędów
             Ramka zamrożona:
                    Stan błędu: 00000001
                    Priorytet błędu: 2
                    Częstość błędu: 1
                    Przebieg: 209769 km
                    Data: 2024.07.02
                    Czas: 15:01:24

                    Prędkość obrotowa silnika: 1506.00 /min
                    Unormowana wartość obciążenia: 0.0 %
                    Prędkość pojazdu: 56 km/h
                    Temperatura płynu chłodzącego: 91 °C
                    Temperatura powietrza zasysanego: 71 °C
                    Ciśnienie atmosferyczne: 990 mbar
                    Napięcie zacisku 30: 14.480 V
                    Licznik cykli wyuczania po OBD: 40
                    Masa powietrza na mierniku masy powietrza 1: 8.0 kg/h
                    Czujnik temp.zewn. 1 rząd 1: wartość nieprzetworzona: 15.5 °C
                    Zawór recyrk.spalin:1 rząd 2: inf.zwr.o położ. - wart.rzecz.: 99.98 %
                    Nastawnik klapy spalin 1: rz.1: inf.zwr.o położ. - wart.rzecz.: 99.32 %
                    Czujnik NOx przed katalizatorem SCR: emisja NOx: 68 ppm
                    Czujnik NOx przed katalizat.SCR: współczynnik korekty offset: 2 ppm
                    Aktualna temperatura w katalizatorze redukcyjnym NOx: 286.7 °C


Kody gotowości: 0 0 0 0 0 

 

Dzisiaj zrobiłem kolejne przyspieszania, wcześniej błąd udało się wykasować, wyjechałem bez błędu i jak wróciłem to błędu nie ma, ale dalej odliczenie świeci.

 

Edytowane przez tical0

Opublikowano

Umówiłem się do ASO na 15/07, mogą zrobić aktualizację softu, w zależności od kodu błędu i może się to zamknąć w kwocie 700zł jak to pomoże lub do 1500 jak nie i muszą analizować więcej.

Dodatkowo jeśli procedury wymagają wymiany kolejnych części, aby robić dalsze diagnozy to koszty już rosną w tysiące, chyba, że się nie zgadzam to nie, ale i analiza stanie w miejscu.

 

Powiedzcie proszę czy znacie kogoś w pomorskim lub okolicy kto jest w stanie zdiagnozować mój przypadek, gdzie mógłbym podjechać, ktoś zaufany kto zna się na rzeczy?

Opublikowano
W dniu 2.07.2024 o 21:07, Muskel1 napisał(a):

Tak.

Zaglądnąłem do Elsa i podają konieczność adaptacji sondy lambda przy NOx nie ma nic, ale wydaje mi się że tam jest błędna informacja bo odwrotnie są oznaczone podzespoły. A być może w DEUA tego się nie robi albo ja źle sprawdziłem  ?

IMG_3548.jpeg
 

spójrz proszę, 11,12,13 maja chyba pozamieniane numery. 

IMG_3549.jpeg

Edytowane przez A4B9

Opublikowano

@Muskel1 czy pompa AdBlue pompuje tak mocno? Tzn między 10-15bar podczas obciążenia na najwyższym biegu między 1400-1800obr?

Ok 5bar ma na wolnych obrotach.

 

Drugie pytanie czy wartości na Nox sensor podczas tego obciążenia przekraczające 1500 to ok?

 

Załączam 2 screeny z mojego wczorajszego testu przyspieszania, póki co błędu brak, ale licznik odlicza dalej.

Na dniach wypalanie DPF, 18g już jest.

Chcę zrobić też procedurę z tego filmu 

tylko nie jestem pewien czy to mam w mojej wersji VCDS. 

Screenshot_20240704-224932.png

Screenshot_20240704-225125.png

Opublikowano

Czy ta opcja jest dostępna tylko dla oryginalnych VCDS?

image.png.655d257a382114bd2d7719457f94fe6e.png

Opublikowano

To czy dana nastawa podstawowa jest  dostępna czy nie, zależy od danego sterownika.

Ciśnienie w układzie AdBlu powinno wynosić ok. 5 Bar, niezależnie od obciążenia silnika.

Chciałem tylko zwrócić uwagę, że jesteś w dziale poświęconym B9, a nie B8. Nie mieszajmy wszystkiego do kupy. Jest też dział B8 i tam powinieneś opisać problem.

 

 

W dniu 4.07.2024 o 08:25, A4B9 napisał(a):

wydaje mi się że tam jest błędna informacja bo odwrotnie są oznaczone podzespoły

Nie są. Wszystko jest poprawnie opisane.

Nawet w ETKA jest tak samo:wink:

Adaptacja czujnika NOx zalecana jest nawet na stronie Ross-Tech.

 

Screenshot (402).png

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano

@Muskel1wybacz, ale tu łatwiej mi napisać. Napisz czy zaworek tak powinien podawać AdBlue po wyzwoleniu  testu vcds.

Strzela 2 dyszami jakby.

Opublikowano

Tu nie chodzi o wybaczanie tylko o to, żeby nie robić bałaganu. W przyszłości będzie innym łatwiej znaleźć temat z danym problemem w odpowiednim dziale. Jak wrzucimy wszystko do kupy nikomu to nie pomoże .

 

Opublikowano

@Muskel1 naprawiłem swoje Audi. Dziś zrobiłem jeszcze 2 ostatnie procedury z filmików jakie wyżej wstawiałem, mogę podać konkretnie jutro które jak ktoś chce. Wyłączyłem auto, za chwilę pojechałem w krótką trasę i z powrotem, wyłączyłem auto. Po godzinie z hakiem zbieram się do domu, włączam zapłon, błędu nie ma. Czysto. Szybko pomiar, to co miałem na -48 później -30 bodajże, teraz 25, w limicie. Został dof do wypalenia, bo się zresetował stan emisji, ale to na spokojnie zrobię w tygodniu.

Wielkie dzięki Ci za pomoc! Dużo pomogłeś naprowadzając co i jak. 

 

Opublikowano

Nie naprawiłeś tylko skasowałeś blokadę, która z pewnością powróci, bo  przyczyny nie usunąłeś?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.