Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Brak mocy


Carma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały kłopot: autko jadąc nie ma mocy, żeby przyśpieszać. Nie czuć, kiedy turbo zaczyna pompować na maxa. Pod vagiem ciśnienie turbo pokazuje ok 1Mpa na niskich obrotach do 1,4 na obrotach powyżej 2000 RPM. Słychać jeszcze dodatkowo taki świst spod maski jakby uciekało gdzieś ciśnienie, i wąż nie puchnie w rękach. Auto postawiłem do mechanika, który wysłuchał, że może być uszkodzony tłok. Nie sprawdzał On ciśnienia na cylindrach tylko chce od razu ściągać głowicę. Mam mieszane uczucia co do trafności jego osądu. Może macie jakichś zaufanych mechaników w moich okolicach. Pozdrawiam i góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabieraj jak najprędzej autko od tego "pseudo-mechanika" Narazi cię na spore koszty a i może narobić ci niezłego bigosu!!!!!! :sick3: Co do braku mocy to na postoju nie sprawdzisz ile ci pompuje turbinka! Zacznij od sprawdzenia szczelności całego dolotu-napisz jeszcze czy autko kopci? Lub wpisz w wyszkiwarkę "notlauf" sporo tego było!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kopcić nie kopci mocno, na postoju dopiero przy wysokich obrotach (na ucho ok. 4000RPM) poleciało coś jakby siwy dymek, a czarnego nie ma dużo. Auto również pracuje głośniej niż inne TDI włączając w to 1Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Ja bym szukał nieszczelności w dolocie na początku- Najprędzej na gumowych łącznikach. U mnie kiedyś jedna guma pękła ze starości i jadąc myślałem ze jakiegoś lewego paliwa wlałem nie było czuć przyspieszania na 4 szedł tak samo jak 5 ale jak wymieniłem ta gumę odrazu inna jazda:)

Pozdrawiam i życzę udanych poszukiwań. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by byl uszkodzony tlok, to mysle, ze by ci calym autem telepalo. Jak brakuje mocy to zapewne cos zwiazanego z turbo, a jest tego sporo. Autko lepiej zabieraj od tego majstra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto postawiłem do mechanika, który wysłuchał, że może być uszkodzony tłok. Nie sprawdzał On ciśnienia na cylindrach tylko chce od razu ściągać głowicę.

:decayed: super mechanik, wrzuc namiary bedziemy go "polecac" :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto postawiłem do mechanika, który wysłuchał, że może być uszkodzony tłok. Nie sprawdzał On ciśnienia na cylindrach tylko chce od razu ściągać głowicę.

:decayed: super mechanik, wrzuc namiary bedziemy go "polecac" :polew:

że też takie konowały jeszcze mają warsztaty :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...