Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wiązka, piny świateł postojowych b7


kubicv10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje pilnie informacji albo schematu pinów, cokolwiek na temat wiązki świateł postojowych. Chcę wpiąć dodatkowy moduł coming home i wszystko gra tylko został jeden kabel, którym muszę bezpośrednio wpiąć się w postojowki.. Przez przełącznik świateł nie będzie.  W bezpiecznikach nie znalazłem. Gdzie szukać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MCE, przecież jest o tym z kilka tematów...

Gniazdo 32pin

Pin 3 – Zasilanie lewego światła postojowego (WY) [szaro/czarny]

Pin 6 – Zasilanie prawego światła postojowego (WY) [szaro/czerwony]

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DarekS4

2 godziny temu, kamil-vag napisał:

W MCE, przecież jest o tym z kilka tematów...

Gniazdo 32pin

Pin 3 – Zasilanie lewego światła postojowego (WY) [szaro/czarny]

Pin 6 – Zasilanie prawego światła postojowego (WY) [szaro/czerwony]

Ja znalazłem akurat wątek co się wpinali w gniazdo B 23 pin, tam są mijania, halogeny itp. Tu jest

Pin 16 – Zasilanie prawego światła DLR [biało/żółty] 

Pin 18 – Zasilanie lewego światła DLR [biało/czarny]

 A w kostce C w MCE nwm ile pin

pin 4 (tylne lewe światło), pin 5 (oświetlenie tablicy), pin 17 (tylne prawe światło). 

Czy źle myślę?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty wiesz czego chcesz w ogóle :lol: ?

Podałem Ci jak na tacy piny świateł postojowych to Ty tu podajesz od mijania itd...

Potrzebne Ci to do CLH w jakim celu ? Żeby było info, że zapalone światła ? Nie lepiej dać plus po zapłonie ?

Pokaż instrukcje podłączenia tego clh

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, kamil-vag napisał:

Ty wiesz czego chcesz w ogóle :lol: ?

Podałem Ci jak na tacy piny świateł postojowych to Ty tu podajesz od mijania itd...

Potrzebne Ci to do CLH w jakim celu ? Żeby było info, że zapalone światła ? Nie lepiej dać plus po zapłonie ?

Pokaż instrukcje podłączenia tego clh

Chodzi mi, że w tym gnieździe B 23 pin znajduje się zasilanie do świateł. Myślałem, że postojowe to są DLR. Ja chce się tylko wpiąć bezpośrednio w postojówki i tyle xd

Mam już podpięte wszystko.

Stałe 12v, masa, Wyzwalanie po kierunkach, odcinanie modułu po zapłonie. Został tylko kabelek od świateł. To sprawdzę tak jak mówisz, ten pin 3 i 6 tyczy się przodu i tyłu? Czy tylko prawy przod i lewy przód? Pozdrawiam. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie kolego chodzi o moduł nie ori clh.  Po prostu myślałem że, DRL to skrót od postojowek. Jak pisałem wcześniej chce znaleźć tylko wiązkę od świateł postojowych i bezpośrednio się do nich wpiąć żeby się ładnie zaświeciły i odprowadzily mnie do domu :)

Edytowane przez kubicv10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, chyba ogarnąłem temat, po prostu wczoraj siedziałem do późna z tym i nie miałem pomysłu już gdzie szukać, net w garażu słaby to też nie wszystko się wczytywało. Z góry sorki za kłopot i dzięki. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak chcesz clh na postojówki to te piny co Ci napisałem wcześniej ? szara wtyczka długa przy MCE, trzeba ściągnąć osłonę nad nogami kierowcy i widać...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie połamałem dzięki pomocy Kamila. Ale i tak u mnie działa to dziwnie. I o tym może niebawem bo na razie zdrowie nie dopisuje . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, DarekS4 napisał:

Właśnie nie połamałem dzięki pomocy Kamila. Ale i tak u mnie działa to dziwnie. I o tym może niebawem bo na razie zdrowie nie dopisuje . 

U mnie też to działa dziwnie, nie wiem czy to przez ten moduł ale musiałem jednak poprzepinać przewody.
Miałem podłączone pod postojowe ledy przód bo mam inne lampy) i do tylnich postojówek. Wszystko fajnie działało, dopóki nie odpaiłem auta, walio błędem tylnich świateł left/right rare light. Stwierdziłem, że pewnie dlatego, że są podpięte razem z ledami do modułu. Rozebrałem odłączyłem tylnie światła, nagle błąd left/right parking light. Już wgl zgłupiałem no ale odłączyłem ledy i podłączyłem same tylnie świata, i walli błędem left/right rare light. Kopara opadła. Stwierdziem, że podepne same mijania ( mam w lampie h9 ) ,  ogarnąłem to i ładnie działa zero błędów, podpiąłem do nich tylnie postojówki,i cyk  left/right rare light. Już mi brakło sił dlaczego tak jest. Zostawiłem tylko mijania i złożyem do kupy, trochę szkoda, że nie są tylnie podłączone bo jednak fajnie wyglądało ale nie znalazlem rozwiązania na to. ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2022 o 16:43, kubicv10 napisał:

U mnie też to działa dziwnie, nie wiem czy to przez ten moduł ale musiałem jednak poprzepinać przewody.
Miałem podłączone pod postojowe ledy przód bo mam inne lampy) i do tylnich postojówek. Wszystko fajnie działało, dopóki nie odpaiłem auta, walio błędem tylnich świateł left/right rare light. Stwierdziłem, że pewnie dlatego, że są podpięte razem z ledami do modułu. Rozebrałem odłączyłem tylnie światła, nagle błąd left/right parking light. Już wgl zgłupiałem no ale odłączyłem ledy i podłączyłem same tylnie świata, i walli błędem left/right rare light. Kopara opadła. Stwierdziem, że podepne same mijania ( mam w lampie h9 ) ,  ogarnąłem to i ładnie działa zero błędów, podpiąłem do nich tylnie postojówki,i cyk  left/right rare light. Już mi brakło sił dlaczego tak jest. Zostawiłem tylko mijania i złożyem do kupy, trochę szkoda, że nie są tylnie podłączone bo jednak fajnie wyglądało ale nie znalazlem rozwiązania na to. ;/

ja mam dziwniejszy problem po podpięciu modułu DRL do tych moich bi ledów 

Jak zamykam auto z CLH to odpala mi sie i DRL i Halogeny ... A raz jest tak że działa tylko DRL a halogeny w ogóle. Czemu tak się dzieje nie mam bladego pojęcia. Generalnie przekaźnik jest wpięty typowo pod przełącznik DRL więc nie wiem co do tego ma CLH które w moim aucie było w oryginale. Ale nie miałem czasu się nad tym skupiać. Ważne że działa jak ma działać i działa jak należy funkcja AUTO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy montowaniu dodatkowych modułów, czasami wymagane są diody zaporowe, tak by napięcie nie pojawiało się tam gdzie nie trzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeci raz już nie chce mi się z tym bawić chociaz szkoda, że tylnie postojowki nie działają. Może trzeba by było dokupić dwie sztuki tych diod i wlutować je między modułem clh a MCE i by pomogło. Jak się zrobi cieplej to być może z nudów zajrzę i sprawdze. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...