Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termostat 1.8T BFB


Rafka532

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przed zimą zauważyłem, że padł mi termostat Behr (nie miał nawet roku), więc myślę kupię podróbke na próbę (wiem, że lepiej z Mahle i jest polecany). Jak na razie wszystko ładnie pracuje dogrzewa, temperaturę utrzymuje itd, lecz co zauważyłem, gaz na wcześniejszym załączał mi się jak jeszcze wskazówka od temp. na FIS nie drgneła, teraz jak pokazuje takie 60°- 65°, myślałem, że coś może wskazówka tak zaczęła okłamywać ale nie bo więcej paliwa spala wiec dłużej działa silnik na PB niż wcześniej (wątpię by sterownik od gazu się przedstawił jakoś). Sprawdzałem VAGiem, temperatura na FIS jak jest na 90° to realnie na czujniku mi pokazuje takie 82° ale to podobno norma. 

Czyżby to wina tego termostatu? Czemu by się tak przestawiło? Co ma otwarcie termostatu do załączenia gazu jak on i tak jest wpięty w mały obieg. Chyba że ja coś źle myślę i może to akurat sterownik gazu coś zaczął szwankować a odpukać ta podróbka na razie działa dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mahle i behr  to jeden czort. 

Przy w pełni otwartym termostacie temp z g62 powinienes mieć 92-96 średnio. 

Na liczniku 90 pokazuje jak przekroczy realne 75 stopni. 

Na gaz Ci się przełączyć jeśli reduktor osiągnie temp. wymaganą do przełączenia.

Bez podglądu w programie gazowym możesz dalej snuć teorie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogło być tak, że wcześniej niesprawny termostat był cały czas otwarty i 30 st. w silniku mogło być równe 30 st. na reduktorze LPG, dlatego przełączał się jak wskazówka jeszcze nie drgnęła. Teraz przełącza się jak w silniku jest więcej stopni niż na reduktorze i dlatego tyle zauważyłeś. U mnie w zimie przełącza się jak płyn ma 45-50 st. (nie na zegarach tylko z VCDSa) gdzie w sterowniku LPG mam ustawione  przełączanie na LPG przy 30 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze popatrzę dziś na VAGu jak realnie mi się przełącza, może tylko wskazówka zaczęła tak oszukiwać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Rafka532 napisał:

Jeszcze popatrzę dziś na VAGu jak realnie mi się przełącza, może tylko wskazówka zaczęła tak oszukiwać. 

Jak masz kabel do LPG to zobacz przy okazji w ustawieniach temp. przełączania na LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, też mam problem z termostatem, vcds wszędzie pokazuje inne temperatury. Licznik 90, blok pomiarowy silnika 70-80 (pomimo tego, że jest dogrzany), blok pomiarowy zestawu wskaźników 99 stopni :O

Wymieniłem już czujnik temperatury przy grodzi OE 059919501A bo wskazówka na liczniku pływała jak chciała.

U mnie przełącza na gaz jak złapie 30 stopni, czyli po około 2 min jazdy przy temperaturze około 0 stopni na zewnątrz 

895039949_termostatproblem3x.thumb.jpg.cdd609b5aa807e514d9c5190d10f66da.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...