Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z cewką


kenzo30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z brata audi b7 1,8t bfb i LPG . Od dłuższego czasu jest problem z cewkami silnik pracuje nierówno tak jakby na 3 gary chodził. Czasami zaraz po odpaleniu a czasami podczas jazdy i nie ma znaczenia czy jest na bp czy LPG.  Świece nowe ngk PFR7Q ,cewki też były już wymieniane i nic nie pomogło , a jak się porusza 3 cewką to problem na chwilę ustaje .co może być przyczyną? 

,

IMG-20220202-WA0007.thumb.jpg.3900bb145b2c77105884296c8006c2fb.jpg

Edytowane przez kenzo30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być problem na połączeniu elektrycznym pomiędzy cewką a przewodem. Sprawdź to, jak nie to zamień cewki miejscami i zobacz czy błąd będzie na innym cylindrze, jeśli będzie na innym to cewka do wymiany.

Do BFB świece NGK PFR6Q.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zamienię miejscami cewki a świece celowo kupiłem takie jak mam w swoim 1.8t bex  a czy można cewki założyć do bfb z bexa  na próbę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina cewek. Masz przecież błąd od przerwy w obwodzie w zasilaniu 3 wtryskiwacza. Instalacja do przejrzenia, zwłaszcza w miejscu gdzie gazownik wsadzał łapy przy podłączaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ogólnie jak porusza się cewką na 3 cylindrze to problem ustępuje ale tylko zgaszę auto problem wraca, więc może rzeczywiście jest gdzieś źle wpięty przewód od LPG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek sprawdź połączenie gniazdo-wtyczka przy cewce bo skoro poruszasz cewką i problem znika to może być tutaj problem. Później ewentualnie reszta instalacji do przejrzenia. Jak nic nie znajdziesz to na próbę zamień cewki i sprawdź błędy, to chwila roboty tak naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze juz próbowałem ruszać samym przewodem i kostką i nic a jak ruszę cewką to zaczyna normalnie chodzić na 4 cylindry ale sprawdze jutro jeszcze raz tak jak mówisz a jak nic nie znajdę umuwie sie do gazownika żeby wszystko posprawdzał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam auto zrobione okazało się że winowajcą był wtryskiwacz paliwa (benzynowy)

Dzięki za pomoc . Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...