Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Drgania z tyłu samochodu


nyggga

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy wybrałem dobry dział ale opisze mój problem.....

Przy ruszaniu na niskich biegach (1,2) pojawiają się Z TYLU SAMOCHODU dziwne drgania jakbym miał młot pneumatyczny w bagażniku....tak samo jak się jedzie na drugim, trzecim biegu i za bardzo się przyhamuje auto zaczyna przyspieszać silnikiem i znowu się pojawiają te drgania......wcześniej już je słyszałem ale ostatnio stały się jakby głośniejsze.....myślę ze nie może to być nic ze skrzynia albo sprzęgłem bo chodzi elegancko.....słyszałem coś o wymianie oleju tylnym moście....czy to może być to?????

Proszę pomóżcie mi bo szukałem już wcześniej na internecie i nic nie znalazłem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nyggga a sprawdzałeś czy masz koła dokręcone - może osiołki po wymianie na letnie nie dokręcili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nyggga a sprawdzałeś czy masz koła dokręcone - może osiołki po wymianie na letnie nie dokręcili...

Albo źle przechowywane i troszę się zniekształciły, albo nie wyważone dobrze, albo ... ten typ tak ma, czyli ... letnie opony są twardsze i czuć poprostu więcej nierówności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może przyczyną są drgania układu wydechowego :mysli: Sprawdziłbym wieszaki.

Jest taka opcja, ale wtedy raczej na postoju też to by było wyczuwalne, a chyba nawet bardziej.

Ale sprawdzenie nic nie kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooglądaj zaciski (klocki ci nie stoją okrakiem na tarczy?, cylinderek nie jest zapieczony? i linki od ręcznego, może coś ci blokuje koła zwyczajnie. i przy ruszaniu (niskiej prędkości masz takiego zająca)???

Tylny hamulec ma tłoczek, który się rozkręca przy hamowaniu (inaczej jak w przodzie tam jest na wcisk) i może coś tam nie teges.

A możesz tylne koło prawe i lewe podlewarkować i pokręcić nim i zobacz czy nie ma dużych oporów (bez zaciągniętego ręcznego) lub coś nie zaczyna ci tam chrobotać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem u mechanika coś tam pogrzebał ale nie mógł znaleźć przyczyny sprawdził układ wydechowy i nic tam nie stuka.....wczoraj zauważyłem ze jak skręcę kierownica do oporu to tez lekko trzeszczy.....mam pytanie czy jest jakieś urządzenie gdzieś kolo silnika które tłumi jego drgania???? bo kiedyś gdzieś o tym czytałem a wiem ze przez około miesiąca jeździłem na rozwalonej poduszce od silnika i może coś się tam poluzowało.....ale ze stylu stuka to tez dziwne....sprawdzę w weekend tynie kola może coś tam się dzieje nie tak....[br]Dopisany: 21 Kwiecień 2009, 15:07_________________________________________________Panowie a może poduszki pod skrzynia ????? :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...