Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie przewodów głośnikowych...


Jano8504

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, potrzebuje wsparcia.

Wcześniej w aucie posiadałem audio z aktywnym przodem , teraz po rozłożeniu wiązki chce to spiąć i aktywować tył. Pacjent to Avant A4 B6.

  Teraz do sedna, w starej kostce  przewodów głośnikowych jest 8 przewodów a grał tylko przód- możliwe że ktoś tylne dociągnął?? Po kolorach może ktoś powie które do czego? Pozdrawiam..

IMG_20220216_174402.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę niejasno się wyraziłeś. Co oznacza wcześniej w aucie? W tym aucie, czy we wcześniejszym, które kiedyś posiadałeś?

Kostka którą pokazujesz, to kostka audio w standardzie iso, ktòra ma osadzone wszystkie piny i przewody czyli 2x przód i 2x tył. Jest to system pasywny zasilający przednie i tylne głośniki z radia. Pełny system aktywny (Bose) zasila wszystkie głośniki ze wzmacniacza. System częściowo aktywny zasila z radia tylko przód a cały tył (i sub) zasila wzmacniacz. W takim systemie kostka audio ma osadzone tylko 4 piny na 2 przednie głośniki.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko że fabryczne radioodtwarzacze maja tylko końcówkę mocy na przednie głośniki ( bo tył jest aktywnie napędzany ze wzmacniacza w subwooferze w boczku )  dlatego tylko działa Ci przód. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ta kostka była tam oryginalnie to wygląda mi to na to, że auto wyjechało z fabryki bez radia, z systemem pasywnym z przygotowaniem pod radio. Wtedy są wszystkie 4 kanały wpięte w kostkę iso. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dokupiłem suba i wzmaka zwykłego - nie Bose i doprowadziłem wiązkę całą od tyłu do radia .

 A pytałem o kostkę bo potrzebuje przepiąć się na nową brązowa od aktywnego tyłu - przelutowac przewody przy radiu i nie ciągnąć po progach i słupkach, można tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jano8504 napisał:

Rozumiem, dokupiłem suba i wzmaka zwykłego - nie Bose i doprowadziłem wiązkę całą od tyłu do radia .

 A pytałem o kostkę bo potrzebuje przepiąć się na nową brązowa od aktywnego tyłu - przelutowac przewody przy radiu i nie ciągnąć po progach i słupkach, można tak??

Dodam że radio po zakupie było tu Concert na płyty, dołożyłem Cany żeby wyświetlacz pokazywał radio na Fis .

 Po połączeniu tego wszystkiego jak aktywować Vagiem tył?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz teraz radio Concert? A w bagażniku masz ori wzmacniacz i ori  suba, które dołożyłeś?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Muskel1 napisał:

Czyli masz teraz radio Concert? A w bagażniku masz ori wzmacniacz i ori  suba, które dołożyłeś?

 

 

Tak dokladnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Muskel1 napisał:

Jakie radio było fabrycznie?

Jak kupiłem był Concert na plyty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to moim zdaniem też nie było oryginalnie bo w brązowej kostce iso masz wszystkie 8 przewodów. I tył też pewnie nie grał.

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale czy podciągnąłeś  do przodu też wyjścia ze wzmacniacza na głośniki tylne? Jeżeli tak połącz je z tymi co ida z brązowej wtyczki ( skrajne dwa to tylne ) 

 

Tak jak @Muskel1 napisal auto wyjechało z fabryki z przygotowaniem pod niefabryczne radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Muskel1 napisał:

Ale to moim zdaniem też nie było oryginalnie bo w brązowej kostce iso masz wszystkie 8 przewodów. I tył też pewnie nie grał.

 

Głośniki z tyłu były ale nie grały, a dokupiłem audio w bagażniku żeby to spiąć razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Banan napisał:

Ok ale czy podciągnąłeś  do przodu też wyjścia ze wzmacniacza na głośniki tylne? Jeżeli tak połącz je z tymi co ida z brązowej wtyczki ( skrajne dwa to tylne ) 

 

Tak jak @Muskel1 napisal auto wyjechało z fabryki z przygotowaniem pod niefabryczne radio.

Takie wtyczki z tyłu pociągnąłem

IMG_20220216_175734.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty wiesz gdzie co idzie , bez spojrzenia w schematy to kolory nic nie mówia. Ale wygląda że przerzuciles całą wiązkę z dawcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Banan napisał:

To ty wiesz gdzie co idzie , bez spojrzenia w schematy to kolory nic nie mówia. Ale wygląda że przerzuciles całą wiązkę z dawcy?

Tak całą wiązka była przezucona, to mówisz że po kolorach nie da rady w nową połączyć żeby hulało?? 

Elektrykiem nie jestem bardziej mechanikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Muskel1 napisał:

Masz z przodu za radiem kostkę mini-iso?

Za radiem tylko kostka z przewodami do głośników i czarna i to tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...