Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana licznika z na taki z kolorowym fis b7


Cyklon34

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, najprawdopodobniej mam uszkodzony immo w liczniku i przymierzam się do wymiany. Jakbym to robił to wolałbym wybrać taki, który ma kolorowy fis i tu pytanie czy poza przerzuceniem przebiegu, kodowaniem kluczyków jest coś do zrobienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zbyt rozumiem? jest kod licznika jeden posiada (x) a drugi nie, co to ma do rzeczy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Cyklon34 napisał:

Nie zbyt rozumiem? jest kod licznika jeden posiada (x) a drugi nie, co to ma do rzeczy? 

bo post z którego pan zaczerpnął informacje juz czytałem i wiele z niego nie zrozumiałem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Cyklon34 napisał:

Nie zbyt rozumiem? jest kod licznika jeden posiada (x) a drugi nie, co to ma do rzeczy? 

Jakby nic nie miało do rzeczy, to nie byłoby tej tabelki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z X to licznik po wymianie w serwisie , czyli konćowka KX to to samo co K

 

Tam też jest tabelka do b7 którą stworzyłem także coś dobierzesz

 

 

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, dostałem info od mechanik tak jak była mowa muszę wymienić licznik i tak jak pisałem chciałem wymienic na ten kolorowy. Dostałem kod licznika i jest to 8E0 920 901 C. Po tej tablece dobrałem inny licznik o nr  8e0920930k. Od silnika benzynowego (również posiadam benzyne). czy to wszystko będzie ze sobą grało i pasowało. a4 b7 1.8t 2006r

image.png.1b238a43e9dc15505423b93a2a1da8ef.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ta druga tabelka , bo ta pierwsza jest do B6 - ty szukasz 931M/MX , 933BX , 932H/HX , 931SX też powinien pasować

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Banan napisał:

no właśnie ta druga tabelka , bo ta pierwsza jest do B6 - ty szukasz 931M/MX , 933BX , 932H/HX , 931SX też powinien pasować

no własnie nie jest to takie proste jak by się wydawało hehe, są max 3-4 na necie odpowiadające i ich ceny zaczynają się na 500zł a kończą na 600 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Banan napisał:

no właśnie ta druga tabelka , bo ta pierwsza jest do B6 - ty szukasz 931M/MX , 933BX , 932H/HX , 931SX też powinien pasować

i to są RB4 czy RB8 chyba juz RB8? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B7 tylko RB8 , tak znalezienie takich zegarów w normalnych pieniądzach nie jest łatwe

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja przeróbki licznika z 1.9/2.5tdi które można dostać taniej - trzeba przełożyć tarcze ze swojego starego licznika , następnie trzeba  wyedytować zawartość wsadu epprom licznika  żeby prawidłowo wskazywał obroty - mogę to ogarnąć jak coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa, przyjmijmy, że mam licznik kolorowy dobrany po kodzie z tabelki wyżej do 1.8t immo 3 i tak dalej zawożę do gościa gość mi wymienia koduje i jest git, nie muszę przerabiać pinów dokładać jakiś sprzętów i tego modować tak, po prostu wyjmuje stary - wkładam "nowy" i pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cyklon34 napisał:

Jeszcze jedna sprawa, przyjmijmy, że mam licznik kolorowy dobrany po kodzie z tabelki wyżej do 1.8t immo 3 i tak dalej zawożę do gościa gość mi wymienia koduje i jest git, nie muszę przerabiać pinów dokładać jakiś sprzętów i tego modować tak, po prostu wyjmuje stary - wkładam "nowy" i pasuje.

Tak

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...