Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kodowanie po naprawie MMI w A4 B8


Matewn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Po naprawie mmi2g wysypało się kodowanie w sterowniku 07 ktos jest w stanie pomóc mi to ogarnąć???

Screenshot_20220221-124543_Gallery.jpg

Screenshot_20220221-124543_Gallery.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Muskel1 napisał:

Masz gdzieś zapisany jakiś stary autoscan ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najedź strzałką na okienko z niebieskimi zerami. Powinno pokazać podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wyswietla sie podpowiedz a skad wziazc ta reszte kod serwisu itd.?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod serwisu itp. jest nieważny. Zostanie po kodowaniu przejęty z Twojego VCDS (umowny jest 123) i taki zostanie tam zapisany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie ma możliwości wyboru A4 w podpowiedzi. Troche dziwne.

Wklej na próbę 0164301

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zostal wgrany nowy soft do mmi. Możliwe że koleś który wyslal mi te pliki do mmi cos pomylil?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie ma związku. 

Spróbuj w takim razie 0164001 zakodować. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2022 o 12:49, Muskel1 napisał(a):

Masz gdzieś zapisany jakiś stary autoscan ?

Część mam pytanko w sprawie kodowania długiego odpowiednich sterowników skąd mogę ściągnąć jakie orginalne miało auto kodowanie lub gdzie się udać żeby mi podali a może ktoś z forumowiczów ma taki dostep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz starego auto-scanu to nigdzie nie znajdziesz jakie było kodowanie. Jedynie ASO albo ktoś z ODISem i dostępem online z uprawnieniami GeKo może przywrócić fabryczne kodowania, a że masz auto z USA to i takie będą kodowania i parametry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Jak nie masz starego auto-scanu to nigdzie nie znajdziesz jakie było kodowanie. Jedynie ASO albo ktoś z ODISem i dostępem online z uprawnieniami GeKo może przywrócić fabryczne kodowania, a że masz auto z USA to i takie będą kodowania i parametry.

 

Tak mam auto USA  jednostka MMI jest z eu.tylko kodowanie muszę odpowiednie zrobić bo przez system geko nie pójdzie i tak inne parametry musze zmienić szukam pomocy gdyż nie znam się tak dokładnie jak ty a wiem że jest źle bo są błedy    001C1D (U111100) Ograniczenie dziaania z powodu braku informacji (Hybrid (0x1D) - function restriction due to communication error - BapErr_retry not successful)
001C25 (U111100) Ograniczenie dziaania z powodu braku informacji (Battery management (0x25) - function restriction due to communication error - BapErr_retry not successful).                                                                                                                   Jednostka raczej była od hybrydy a ja mam benzyniaka  no i brak głosu po wygraniu androida auto obraz jest agłosu nie ma 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć pełny auto-scan z samego początku jak kupiłeś auto oraz aktualny z nową jednostką 5F. Może coś wypatrzę ale nie gwarantuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...