Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie objawy pękniety kolektor Wydechowy ?


lutnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam CHIP z 163 na 200km/300nm

Po Chipie NA ZIMNYM w zakresie gdy czuć że turbo wstaje +/-2500-3500obr/min (a może i w całym zakresie bo potem juz silnik zagłusza i nie slychać)- słychać przerywany świst na ciepłym cisza, spokój. podejrzewałem turbo i za kilka dni napisalem do tunera -Tuner określił ze turbo już zdycha i ze po chipie turbo głośniej chodzi ze to moze byc to . Jezdze z tym już 3 miesiące i w końcu postawnowiłem rozwiązac problem. w internecie ciężko znalezc informacje wychodzi an to ze to turbo, łancuch/napinacz lub kolektor wydechowy jednak korekta dlugoterminowa na poziomie ~-4% więc lewego znacząco nie łapie. (raz była sytuacja ze szarpało silnikiem ale sie unormowało koretkta 032 po tym była -11%). Cały przerywany świst jest tylko na zimnym.

podsyłam filmik(nagrany pod maska podczas jazdy) auto kręcone do max 3 tys. W 00:09,  00:37 sec i 1:12 to najbardziej słychać - na zywo ma to charakter  przerywanego świstu jakby przerywany świst łopatek turbo - takbym to dzwiekowo opisał.

Może ktos spotkał się z czymś takim ? i potrafi wstępnie coś powiedzieć. Auto planuje postawić do mechanika na przegląd pod tym katem ale warto by było mu cos podpowiedziec bo za szukanie przyczyn on srogo bierze najlepiej by wymieniał wszystko pokolei niż szukał przyczyn ( czas to pieniądz) - typowy serwis/wymieniacz.

Na chwilę obecna nie mam możliwości zrobienia logów.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydmuchana uszczelka kolektora. Mialem to samo. Zacznij od sprawdzenia czy masz luzne szpilki. Napinacz łańcucha chyba tez jarmoli albo tak się niesie. Ciężko stwierdzic. Sprawdź jeszcze dv przy okazji. 

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy udało się rozwiązać problem? Mam podobny dźwięk, a do tego jak zamknę okno to nawet jak gra radio, słychać szmer turbiny jak ładuje, jak otworzę okno i wyprzedzam nawet zwykły autobus na drugim biegu to aż rzęzi turbina. Tak jakby coś było nieszczelne.

W każdym razie każde nawet lekkie przyspieszenie powoduje że turbo słychać ale nie jako świst/gwizd tylko takie szoranie właśnie, coś z pokroju jakby rzęziło. Momentami ten dźwięk to jakbym jakimś subaru jechał heh:)

zastanawiam się tylko czy to będzie sama uszczelka czy kolektor też poszedł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...