Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Felgi 16" czy 17"


Dante18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Stoję przed dylematem zakupu felg na okres letni wraz z oponami. Przeczytałem w internecie już cała masę opinii na temat plusów i minusów większych felg. To jest o większym spalaniu, gorszym przyspieszaniu czy lepszym pokonywaniu zakrętów na szerszej feldze. Tyle z teorii. 

Teraz mam takie praktycznie pytanie,a chodzi mianowicie o użytkowanie na codzień felg o takim rozmiarze jak podałem w tytule.

Moje auto to audi a4 b7 1.8t sedan około 200 koni. Zawieszenie oryginalne, nie planuję nic obniżać. Robię 100 km dziennie po drodze wojewódzkiej o dobrej nawierzchni bez dziur do pracy. Tyle co wjadę do miasta to zdarza się zaliczyć kilka studzienek (nie wszystkie idzie ominąć jak to w mieście). Oczywiście jeździ się i na wieś czy na jakiś wypad za miasto gdzie drogi są trochę gorsze. 

W okres zimowy korzystałem z felgi o rozmiarze 16" 205/55 r16 oryginalnej z audi. Jeździ mi się na tym dobrze tyle co w zakrętach  przy większej prędkości nie czuję się na tym zbyt pewnie. (dodam, że to największy rozmiar felgi na jakim w życiu jeździłem).

Ponieważ zbliża się lato, a nie mam żadnego kompletu kół na ten okres więc stoję przed dylematem co kupić.

Wybrałem dwie alufelgi które mi się podobają i są w rozmiarach zarówno 16" jak i 17" cali i są w moim zasięgu cenowym.

WWW.FELGENOUTLET.COM

Try the Borbet XR black glossy on your car with our 3D Wheel Configurator ✓ These wheels can be ordered with suitable tyres directly online ✓
WWW.FELGENOUTLET.COM

Try the Alutec Ikenu diamant-schwarz on your car with our 3D Wheel Configurator ✓ These wheels can be ordered with suitable tyres directly online ✓

Z początku byłem przekonany, że na lato kupie sobie większe felgi to jest 17" i oponki 225/45 r17 lub 205/50 r17. (takie opinie słyszałem, że to najlepszy rozmiar opon)

No ale mam pewne wątpliwości. Słyszałem takie opinie, że przy już nawet 17" calach (nie wspominam nawet o większych) przy naszych polskich drogach trzeba już dużo bardziej uważać na drogę i dziury, krawężniki itd.. I tu jest właśnie mój problem. Auto jest przede wszystkim użytkowe do jazdy na codzień i obchodzenie się z nim jak z jajkiem bo na drodze trafiłem na jakaś niewielką dziurę i oglądanie felg po każdym wjeździe na krawężnik nie jest dla mnie... I teraz mam takie pytanie, czy faktycznie jest taka różnica między felgą 16", a 17", że jakoś dużo bardziej trzeba będzie uważać przy takiej zwykłej codziennej jeździe? Że zawiecha szybciej będzie do wymiany?

Wiadomo alufelgi trochę kosztują.... Więc fajnie by było i pocieszyć oko bo bez wątpienia 17" by lepiej wyglądało na samochodzie tyle tylko czy idzie odczuć aż tak spadek komfortu z jazdy, szybsze zużycie elementów zawieszenia? 

Na pewno są na forum osoby które już niejedną felgę wygięły na drodze stąd też prośba o pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i 16 wygiąć. 16 trochę słabo wygląda w budzie B7. 17 to w miarę już jakiś wygląd i dla komfortu weź 205/50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdą felgę można rozwalić . Bierz 17ki  auto bedzie się nieco lepiej trzymać w zakrętach ze względu na niższy profil opon.

 

Za rok Ci się znudzą i kupisz 18ki.  :naughty:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 i większe jeśli masz zwykłe zawieszenie 1ba to będzie straszna koza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz 17 " i opony 215/50/17 i będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Wezmę 17stki.

Awaryjnie mam jeszcze oryginalne sprężyny obniżające na których auto wyjechało z fabryki. Zmieniłem je ponieważ jak dla mnie auto w zimie siedziało za nisko. Może coś w tym kierunku jeszcze pokombinuje.

Żeby nie zakładać nowego wątku...

Którą firmę alufelg wybrać? Borbet czy Alutec? Obie są mniej więcej w tych samych pieniądzach czyli +/- 450 złoty. OZ to już wydatek 800 złotych także... Został bym przy tych "budżetowych". Wie ktoś coś może o tych firmach?

Mógłbym szukać oryginałów i pewnie bym znalazł używki w tych pieniądzach tyle tylko, że wymiana opon coraz bliżej a to pewnie trochę by potrwało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem borbeta, ale 16 i nic złego się nie działo. to raczej podobna półka, wybierałbym patrząc na wzór bo musi się podobać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam wyżej zdjęcia podglądowe jakby ktoś tam się jeszcze interesował kiedyś.

Felga alutec ikenu 17", opona 225/45 r 17, zawieszenie standardowe.

Wygląd kwestia gustu.

Jeżeli chodzi o jazdę to nie mam żadnych zastrzeżeń. Jeździ mi się na tym prawie tak dobrze jak na 16. Owszem wyboje czy inne dziury są nieco bardziej odczuwalne ale jak dla mnie komfort się wiele nie zmienił. Być może dlatego, że bardzo rzadko jeżdżę po wyboistych drogach. Spalanie nie znacząca się podniosło o jakieś minimalne, nieznaczące wartości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 to wysoki profil . Różnicy wielkiej nie ma w porównaniu do 16ek  ale jest komfort na takich balonach.

Jak jeżdzsz  po w miarę równych drogach trzeba było brać 18ki , ale nie czarne bo te 'giną" w nadkolach. Do tego gleba i dopiero auto będzie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d*py to to nie urywa.

I nawet nie wygląda.Może to kwestia gustu.

Cóż, auto nie przyciąga wzroku na tych felach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na lato planuje zakup felg 17 lub 16 Alu Ori sline z oponka jak kilka postów wyżej 205,/50 przy zawieszeniu 1be na co zwrócić uwagę ? Czy 17 sline podejdzie bez problemu hamulce mam standard . Pytam bo kompletnie się nie znam na tych oznaczeniach 7j et itd... obecnie posiadam Alu na lato Ori 15 na balonie 65 i zima na Ori starówkach 16. A mysle  o czyms takim ....Screenshot_2023-01-01-20-54-12-055_pl.tablica.thumb.jpg.4c364713243c7ca22372fd1714466691.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...