Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z 1.8t BFB - dziwny dźwięk


mico21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z Audi a4 b6 1.8t silnik BFB problem polega na tym że pod obciążeniem słyszalne jest dudnienie przy przyspieszaniu       ( materiał video z tym dźwiękiem poniżej ) i nie mogę zlokalizować tego. Dodam że jest wstawiony DP, wyciętą pompa SAI zaślepiony kombi zawór wyłączone wszystko z softu, dołożony prawy icek od BEX, i zrobiony wirus na 190km. Zmierzone ciśnienie na cylindrach wszystkie po 12.5 bara, ciśnienie oleju od 1.5 bara (na jałowym) do 4.5 bara przy 3 tyś/obr. Sprawdzona szczelność dolotu wszystko jest ok Auto odpala normalnie na zimnym jak i na ciepłym żadnych falowań obrotów. 

 

Proszę o jakieś wskazówki.

Dodaje jeszcze logi dynamiczne.

http://www.vaglogi.pl/log-002_033_WEplg.html

http://www.vaglogi.pl/log-003_020_gkzDi8.html

http://www.vaglogi.pl/log-115_118_S5W02w4.html

 

Edytowane przez mico21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mico21 napisał:

Czy ktoś coś podpowie?

Nagle Ci się to pojawiło czy po któryś tjuningach? U siebie mam dp i nie mam żadnego dudnienia. Filtr powietrza masz seryjny czy jakieś śmieszne wkładki? Nic nigdzie nie rezonuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to było od początku tylko ciszej nasiliło się z czasem filtr powietrza knecht. Coś rezonuje tylko co. Egzektor? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy poduszka silnika może dawać taki efekt. Wczoraj na autostradzie powyżej 120km/h auto czasami wpadało w takie wibracje jak by po tarce jechać i za chwilę ustawało czuć było na kierownicy i siedzeniu i budzie. Po odpaleniu dziś rano czuć takie mrowienie na kierownicy i siedzeniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny warkot. Jakbyś miał nieseryjny wydech. W serii tak to nie brzmi.
Może rzeczywiście masz jakieś dziwne DP założone.
Sprawdziłbym jeszcze czy aby na pewno kolektor wydechowy jest dobrze dokręcony. Czasami nakrętki można odkręcić palcami na zimnym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o ktoren dzwiek faktycznie Ci chodzi, "dudnienie" dla każdego może oznaczać co innego 

Chodzi Ci o jakies BUCZENIA czy rytmicznie terkotanie , bo BUCZENIA to ja tutaj nie slysze, tylko taki rytmiczne terkotanie na obciazeniu. 

Jezeli o to chodzi to może ... Ktoś wrzucił sztywne koło zamiast dwumasy i wibracje układu napędowego niosą się na bude, lub totalnie zerwana jest ktoraś poduszka układu napędowego czy tam silnika/skrzyni? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie ten terkot rytmiczny mnie nurtuje. Umnie jest dwumas wiem bo robiłem sprzęgło 10 miesięcy temu. Wydech orginał, ostatnio była wymieniana turbawka na hybrydę i ściągałem też kolektor wydechowy żeby sprawdzić czy nie pęknięty, nowa uszczelka i poskręcane. Poduszka prawa wygląda jakby wylana co widać na zdjęciu. Jutro wymieniam zobaczymy. 

IMG_20220410_132952.jpg

IMG_20220410_133024.jpg

Edytowane przez mico21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszka raz, że wylana, a dwa, że jeszcze przesunięta. Może ona w ogóle nie jest dobrze dokręcona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszka była urwana po wymianie nadal terkot występuje. Czyżby dwumas jednak się kończył? 

IMG_20220412_185243.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich !

Wiem ze odkopie temat po długim czasie, ale mam dokładnie taki sam objaw w BFB jak Mico21 , staram sie to znalesc co tak dudni przy przyspieszaniu i nie umie .
U mnie to dudnienie mam miedzy 1500-2000 rpm , Mico21 czy Ty końcu rozwiązałeś temat co to było ? jeśli tak podpowiedz gdzie szukać .....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powital ponownie

Szczelność sprawdzona , brak problemów z układem wydechowym , dwuams był wymieniany 3 lata temu i skłaniam sie powoli do tego ze to on niedomaga , ciężko to znaleźć , wczoraj przy wymianie świec zapłonowych zrobiłem test szczelności dymem dolotu , wszystko szczelne obawiam sie ze to wlasnie dwumas luka umiera , zrobił max 70kk , poza tym doszedł jeszcze jeden objaw a mianowicie na lekko wciśniętym sprzęgle słyszę stuki , po wciśnięciu do końca zanika.

 

Pozdrawiam Adrian

Edytowane przez Blacj428
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...