Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Analiza Logów 2,5 tdi V6 163km BDG 003,008,011


JMD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, potrzebowałbym pomocy w analizie logów dynamichnych. Niestety mimo, że widzę rozbieżności to nie potrafię ich czytać i wyciągać wniosków.

Ogólne problemy: Auto łapie kontrolkę silnika przy gwałtownym przyśpieszaniu (błąd 519 zwarcie masy) mimo to nie przechodzi w tryb awaryjny. Kontrolka znika po 4 odpaleniu. Podczas jazdy na wyższych obrotach potrafi zacząć przerywać i szarpać autem. Czasem w ogóle odetnie moc i trzeba ponownie nacisnąć pedał gazu by znów zaczął przyśpieszać. Podczas takiego przerywania jeśli przetrzymam go dłużej zapala się kontrolka kontroli trakcji i w komputerze zapisuje się błąd 00550 - Start of Injection Regulation 17-00 - Control Difference. Po chwili wraca do normy. Po odcięciu mocy i nagłym gwałtownym jej powrocie potrafi puścić biały dym za sobą. Przepływomierz wymieniony na nowy metalowy o zgodnych numerach. Dodatkowo gdzieś tam mam zapisany dziwny błąd o łączności z ecu (sterownik abs). Nie wiem czy to jest powiązane. 18265 - Load Signal: Error Message from ECU P1857 - 35-00 - - 

Prosiłbym o pomoc, bo jest to bardzo uciążliwe. Auto niby moc ma, ale to nie jest to.

LOG-01-003-008-011.CSV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo żyje własnym życiem. Ten przepływomierz to jakiej firmy? To samo co ori? Pewnie nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływomierz Hella. Możesz mi coś więcej powiedzieć? Turbo przeładowuje? Gdzieś jeszcze jakieś niezgodności które warto sprawdzić? Muszę mieć konkrety, by zlecić coś mechanikowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co było jako ori, hitachi? Co to za mechanik jak trzeba mu mówić co ma robić? Szkoda czasu i pieniędzy. 

Szczelność dolotu, zaworki itp. do sprawdzenia. 2.5tdi to znam tylko ze słyszenia ale te logi źle wyglądają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak poczekam aż ktoś jeszcze się wypowie, bo taka odpowiedź nic mi nie daje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...