Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie opony na 17 cali


Wojti1707

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko!

Od tygodnia borykam się z problemem kupiłem felgi 17 cali ale nie wiem jakie opony dobrać żeby nie wadziło o nadkole a żeby nie było kozy czyli szpary dużej między kołem a nadkolem zawieszenie S-line 1BV lub 1BE myślałem nad 215/50 r17 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kozy" w wyglądzie ogólnym auta nie zlikwidujesz oponami , a szpara i tak bedzie . Takie rzeczy tylko gwintem możesz wyregulować wg własnych potrzeb i widzimisię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To 215/50 będzie za wąskie i o złym profilu, przez co licznik będzie zaniżać aktualną prędkość. Widzę że zrobisz i tak jak zechcesz, to po co pytasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaka oponę wsadzić nie chce szerokiej opony z powodu spalania dziś z ciekawości założyłem sama felgę i postawiłem ją na gumowych podkładkach i wyglada tak 

81161AF3-0F21-4BCF-9A90-8C00E1A15C17.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szerokie, takie mają być według zaleceń producenta i też takie musisz mieć. Głupia stłuczka, nie z Twojej winy ale policja zwróci uwagę na oponę i cyk - Twoja wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Langista napisał:

Nie szerokie, takie mają być według zaleceń producenta i też takie musisz mieć. Głupia stłuczka, nie z Twojej winy ale policja zwróci uwagę na oponę i cyk - Twoja wina.

Ale jaja ? No cóż to jestem skazany na 235 a profil koniecznie musi być 45 czy może być 50 zależy mi na tym żeby szpara między kołem a nadkolem została taka sama jak przy 15cali 195/65r15

CCFF2C3B-6450-4CBD-966F-4C0067A469C8.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większą opona nie wypełni luki, takie już masz zawieszenie i jak ktoś już tu pisał, to obniżysz jedynie innymi sprężynami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie 225/45 tylko 215/50

O wiele wiele lepszy komfort.

Polecę bo sam na takowych śmigam.

Foty moje w galerii ( coś koło 13 strony, może dalej).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Langista napisał:

To 215/50 będzie za wąskie i o złym profilu, przez co licznik będzie zaniżać aktualną prędkość. Widzę że zrobisz i tak jak zechcesz, to po co pytasz?

Ciut się mylisz kolego.

Ten akurat rozmiar prawie zrównuje wskazania licznika ze wskazaniami GPS.

Wiem bo akurat na tym śmigam.Już dawno temu robiłem testy i pokazywałem zdjęcia licznika wraz z GPS.Posty łatwo odszukasz.

Dla mnie 215/50 to idealny zamiennik ori 235/45

Komfort o wiele lepszy niż ori 235/45 i stosowany przez wielu 225/45

Wygląd ?

Kwestia gustu.

Oczywiście to nie jest rozmiar homologowany,by nie było spiny.

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak dla tych co twierdzą ze szparę da się zmniejszyć tylko gwintem serdeczne pozdrowienia i powodzenia na przeglądach ? bo założyłem profil 50r17 i wyglada to tak jak chciałem dzięki Fido za radę jest zajeb***ie ?

64012AC4-87F4-4315-BBC5-24415B6DBF7A.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegląd nie jest problemem, problem jest i to ogromny w przypadku jakiejkolwiek stłuczki ale to już pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci ze kolegi ojciec robi w drogowce już kilkanaście lat i jak go zapytałem o to to się zaczął śmiać, może faktycznie jest tak jak mówisz ale koło ptaka mi to lata bo kiedyś jak miałem stłuczkę to policjant nawet nie przykol oka do kół. Jeśli chodzi o przegląd to owszem ma znaczenie bo nie każdy diagnosta podbije ale mniejsza o to w sumie dużo zmęczy pisze w internecie o tych wszystkich nowych przepisach ale nie wszystkie są wprowadzone w życie 

Edytowane przez Wojti1707
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym profilu będzie Ci się lepiej jeździć tylko gówniane opony kupiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wojti1707 napisał:

dzięki Fido za radę jest zajeb***ie ?

Nie za ma co.:hi:

Co do producenta się nie wypowiadam.

Bywa że i te z górnej półki się trafiają trefne.

Takie czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...