Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Aktualizacja map MIB Audi


pipen
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Muskel1,

Rekomendowane odpowiedzi

To musisz za pomocą narzędzia M.I.B. wgrać patch:  MIHI_2ER_AU57X_K3663_MU1425_PATCH

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Muskel1 jeszcze dopytam. Bo narzędzie mib mam już aktywowane. Teraz mam tego patha dograć do folderu path na karcie SD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągasz narzędzie M.I.B. na kartę SD, rozpakowujesz do głównego katalogu. Będziesz tam miał wtedy folder patches. Do tego folderu wrzucasz folder MIHI_2ER_AU57X_K3663_MU1425_PATCH.

Następnie wkładasz tę kartę SD di czytnika SD1 i uruchamiasz/instalujesz M.I.B. z poziomu czerwonego menu (tak jak aktualizacje softa).

Po zainstalowani wchodzisz w zielone menu, i wybiarasz najpierw Create backup, dopiero po tym wybierasz pacht ifs root.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że robiąc konwersję wgrałem już narzędzie mib i dlatego pytam czy mam to jeszcze raz robić z nowym pathem czy dograc do tego co mam na sd.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwertuję moje MMI z USA (MU1320-MHI2Q_US_AUG22_P4246) na UE i utknąłem na etapie wgrania softu EU. Mianowicie kiedy w MIB zaznaczam opcje "User define mode" oraz "Ignore region" i przechodzę do czerwonego Menu aby wgrać już soft EU, to w opcjach Update mam tylko dostępny wybór "Standard", w żaden sposób nie mogę wymusić aby to był "User define" - opcja ta jest zawsze szara i brak możliwości jej wyboru.

Może ktoś wie jak to zmienić albo co robiłem źle?

 

Opis co zrobiłem:

- Instalacja MIB 3.5.1 (w folderze patch miałem katalog MHI2Q_ER_AUG22_P5092_MU1329_PATCH - czy to był błąd ? ). Trzeba powiedzieć, że przy tej wersji MIB instaluje się on automatycznie zaraz po włożeniu kart SD. Nie jestem pewien czy MIB automatycznie wgrał PATCH, który na ten moment był niewłaściwy bo w MMI był jeszcze soft USA

- Backup MU1320-MHI2Q_US_AUG22_P4246-YJL-26001.06.186969021F

- Instalacja Train EU (no i po tym powinna być instalacja FW EU)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q3Quattro napisał(a):

przechodzę do czerwonego Menu aby wgrać już soft EU, to w opcjach Update mam tylko dostępny wybór "Standard", w żaden sposób nie mogę wymusić aby to był "User define" - opcja ta jest zawsze szara i brak możliwości jej wyboru.

Miałem to samo, na szczeście BOSE miałem domyślnie odznaczone i gra po konwersji tak jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz w zielonym menu aktywować SWDL aby była możliwość wyboru user define.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że mam możliwość i zaznaczam user define w zielonym menu, tylko jakby red menu tego nie widziało.

Czy w takim przypadku to możliwe że nie mam aktywowanego SWDL ?

Możesz podać gdzie konkretnie znajdę aktywację SWDL ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij ze slotu SD kartę na której jest M.I.B. i włóż kartę z softem, który chcesz zainstalować.

Uruchom zielone menu i wybierz :

production-> rcc_prod -> swdl_prod -> User Defined SWDL.

wyjdź z zielonego menu, wejdź w czerwone i zainstaluj wybrane pozycje.

20230605_104920.jpg

20230605_104938.jpg

20230605_104945.jpg

20230605_104949.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2023 o 09:02, Muskel1 napisał(a):

Chcialem sie jeszcze upewnic.

Czy wgrywajac ten powyzszy zestaw, aktualizujemy zwyczajnie tylko mapy czy tez w jakiejs czesci oprogramowanie MMI czy jakies inne systemy? Czy wgranie tej aktualizacji moze miec jakis wplyw na dzialanie kamery, czujnikow parkowania itp. (mam pewien problem i najwyzej opisze w odrebnym temacie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mapki. Wszystko inne pozostaje nienaruszone. 

Nie ma wpływu na inne systemy.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_8798_00001.jpg.7e1f74f1ae03e20fb8cd859dfae1599d.jpg@Muskel1 Niestety nie zadziałało. Bez MIB i jak pisałeś uruchomiłem User Define Mode  otrzymałem poniższy komunikat.

MMI normalnie teraz działa, ale dalej nie mogę wgrać softu EU i tym samy map. Skończyły mi się już pomysły.

 

Może ktoś miał podobny przypadek i wie jak wyjść z tego impasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...