Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Aktualizacja map MIB Audi


pipen
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Muskel1,

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Q3Quattro napisał(a):

 ale zdążyłem już wgrać train EU.

Jaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trai robiłem w MIB i nie pytał mnie o wybór, miałem Patch oprogramowania które chciałem wgrać.

Załączam jaki soft pokazuje mi aktualnie MMIIMG_8802_00001.jpg.9c0ef163528683f0d694f63a2f3d575e.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zaznaczyć w zielonym menu w M.I.B. nie tylko SWDL ale także poniżej

Ignore Region and Variant.

Screenshot_20230609_212813_Opera.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Musisz zaznaczyć w zielonym menu w M.I.B. nie tylko SWDL ale także poniżej

Ignore Region and Variant.

Screenshot_20230609_212813_Opera.jpg

 

Dokładnie tak robię i mam efekty jak opisałem wyżej.

Tak jak pisałeś wcześniej robiłem też SWDL w rcc i również bez efektu. Cały czas nie mogę uruchomić Update z User define.

Nie zawracałbym głowy gdyby to było proste, ale nie wiem jak z tego wyjść, wolę skonsultować to na forum żeby bardzie nie namieszać.

Może jeszcze raz Train, albo zrobić jakieś przywrócenie systemu z backup (tylko co najlepiej?) , albo wgrać na nowo soft USA (tego jeszcze nie próbowałem).

Nie jestem pewien czy wgranie softu USA od nowa gdy jest już Train EU to dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś wszystko wg instrukcji na stronie mibwikione? Robiłeś zmianę eepromu w zielonym.menu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Q3Quattro napisał(a):

 

Dokładnie tak robię i mam efekty jak opisałem wyżej.

Tak jak pisałeś wcześniej robiłem też SWDL w rcc i również bez efektu. Cały czas nie mogę uruchomić Update z User define.

Nie zawracałbym głowy gdyby to było proste, ale nie wiem jak z tego wyjść, wolę skonsultować to na forum żeby bardzie nie namieszać.

Może jeszcze raz Train, albo zrobić jakieś przywrócenie systemu z backup (tylko co najlepiej?) , albo wgrać na nowo soft USA (tego jeszcze nie próbowałem).

Nie jestem pewien czy wgranie softu USA od nowa gdy jest już Train EU to dobry pomysł.

Zaznaczasz SWDL  i Ignore Region and Variant i nie restartujesz jednostki, tylko wychodzisz z zielonego menu, uruchamiasz czerwone menu i instalujesz FW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Zaznaczasz SWDL  i Ignore Region and Variant i nie restartujesz jednostki, tylko wychodzisz z zielonego menu, uruchamiasz czerwone menu i instalujesz FW.

Dokładnie tak robię i za chiny nie chce pójść Update.

Nietypowy przypadek, co ? Ja mam zawsze takie szczęście, że jestem pierwszy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, audicoman napisał(a):

Robiłeś wszystko wg instrukcji na stronie mibwikione? Robiłeś zmianę eepromu w zielonym.menu?

Tak, ale może jest kilka instrukcji, prześlij tą konkretną co masz na myśli, przestudiuję jeszcze raz. Nie mam innych pomysłów.

Co do eeprom to na tym etapie za wrześnie. Robisz to dopiero po Update softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Q3Quattro napisał(a):

Tak, ale może jest kilka instrukcji, prześlij tą konkretną co masz na myśli, przestudiuję jeszcze raz. Nie mam innych pomysłów.

Co do eeprom to na tym etapie za wrześnie. Robisz to dopiero po Update softu.

Jutro jak będę na kompie to luknę w instrukcję. Akurat wgranie softu to ostatni krok. Ja najpierw zmieniłem region i eeprom na Eu potem dopiero puściłem soft Eu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMG_8807_00002.jpg.94c840fdd90c286e8024cc420398158e.jpg

44 minuty temu, audicoman napisał(a):

Jutro jak będę na kompie to luknę w instrukcję. Akurat wgranie softu to ostatni krok. Ja najpierw zmieniłem region i eeprom na Eu potem dopiero puściłem soft Eu.

OK, z góry dzięki za pomoc. Ja przy konwersji korzystam tylko z MIB, a tam jest wyraźnie napisane że kolejne kroki jak eeprom robisz po wgraniu softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2023 o 23:38, Q3Quattro napisał(a):

IMG_8807_00002.jpg.94c840fdd90c286e8024cc420398158e.jpg

OK, z góry dzięki za pomoc. Ja przy konwersji korzystam tylko z MIB, a tam jest wyraźnie napisane że kolejne kroki jak eeprom robisz po wgraniu softu.

Jeszcze jedna podpowiedź : Jeżeli daję Update z SD1 gdzie mam MIB to mam dostępny User defined, a jeżeli daję Update z SD2 gdzie mam Soft EU to User defined jest szary i jest niedostępny.

Wg mnie MMI chodzi o to że wersja zainstalowana oraz wgrywana są inne, tylko co tu zmienić aby to poszło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz dokonać zmian za pomocą narzędzia mib a potem wyjść z zielonego menu, wyjąć kartę SD z mib, potem wchodzisz w czerwone menu I wgrywasz soft. Ja tak robiłem i wszystko smiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audicoman napisał(a):

Musisz dokonać zmian za pomocą narzędzia mib a potem wyjść z zielonego menu, wyjąć kartę SD z mib, potem wchodzisz w czerwone menu I wgrywasz soft. Ja tak robiłem i wszystko smiga.

Nie działa w moim przypadku. Przez instalację VIM, jeszcze na US train, namieszałem. Przeglądałem plik Log i jak uruchamiałem VIM (opcja w MIB), system nie znalazł EU train i coś tam sam zainstalował, prawdopodobnie dlatego teraz cały czas zgłasza mi niezgodność wersji, chociaż w MIB pokazuje mi zainstalowany train : MHI2Q_ER_AUG22_P5092

 

Dzięki za próbę pomocy. Jak rozwiąże problem to umieszczę tu rozwiązanie, może ktoś też wpadnie w takie bagno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie problemu:

  • Instalacja Standard
  • Ponowna instalacja FW już jako User define
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę z innej beczki. 20230801_173720p.png.7fd8c6df32e7220c18051add2e67cc4b.pngNapotkałem taki komunikat podczas aktualizacji. Miałem wersję 2148.

Zaktulizowałem do 2161, następnie chciałem wgrać 3241 i na początku procesu wyskakuje jak wyżej. 

Czy to normalne? Na mój rozum tak jakby nie wszystkie urządzenia mam. Nie instalowałem tego dalej, żeby coś nie namieszać.

 

Edytowane przez cysiek101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie, czy ktoś się orientujec czy jeśli wgram patch do wersji 2161 będzie możliwość aktualizacji map?

Będzie kulać?

Edytowane przez cysiek101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cysiek101 napisał(a):

czy jeśli wgram patch do wersji 2161 będzie możliwość aktualizacji map?

Będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne kolego Muskel1. Gdybyś był tak dobry i podpowiedział jeszcze czy to będzie ten patch:

MHI2_ER_AUG22_K2161_MU1421_PATCH Po nazwie wnioskuję że to to. :)

..a z tym komunikatem jak wyżej się spotkałeś? Nic nie zepsuję gdybym jednak chciał uaktualnić soft?

Edytowane przez cysiek101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...