Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Aktualizacja map MIB Audi


pipen
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Muskel1,

Rekomendowane odpowiedzi

Na ekranie widać, że próbuje z poziomu czerwonego menu instalować, co jest błędem. Mapy wgrywa się poprzez wyszukanie w menu mmi aktualizacji i aktywowaniu jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przydatne informacje w tym temacie - moim zdaniem powinien ten temat byc przypiety - ale w chyba w dziale Nawigacji oraz zmieniony troche tytuł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Koalakm napisał(a):

Bardzo przydatne informacje w tym temacie - moim zdaniem powinien ten temat byc przypiety - ale w chyba w dziale Nawigacji oraz zmieniony troche tytuł :)

No i super :) Oby pomogło innym Ludkom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2022 o 20:43, mardock81 napisał(a):

Witam.Przy próbie wgrania najnowszej mapy wywala mi błąd ze zdjęcia,sprawdzałem 3 karty i 2 pendrive.Poprzednia wrzucałem parę miesięcy temu i nie było problemu,jednostka odblokowana.

PXL_20221111_155209350.jpg

Mam ten sam błąd przy aktualizacji do P310, z normalnego menu przerywa zaraz na początku na 0%, dlatego też sprawdzałem z czerwonego, właściwie wyłączajac folder common_eu reszta poszła. Wykrywa wersje najnowszej mapy, ale wiem, że ten folder nie przeszedł (2GB)

 

 

image.thumb.png.12581db0982bc9db3d03ed552eb1d6fb.png

Edytowane przez lukaszdutka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2023 o 19:47, lukaszdutka napisał(a):

Mam ten sam błąd przy aktualizacji do P310, z normalnego menu przerywa zaraz na początku na 0%, dlatego też sprawdzałem z czerwonego, właściwie wyłączajac folder common_eu reszta poszła. Wykrywa wersje najnowszej mapy, ale wiem, że ten folder nie przeszedł (2GB)

 

 

image.thumb.png.12581db0982bc9db3d03ed552eb1d6fb.png

lukaszdutka a aktualizujesz przy włączonym zapłonie?

Edytowane przez protoss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do P197 poszło na 3 karcie, ale P310 już nie poszło na tej samej co P197, format na fat32, exfat, partycja podstawowa, logiczna, wiele kombinacji.

Błąd 136 wskazuje takie rozwiązanie, w końcu się skuszę.

20221228_194556.thumb.jpg.9b11d4eb7791f238b995f5ae65309dc5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałem, że to jest do MHI2, a ja mam z Q, więc odrazu przerwał formatowanie.

Nic to, poczekam na następna aktualizację. Obecnie mam większość z P310, a tylko folder common_eu jest z P197, mapę wykrywa jako najnowszą 2023.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lukaszdutka napisał(a):

Nie doczytałem, że to jest do MHI2, a ja mam z Q, więc odrazu przerwał formatowanie.

Nic to, poczekam na następna aktualizację. Obecnie mam większość z P310, a tylko folder common_eu jest z P197, mapę wykrywa jako najnowszą 2023.

Fajnie że już wiadomo co było przyczyną. Na pewno Twoje niedopatrzenie też się komuś przyda pomocne  :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca, problem z pełną aktualizacją dalej jest. Poprostu nie udało się sprawdzić czy czyszczenie NavDB pomoże na błąd 136, ponieważ ta funkcja w "green menu" jest tylko do MHI2 a nie MHI2Q.

 

Ja mam większość z P310 ponieważ zrobiłem to przez "red menu" pomijając w instalacji problematyczny folder common_eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2022 o 20:43, mardock81 napisał(a):

Witam.Przy próbie wgrania najnowszej mapy wywala mi błąd ze zdjęcia,sprawdzałem 3 karty i 2 pendrive.Poprzednia wrzucałem parę miesięcy temu i nie było problemu,jednostka odblokowana.

 

 

No to w końcu pełen sukces. Z pomocą OBDeleven udało się wyczyścić bazę danych nawigacji. Po tym aktualizacja poszła za pierwszym razem z normalnego menu.

Control unit 5F - Basic settings

 

image.png.f9cdbe6a6ce6d7dff3a0535c92fbd948.png

 

Następnie Formatting ...

 

image.png.81eb6635667c2bdc933d9fe600337260.png

 

Domyślnie miałem wskazane Navigation data base. Przytrzymujemy zielonego ptaszka i gotowe.

 

image.png.dcd9332633d7a5e9c57c57bee46effd7.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lukaszdutka napisał(a):

No to w końcu pełen sukces. Z pomocą OBDeleven

Brawo

Skoro OBDeleven dal rade to za pomoca VCDS tego nie mozna bylo zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lukaszdutka napisał(a):

 

No to w końcu pełen sukces. Z pomocą OBDeleven udało się wyczyścić bazę danych nawigacji. Po tym aktualizacja poszła za pierwszym razem z normalnego menu.

Control unit 5F - Basic settings

 

image.png.f9cdbe6a6ce6d7dff3a0535c92fbd948.png

 

Następnie Formatting ...

 

image.png.81eb6635667c2bdc933d9fe600337260.png

 

Domyślnie miałem wskazane Navigation data base. Przytrzymujemy zielonego ptaszka i gotowe.

 

image.png.dcd9332633d7a5e9c57c57bee46effd7.png

Brawo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2022 o 13:37, Muskel1 napisał(a):

Pojawiły się aktualne mapki do MIB2 (jednostek posiadających Patch).

Hej jest juz cos nowszego do pobrania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...