Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działająca klima


Krzysiek9696

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie mam problem z klimą,econ nie świeci klimatyzacja jest nabita wentylator się kręci lecz klima nie chłodzi nie mam na razie jak podpiąć auto pod komputer i dowiedzieć się co dolega a jedyne co przychodzi mi na myśl to sprężarka macie jakieś inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krzysiek9696 napisał:

jedyne co przychodzi mi na myśl to sprężarka macie jakieś inne pomysły?

Sprawdź kompem jaka jest temperatura skraplacza,jeżeli jest taka jak otoczenia podczas pracy bez włączonego econu to sprężarka padła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bardziej stawiał na czujnik ciśnienia i temperatury który jest na skraplaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw komp, błedy i czy rusza zawór w kompresorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dev napisał:

najpierw komp, błedy i czy rusza zawór w kompresorze

Udało mi się podpiąć pod komputer brak błędów czyli usterka musi być typowo mechaniczna problem tkwi w tym że bez demontażu chyba nie dam rady ocenić czy sprężarka się kręci ponieważ koło pasowe na niej się kręci ale ktoś musiał urwać tą śrubę która wystaje z środka sprężarki bo nie ma jej i nie jestem wstanie stwierdzić czy w środku się kręci czy jest zatarta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawór działa ? cisnienie jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dev napisał:

zawór działa ? cisnienie jest ?

O którym zaworze mówisz jeżeli o ciśnienie chodzi wszystko w porządku cały układ jest szczelny nic nie ubywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Krzysiek9696 napisał:

O którym zaworze mówisz jeżeli o ciśnienie chodzi wszystko w porządku cały układ jest szczelny nic nie ubywa

Zawór który jest w sprężarce i reguluje jej wydatek,w pierwszym kanale bloków pomiarowych masz informacje jaki prąd idzie na zawór i czy zmiana ciśnienia w układzie następuję gdy klima jest włączona 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pila24 napisał:

Zawór który jest w sprężarce i reguluje jej wydatek,w pierwszym kanale bloków pomiarowych masz informacje jaki prąd idzie na zawór i czy zmiana ciśnienia w układzie następuję gdy klima jest włączona 

Ale gdyby ten zawór nie działał raczej miałbym błąd po podłączeniu auta pod komputer a błędów mi nie pokazuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Krzysiek9696 napisał:

Ale gdyby ten zawór nie działał raczej miałbym błąd po podłączeniu auta pod komputer a błędów mi nie pokazuje

Może działać wadliwie,wtedy też nie będzie błędu. Brak błędu nie oznacza że coś działa ok,po to są bloki pomiarowe by interpretować właściwe działanie 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krzysiek9696 napisał:

Ale gdyby ten zawór nie działał raczej miałbym błąd po podłączeniu auta pod komputer a błędów mi nie pokazuje

ten zawór nie jest na diagnozie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Dev napisał:

ten zawór nie jest na diagnozie

Wracam od mechanika zawór sprawdzony jest ok niestety sprężarka jest zatarta zrobiłem zdj tabliczki znamionowej sprężarki i tu pytanie do was po których nr mam szukać sprężarki żebym nie musiał zamawiać 2 razyScreenshot_2022-07-01-16-28-47-347_com_miui.gallery.thumb.jpg.4a677900c82aa5ea4fba70c106b3a345.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Krzysiek9696 napisał:

po których nr mam szukać sprężarki żebym nie musiał zamawiać 2

Po tym zaczynającym się od 8E0..............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8E0 260 805 BR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...