Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Nie działa oświetlenie schowka


strzala_123

Rekomendowane odpowiedzi

witam, przewinołem forum ale nie znalazłem o b5, o b6 trochę było ale inny problem, więc postanowiłem tu napisać o porade. A więc pewnego czasu zaóważyłem że nie działa mi oświetlenie w schowku, dziś się za to zabrałem, myślałem że żarówka ale niestety nie, sprawdziłem napięcie na kabelkach i nie ma nic. Nie znam sie na tym więc poprowadziłem nowy kabelek podłanczam i świeci ale wtedy jak schowek jest zamknięty :)

d2214ee98d7f6e0c.jpg

ten plasticzek biały co widać na fotce jak się wciśnie to wtedy żarówka się zapala, więc wciśnięty jest jak schowek jest zamknięty. Czy coś nie tak z tym stycznikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten plasticzek biały co widać na fotce jak się wciśnie to wtedy żarówka się zapala, więc wciśnięty jest jak schowek jest zamknięty. Czy coś nie tak z tym stycznikiem?

Obieg zamknięty powinien być w momencie otwarcia schowka, a więc jak otwierasz schowek, ten biały pstasticzek odchyla się i zamyka obieg, układ się domyka i żaróweczka powinna świecić. W momencie gdy zamykamy schowek, plasticzek jest wpychany do przodu a tym samym otwiera obieg i prąd przestanie płynąć (żaróweczka gaśnie).

A ja dzisiaj korzystając z chwili czasu postanowiłem odgrzybić klimę. Po skręceniu schowka niestety i mi też przestało działać oświetlenie, nie mam pojęcia dlaczego. Żarówka jest ok. Czy jest napięcie? Chyba raczej nie, nie mam pojęcia dlaczego. Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja u siebie kiedyś jak kupiłem a4 głowiłem sie też z takim problemikiem ale u mnie było proste rozwiązanie- Nie wiedziałem że podświetlanie schowka działa jak są włączone:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obieg zamknięty powinien być w momencie otwarcia schowka, a więc jak otwierasz schowek, ten biały pstasticzek odchyla się i zamyka obieg

no właśnie tak powinno być że obieg zamknięty w momencie otwarcia schowka, ale przecież jak otwieramy to owy biały plasticzek się odchyla i obieg jest otwarty, chyba że coś pokombinowałem z tym, może komu co działa by sprawdził jak to powinno być, bo już 3 razy odkręcałem i skręcałem ten schowek, ale jedna chociaż rzecz pożyteczna odgrzybiłem klime :) i ładnie pachnie jak narazie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otwierasz schowek - strzałka niebieska;

zamykasz schowek - strzałka czerwona

no właśnie tak jak napisałeś, czyli zamykasz schowek (strzałka czerwona) robi się obieg zamknięty i świeci. Czyli powinno być odwrotnie, żeby świecił przy otwartym[br]Dopisany: 24 Kwiecień 2009, 10:51_________________________________________________sorry za zamieszanie :wink4: temat rozwiązany pomógł rysunek uwenciusza, poprostu po wyjęciu lampki styki blaszek podczas przeczyszczenia uformowałem tak że działało odwrotnie, czyli obieg zamknięty robił się podczas wciśnietego białego plasticzka czyli przy obiegu zamkniętym :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niebieskim kółkiem masz zaznaczone miejsce zwarcia, a więc jak opuszczasz schowek, plastyk odchyla się do tyłu, tym samym odchyla się blaszka i po dotknięciu (miejsce zaznaczone niebieskim kółkiem) robi zwarcie, wtedy zapala się żaróweczka.

Jak zamykasz schowek to plastyk odsuwa blaszkę i wtedy nie powinna się z żadnymi innymi blaszkami stykać, bo będzie zwarcie.

No i git. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie a ja blaszkę tak uformowałem że stykała się ona z blaszką przy żaróweczce :) ale dobrze że się pojaśniło w sumie od tego mamy to forum :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie sie świeci dopiero jak zapalę światła! tak ma być???

Niestety tak. Ktoś już przerabiał ale nie pamiętam kto... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie sie świeci dopiero jak zapalę światła! tak ma być???

a ja właśnie sobie pociągłem kabelek nowy i świeci mi nawet bez kluczyka, wydaje mi się że tak lepiej, tylko nie znam sie za bardzo na elektryce i wszystko podłanczam pod zasilanie radia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...