Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Strojenie od nowa?


kojot692880745

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Panowie. Mam takie pytanie. Jeździłem 5 lat na samych chipie, wrzuciłem teraz turbinę od arla i wtryski 216. Zakupiłem też map sensor od arla i zastanawiam się czy skoro ten map sensor "dodaje" ok 0.5 bara to czy jest sens od nowa robić program? Czy to coś zmieni? Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że każda turbosprężarka ma inną charakterystykę i jeżeli chcesz mieć profit z tytułu tej zmiany to należy skorygować mapę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sens, a konieczność, jesli masz soft pod seryjne graty a załozyłes wydajniejsze to korekta softu jest konieczna, zmiana mapsensora nie przy tym turbo, ale jak zmienisz to trzeba to skorygować w programie. Wymiana map ma plus ze wzgledu na przesuniecie granicy trybu awaryjnego, na seryjnym masz go przy 1,57bar, natomiast turbo ARL(domyślam sie że to hybryda AWX/ARL) dmuchnie spokojnie ok 1,7bara, wiec aby wykorzystać potencjał lepiej zmienic mapsensor na ten z AWX przed samym strojeniem.

Auto po zmianie turbiny i wtrysków na starym programie będzie jechało podobnie do serii, nie przybędzie koni, choc góra sie poprawi. Tyle że długie użytkowanie auta na takim setupie bez strojenia sprwadzi ci problemy, takze jedź to wystrój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Panowie, dzięki wielkie za pomoc, czekam właśnie na regulacje kąta wtrysku a później nowa mapa i mam nadzieję że będzie to jeździć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...