Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciągle zapycha się filtr paliwa


PanStah

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie. Problem od paru miesięcy. Wyjieniam filtr, na Bosha, auto odpala piękne, od strzała. Mija tydzień, auto ma problem z odpalaniem. Wymieniłem, po pierwszym zapchanym filtrze, pompę paliwa. Patrzyłem w zbiornik żadnego syfu. Benzyna czyściutka. Założyłem nowy filtr, auto odpala od strzała. Tydzień radości, znów to samo, z dnia na dzień, coraz gorzej pali. Najpierw długo kręci, potem potrzebuje, drugie podejścia. A po paru tygodniach, już potrzeba 5 razy kręcić... Dochodzi, szarpanie przy dodawaniu gazu na benzynie. Klasyczne obajwy zapchania filtra, które mijają po wymianie. Dodam że auto posiada gaz. Wymieniłem, reduktor i wtryski. Śmiga na lpg aż miło. Jeśli, ktoś ma pomysł, dlaczego tak się u mnie dzieje, to Błagam o jaką kolwiek radę. 

 

Jeśli chdozi o błędy. Komputer pokazuje, błąd "niewłaściwa suma kontrolna sterownika". 

Nie dogrzanie, przerwa w obwodzie drugiej sondy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W filtrze masz regulator ciśnienia. Zapewne szwankuje i stąd takie problemy. Te filtry są problematyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przem8

Co zrobić w takiej sytuacji, kupić oryginalny filtr audi...? To już trzeci który padł wydałem na nie łącznie 450 zł ?‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić ciśnienie paliwa po zapłonie i na jałowych. Potem filtr. Pompa jakiej firmy? Jakieś magnetii marelli czy inne gówniane wrc parts?

Poza tym może to nie wina paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak pompa jest oryginalna, założyłem używke. I tak jak mówię było wszystko ok przez tydzień. Na starej pompie, również oryginalnej było tak samo. Tydzień po wymianie filtra ok, potem padło. 

 

Sam filtr marki Bosh F026 403 016.

 

Temat ciśnienia, tu moge przekazać co dowiedziałem się od mechanika, który mi to za pierwszym razem robił. Gdy oddałem auto, nie chciało odpalać, ciśnienie było za niskie, gdy wymienił filtr ciśnienie wróciło do poprawnego. Tylko ze to pomoga tylko na tydzień... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzic jeszvse raz. I operujemy wartościami, a nie za niskie, w porządku itp. 

Ciężko mi uwierzyć żeby 3 filtry pod rząd były wadliwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywicie masz rację. Ja też w to nie mogę uwierzyć. Nie jestem mechanikiem, nie posiadam przyrządu do mierzenia ciśnienia. Za trzecim razem, sam wymieniłem filtr. Auto po wymianie, odpaliło od razu, i tak jak mówię na tydzień było ok. Gdy robili to mechanicy było to samo. No nic dziękuję za pomoc. Spróbuję zamówić tym razem oryginalny, filtr z ASO. Może się uda... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...