Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

2.0 TDI BRD Q problem z mapą i bez mapy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Auto po mapie u tunera, robionej normalnie od zera nie jakiś gotowiec, zaczęło szarpać przy przyspieszaniu na każdym biegu. Po szarpnięciu jedzie normalnie z pełną mocą. Na seryjnej mapie auto w ogóle nie ma mocy w dolnej partii obrotów, tak jakby w ogóle turbina nie dmuchała, ale za to nie szarpie ?. Z ciekawości kiedyś wgrany był gotowiec i na nim również szarpało. 

 

Gdzie szukać problemu?

-Wszystkie filtry wymienione miesiąc temu

-Nowa przepływka 

-Turbo po regeneracji

-Wywalony DPF(z DPF również nie było mocy na seryjnej mapie)

-Zaślepiony EGR(nic to nie zmienilo więc już tak zostawiłem zaślepione)

-Pompowtryski wszystkie dobre 

-Auto nie pokazuje żadnych błędów na seryjnej mapie jak i na zmodyfikowanej

 

Opublikowano

A co mówi tuner?

Opublikowano
  • Autor
8 minut temu, Langista napisał:

A co mówi tuner?

Tuner powiedział że wszystko wskazuje na przepływkę. No niestety wymieniłem przepływkę i dalej to samo. Na odpietęj też szarpie 

Opublikowano

Przepływka Ori?

Opublikowano
  • Autor
22 minuty temu, Langista napisał:

Przepływka Ori?

Bosch 

nawet po odpięciu wtyczki od przepływki dalej szarpie

Edytowane przez Jozinzbazin00

Opublikowano

jeśli to szarpniecie przy obciążeniu, i ustaje po ułamku sekundy celowałbym w uszczelnienia porykowiskowy,

miałem na jednym PPD taki problem i coraz bardziej dławił się, najpierw na 6 biegu powyżej 3,2k obr później już na niższych biegach i obrotach.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Tuner robi program od zera i nie wie ze przeplywka w tym sterowniku steruje tylko egrem i wypalaniem dpfa ktorych juz fizycznie nie ma:facepalm:

Synchronizacja rozrzadu na ile ustawiona?

Zrob loga 001+008+011 dynamicznego jak wystepuje to szarpanie. Najlepiej z markerem po szarpnieciu.

Edytowane przez nadybek

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor
W dniu 14.09.2022 o 12:18, nadybek napisał(a):

Tuner robi program od zera i nie wie ze przeplywka w tym sterowniku steruje tylko egrem i wypalaniem dpfa ktorych juz fizycznie nie ma:facepalm:

Synchronizacja rozrzadu na ile ustawiona?

Zrob loga 001+008+011 dynamicznego jak wystepuje to szarpanie. Najlepiej z markerem po szarpnieciu.

Sorki że po takim czasie odpowiadam ale z prywatnych powodów trochę mi się odsunęło w czasie diagnozowanie ?

http://vaglogi.pl/log-001_008_011_4WXsw.html

Były dwa szarpnięcia w przedziale 2-2.5k obrotów 

Synchronizacja ustawiona na 1.09

 

Opublikowano

1. Program jest niepoprawnie zrobiony

2. Tuner nie rozszerzyl wartosci pomiarowych cisnienia przez co nie wiadomo jak w rzeczywistosci turbo dmucha. Wskazanie konczy sie na 2601mbar.

3. Po wysterowaniu turbo mozna stwierdzic, ze turbo nie pompuje stabilnie i po 2krpm sa przeladowania i niedoladowania- wina tunera. I to w tym punkcie szukalbym przyczyny. Trzeba ogarnac turbo ale  nie wiadomo co tam sie dzieje bo nie ma wskazania 

Edytowane przez nadybek

Opublikowano
  • Autor
10 godzin temu, nadybek napisał(a):

1. Program jest niepoprawnie zrobiony

2. Tuner nie rozszerzyl wartosci pomiarowych cisnienia przez co nie wiadomo jak w rzeczywistosci turbo dmucha. Wskazanie konczy sie na 2601mbar.

3. Po wysterowaniu turbo mozna stwierdzic, ze turbo nie pompuje stabilnie i po 2krpm sa przeladowania i niedoladowania- wina tunera. I to w tym punkcie szukalbym przyczyny. Trzeba ogarnac turbo ale  nie wiadomo co tam sie dzieje bo nie ma wskazania 

Czyli najlepiej by było wgrać serię i wtedy logi robić 

Opublikowano
W dniu 26.08.2022 o 16:16, Jozinzbazin00 napisał(a):

Na seryjnej mapie auto w ogóle nie ma mocy w dolnej partii obrotów

dlatego najpierw doprowadź motor do "normalnego" stanu

Opublikowano

Wgrac ori mape zrobic logi.

Na serii ma jezdzic idealnie i wtedy mozna robic mapy. Tylko nie u tego tunera bo on poszedl po najmniejszel lini oporu i zmienil tylko 2 mapy.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.