Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik poziomu oleju


przemek3067

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich !  Otóż od tygodnia w mojej B6 1.8T BFB  pojawił mi się błąd sensor oil ( olej w normie ) prawdopodobnie czujnik poziomu oleju kończy swój żywot , wiązki sprawdzane , mechanik jednak twierdzi że ma wątpliwości co do tego że to czujnik , chciałbym doradzić się was i sprawdzić pierw na używanym czujniku czy błąd zgaśnie , w Audi jest firmy Hella, mam 2 używki  ale o innym numerze , oraz o i innej cyfrze końcowej , czy ten czujnik może jakoś znacząco się różnić ? I czy np używany czujnik pochadzacy z diesla można wpiąć do benzyny jest to jakaś różnica ? Dajcie Panowie / koledzy jakąś odpowiedź . Z góry dziękuję .pozdrawiam wszystkich 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie te czujniki działają wszystkie tak samo, czyli zero-jedynkowo. Jest olej to zalewa czujnik i tworzy połączenie, brak oleju, brak połączenia i błąd na desce. Oryginalne czujniki i przynajmniej te Hella mają jeszcze czujnik temperatury w środku, czego tanie zamienniki nie mają.

 

Sam czujnik powinien z innych jednostek pasować, kwestia takiego samego wyjścia na pinach i tej samej długości trzonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz pod ręką numer oryginału sprawdź na co się wymienia wtedy będziesz miał 100% pewności. 

Na używce jeszcze trochę pojeździsz ile? Loteria, tanie zamienniki to o kant tyłka... Jak @Langistapisze czujnik temp oleju to tam imaginacja. Jak chcesz zapomnieć o temacie tylko nowy ori.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim wymienisz czujnik, podmień bezpiecznik nr 5 (chyba 10A). Mi raz pomogło, niby przejście było, a wywalało bład sensor oil (nie oil min).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...