Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pare pytanek co do wydechu


dysonans

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, na wstępie chcialbym zaznaczyć że dopiero jestem przed kupnem swojego pierwszego auta, i będzie to na 90% 1.8t, dlatego mam pytania dla wielu pewnie banalne, ale ja jednak niewiem

 

1. Słyszałem że na różnych spotach itd panowie sprawdzają głośnośc wydechu, niektórzy czasami obrywają, więc jest taka możliwość że jakaś samoróbka nie będzie spełniać wymogów co do głośności i za to mandat?

2. Czy samochody z porobionymi wydechami przechodzą bez problemu przegląd? chodzi mi o przeróbki tłumików, brak kata itd

 

I takie pytanie czy jeśli kupiłbym samochód z samorobnym wydechem wiadomo pod dźwięk, czy jakieś części wtedy mocniej obrywają i mocniej się eksploatuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty serio chcesz kupić auto i zwrócisz uwagę głównie na wydech?

 

1. Tak, jak ktoś ostro leci po bandzie to dostanie mandat ale to są skrajne przypadki gdzie ktoś odklejony na maksa robi przelot bez żadnego tłumika po drodze.

2. Brak kata to nienormalny byłem w benzynie, jak ktoś zaspawie od góry, czego diagnosta nie widzi to nie będzie się miał czego przyczepić ale znowu, brak katalizatora to specyficzny smród benzyny z wydechu, to już na bank będzie problemem.

 

Co do wydechu pod dźwięk (zmienia się w tedy głównie końcowy tłumik) to niczemu to nie szkodzi.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że głównie nie ale,  chciałbym znaleźć jakieś zdrowe 1.8t a wiem że takie to ze świecą szukać, i wtedy coś sobie modyfikować, dlatego właśnie pytam jak to jest i czy warto czy nie

 

Da się obejść jakoś ten problem smrodu benzyny ?

 

Dziękuje Ci bardzo za odpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Langista napisał:

brak katalizatora to specyficzny smród benzyny z wydechu, to już na bank będzie problemem.

Chyba że ktoś na LPG jeździ to tego problemu nie będzie, chociaż dużo też zależy od diagnosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dysonans napisał:

Da się obejść jakoś ten problem smrodu benzyny ?

J.W. tzn. LPG zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy macie z tym smrodem benzyny w 1.8t bez kata. Na zimnym coś tam czuć ale na rozgrzanym jest normalnie.

Poza tym benzyna nie śmierdzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...