Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AGA] Nowe hamulce


olorob2

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis zmienilem Hamulce tzn.tarcze Mikoda i klocki EBC zaraz inne Hamowanie jest choc narazie jej docieram bez zbytniej przesady by nie spalic tarczy i klockow.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0bd6cabcb606eb04.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/53da694f9ccbd90d.html

Koszt wszystkich tarczy Hamulcowych z przesylka od producenta a mieszkam w Bydgoszczy Uwaga 387 zl. i 220 zl komplet klockow na przod i tyl.

Moglem kupic komplet zielonych lub czerwonych ale ja nie jezdze sam tylko z dziecmi i zona tez uzytkuje auto a one dzialaja dopiero prawidlowo jak sa odpowiednio rozgrzane.

Chcialem kupic klocki BOACH to koszt okolo 320zl. ale zeszly mi z Ebaya a gdy napisalem do sprzedajacego to odp. ze juz nie ma wiecej i dlatego padl wybor na EBC---tez dobre to sa klocki ba mialem takie przy Omedze i Golfie i sie dobrze spisywaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt wszystkich tarczy Hamulcowych z przesylka od producenta a mieszkam w Bydgoszczy Uwaga 387 zl. i 220 zl komplet klockow na przod i tyl.

Moglem kupic komplet zielonych lub czerwonych ale ja nie jezdze sam tylko z dziecmi i zona tez uzytkuje auto a one dzialaja dopiero prawidlowo jak sa odpowiednio rozgrzane.

Chcialem kupic klocki BOACH to koszt okolo 320zl. ale zeszly mi z Ebaya a gdy napisalem do sprzedajacego to odp. ze juz nie ma wiecej i dlatego padl wybor na EBC---tez dobre to sa klocki ba mialem takie przy Omedze i GolfieKoszt wszystkich tarczy Hamulcowych z przesylka od producenta a mieszkam w Bydgoszczy Uwaga 387 zl. i 220 zl komplet klockow na przod i tyl.

Moglem kupic komplet zielonych lub czerwonych ale ja nie jezdze sam tylko z dziecmi i zona tez uzytkuje auto a one dzialaja dopiero prawidlowo jak sa odpowiednio rozgrzane.

Chcialem kupic klocki BOACH to koszt okolo 320zl. ale zeszly mi z Ebaya a gdy napisalem do sprzedajacego to odp. ze juz nie ma wiecej i dlatego padl wybor na EBC---tez dobre to sa klocki ba mialem takie przy Omedze i Golfie i sie dobrze spisywaly. i sie dobrze spisywaly. :good:[br]Dopisany: 26 Kwiecień 2009, 13:18_________________________________________________A co z tymi klockami Boscha jest nie tak ze piszesz ze zrobiles blad

[br]Dopisany: 26 Kwiecień 2009, 13:20_________________________________________________

Koszt wszystkich tarczy Hamulcowych z przesylka od producenta a mieszkam w Bydgoszczy Uwaga 387 zl. i 220 zl komplet klockow na przod i tyl.

Moglem kupic komplet zielonych lub czerwonych ale ja nie jezdze sam tylko z dziecmi i zona tez uzytkuje auto a one dzialaja dopiero prawidlowo jak sa odpowiednio rozgrzane.

Chcialem kupic klocki BOACH to koszt okolo 320zl. ale zeszly mi z Ebaya a gdy napisalem do sprzedajacego to odp. ze juz nie ma wiecej i dlatego padl wybor na EBC---tez dobre to sa klocki ba mialem takie przy Omedze i GolfieKoszt wszystkich tarczy Hamulcowych z przesylka od producenta a mieszkam w Bydgoszczy Uwaga 387 zl. i 220 zl komplet klockow na przod i tyl.

Moglem kupic komplet zielonych lub czerwonych ale ja nie jezdze sam tylko z dziecmi i zona tez uzytkuje auto a one dzialaja dopiero prawidlowo jak sa odpowiednio rozgrzane.

Chcialem kupic klocki BOACH to koszt okolo 320zl. ale zeszly mi z Ebaya a gdy napisalem do sprzedajacego to odp. ze juz nie ma wiecej i dlatego padl wybor na EBC---tez dobre to sa klocki ba mialem takie przy Omedze i Golfie i sie dobrze spisywaly. i sie dobrze spisywaly. :good:[br]Dopisany: 26 Kwiecień 2009, 13:18_________________________________________________A co z tymi klockami Boscha jest nie tak ze piszesz ze zrobiles blad

Moglem tez zamowic na ALLEGRO ale tam sie przedraza i to duzo.[br]Dopisany: 26 Kwiecień 2009, 13:21_________________________________________________Na ALLEGO sa takie same ale sie przeplaca i to duzo a od producenta jest bardzo duzo taniej czas realizacjii zamowienia to okolo 2 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z jakością? słyszałem że przy mocniejszym hamowaniu strasznie się gną i po 5kkm są do wyrzucenia... wiele na ten temat jest na różnych forach, a jedyne auto w jakim się sprawdzają to FIAT CC i SC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki,

UWAGA na Mikode !!!

seria w żaden sposób nie potrafiła satysfakcjonująco zatrzymać auta, szczególnie z wyższych prędkości więc zmieniłem hamulce z 288mm z przodu i 245mm z tyłu na 312mm i 255, założyłem klocki na obu osiach EBC green stuff i myślę że to dobry wybór bo często jeżdżę z rodzinką i redy mogłyby się nie dogrzewać..

tarcze wsadziłem mikody ponieważ ich cena to 30% ceny średniego zestawu w dodatku są wiercone a to wyeliminowało by efekt poduszki powietrznej i "puchnięcia" hamulców, pomyślałem spróbuje...

Tył jakoś wytrzymał ale przednie gięły się niemiłosiernie..

pierwszy komplet tarcz poszedł po jakiś 4kkm podczas jednego mocnego hamowania z drugim było podobnie po 2,5kkm , tarcze dotarte jak bóg przykazał więc to nie przypadek, producent daje "dożywotnią" gwarancję na swoje produkty ale oczywiście stwierdził że wina jest po mojej stronie bo niedokładnie oczyściłem piastę i to był błąd podczas montażu - dwukrotnie he he, odpuściłem temat reklamacji po prostu towar nie spełnia nawet założenia -"jaka cena taka jakość.." bo cena niska a jakości brak..

Teraz zamieniłem tarcze na zimmerman sport przód oraz tył dla asekuracji i problemy jak ręką odjął..

lubię nieźle pocisnąć i naprawdę z doświadczenia powiem że nie warto kupować mikody, jakość materiału jest kompromitacją, chyba że tarcza jest niewielka do 250~260mm to może wytrzyma ale i w tym przypadku to loteria..

Ps. teraz na przyczepnym nowym asfalcie i rozgrzanych oponach (245 Michelin PS) czuje się prawie jak w bolidzie, jest naprawdę ostro..

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenna wiadomość, przymierzałem się do zakupu. Dzięki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Teraz zamieniłem tarcze na zimmerman sport przód oraz tył dla asekuracji i problemy jak ręką odjął..

lubię nieźle pocisnąć i naprawdę z doświadczenia powiem że nie warto kupować mikody, jakość materiału jest kompromitacją, chyba że tarcza jest niewielka do 250~260mm to może wytrzyma ale i w tym przypadku to loteria..

Ps. teraz na przyczepnym nowym asfalcie i rozgrzanych oponach (245 Michelin PS) czuje się prawie jak w bolidzie, jest naprawdę ostro..

pozdrawiam.

Czytałem na Racing forum, że zimmermany też do najlepszych nie należą i pękają dookoła otworów. Jednyne jakie polecali to turbo groowe czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis zmienilem Hamulce tzn.tarcze Mikoda i klocki EBC zaraz inne Hamowanie jest choc narazie jej docieram bez zbytniej przesady by nie spalic tarczy i klockow.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0bd6cabcb606eb04.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/53da694f9ccbd90d.html

Koszt wszystkich tarczy Hamulcowych z przesylka od producenta a mieszkam w Bydgoszczy Uwaga 387 zl. i 220 zl komplet klockow na przod i tyl.

Moglem kupic komplet zielonych lub czerwonych ale ja nie jezdze sam tylko z dziecmi i zona tez uzytkuje auto a one dzialaja dopiero prawidlowo jak sa odpowiednio rozgrzane.

Chcialem kupic klocki BOACH to koszt okolo 320zl. ale zeszly mi z Ebaya a gdy napisalem do sprzedajacego to odp. ze juz nie ma wiecej i dlatego padl wybor na EBC---tez dobre to sa klocki ba mialem takie przy Omedze i Golfie i sie dobrze spisywaly.

te klocki które kupiłeś sa nędznej jakości, przy mocniejszym hamowaniu pozostaje po nich tylko smród

sorry Kolego, że to pisze ale testowałem już wszystkie klocki EBC

czarne nadaja sie tylko do jazdy dla emeryta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis zmienilem Hamulce tzn.tarcze Mikoda i klocki EBC zaraz inne Hamowanie jest choc narazie jej docieram bez zbytniej przesady by nie spalic tarczy i klockow.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0bd6cabcb606eb04.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/53da694f9ccbd90d.html

Koszt wszystkich tarczy Hamulcowych z przesylka od producenta a mieszkam w Bydgoszczy Uwaga 387 zl. i 220 zl komplet klockow na przod i tyl.

Moglem kupic komplet zielonych lub czerwonych ale ja nie jezdze sam tylko z dziecmi i zona tez uzytkuje auto a one dzialaja dopiero prawidlowo jak sa odpowiednio rozgrzane.

Chcialem kupic klocki BOACH to koszt okolo 320zl. ale zeszly mi z Ebaya a gdy napisalem do sprzedajacego to odp. ze juz nie ma wiecej i dlatego padl wybor na EBC---tez dobre to sa klocki ba mialem takie przy Omedze i Golfie i sie dobrze spisywaly.

te klocki które kupiłeś sa nędznej jakości, przy mocniejszym hamowaniu pozostaje po nich tylko smród

sorry Kolego, że to pisze ale testowałem już wszystkie klocki EBC

czarne nadaja sie tylko do jazdy dla emeryta

A co z ferodo? :mysli: Sprzedają je czasami z tarczami brembo na allegro. Ja bym właśnie w takie tarcze chciał wejść, ale nie wiem co z klockami :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferodo to klasa sama w sobie

ale jezeli już chcesz coś porządniejszego to polecam Ferodo DS (Performance lub 2500, pod warunkiem ze bedzie Cię stac)

do tego dobre tarcze i autko hamuje az miło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na Racing forum, że zimmermany też do najlepszych nie należą i pękają dookoła otworów. Jednyne jakie polecali to turbo groowe czy jakoś tak.

Skoro czytałeś, to zapewne wiesz, że do jazdy na co dzień, bez wariackich hamowań z bardzo dużych prędkości i bez zagrzewania hamulców do purpury takie tarcze nie są potrzebne - nie spełnią oczekiwań.

Kup zwykłe tarcze np. ATE czy Brembo. Wystarczy, że będą większe - to znacznie poprawi skuteczność :good:.

Też mam zamiar wstawić 312mm i oczywiście bardzo bym chciał, aby za***iście wyglądały, ale mają przede wszystkim poprawnie działać w normalnej codziennej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Piasty zostają obojętnie jakie tarcze chcesz zapodać.

Na 312mm musisz zmienić tylko tarcze i jarzma.

Poszukaj w tym dziale - jest temat dot. takiej zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zimmerman, brembo oro, tarox kazda tarcza zostanie zwichrowana jesli zle przugotujesz podłoże do tarcz i żle dotrzesz tarcze

zimmerman sportowy to bardzo dobry zestaw

tylko trzeba pamietać że otwory w tych tarczach lubią sie zapychać i trzeba je co jakis czas przedmuchać lub nawet ten syf wydłubać czymś ostrym

jeśli załozyc jakieś super twarde klocki to też zniszczysz tarcze

ja mam zestaw gładki zimmerman 312mm i klocek textar który jeszcze czeka na założenie :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapchane otwory czyszcze wiertarką ręczną (karcher nie daje rady)

troche z tym zabawy bo otworów mam chyba z setke na tarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferodo to klasa sama w sobie

ale jezeli już chcesz coś porządniejszego to polecam Ferodo DS (Performance lub 2500, pod warunkiem ze bedzie Cię stac)

do tego dobre tarcze i autko hamuje az miło

:slina: prawie 500 stów za klocki Performance :gwizdanie: cena dobra. A ferodo jakiś konretny model? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferodo to klasa sama w sobie

ale jezeli już chcesz coś porządniejszego to polecam Ferodo DS (Performance lub 2500, pod warunkiem ze bedzie Cię stac)

do tego dobre tarcze i autko hamuje az miło

:slina: prawie 500 stów za klocki Performance :gwizdanie: cena dobra. A ferodo jakiś konretny model? :mysli:

o jaki model Ci chodzi???? bo nie bardzo rozumiem?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...