Jump to content
IGNORED

Brak zasilania we wtyczce do pompki spryskiwaczy reflektorów

kamilloo2188
 Share

Recommended Posts

Witam,

od jakiegoś czasu przestały działać spryskiwacze ksenonów, Audi a4 B6 Avant 2003 rok.

Sprawdzałem bezpiecznik jest okej, sprawdzałem samą pompkę na krótko, pompka działa.

Brak zasilania na wtyczce do pompki spryskiwaczy, co może być przyczyną braku zasilania?

Dodam, że wcześniej działały normalnie. Oczywiście sprawdzane na pełnym zbiorniku płynu oraz włączonych światłach.

I drugie pytanie, co to jest za przewód koloru biało czarnego od wtyczki do samej lampy??

zamieszczam zdjęcie 

Dziękuje za pomoc

IMG_20220930_161119.jpg

Błędy?

Przewód biało czarny to zasilanie świateł drogowych.

Błędów brak. A dokładnie w jakiej kategorii je sprawdzić ? 

Aaaa to dlatego nie mam lewego światła drogowego :) dzięki, a da radę umieścić spowrotem ten przewód we wtyczce czy trzeba nowa wtyczkę kupić ?

7 minut temu, kamilloo2188 napisał:

Błędów brak. A dokładnie w jakiej kategorii je sprawdzić ? 

Pełny autoscan wszystkich sterowników.

Musisz wypiąć pin z kostki, przylutować przewód i wpiąć go ponownie. Co do błędów to sprawdź 09-cent.ellect. i 46-central conv.

Ok, a jak wypiąć ten? Lubię coś tam pogrzebać przy aucie, ale za to akurat nie wiem jak się zabrać ? Jest jakiś sposób aby prawidłowo wypiąć ten pin ?

Z vcds też średnio sobie radzę, mógłbyś napisać jak pokolei gdzie wchodzić ?

Przypomnę, że wcześniej spryski normalnie działały, co mogło tak nagle odciąć zasilanie ?

Co tu pisać jak wszystko jest w necie tylko poszukać.

do vcds też od groma tutoriali

Oki dziekie za pomoc

A jakiś konkretny tutorial do tego co mam sprawdzić ? 

Sorry, że tak mecze 

13 minut temu, kamilloo2188 napisał:

Oki dziekie za pomoc

A jakiś konkretny tutorial do tego co mam sprawdzić ? 

Sorry, że tak mecze 

Wpisz sobie na YT vcds i pooglądaj sobie co i jak. 

Mam jeszcze pytanie, czy czujnik poziomu płynu do spryskiwaczy może mieć coś z tym wspólnego?

bo na desce też nie pokazuje się żadna kontrolka od poziomu płynu

Błędy sprawdzone w 09 centralna elektryka błędów brak

W 46 moduł komf. Przesyłam błędy w zdjęciach 

Ale chyba nic wspólnego z tym nie mają ?

Proszę o pomoc IMG_20221001_082620.thumb.jpg.a06d318281d40825726cd5fe3f853b9a.jpgIMG_20221001_082608.thumb.jpg.3e832e59495dae2abb77e9b43f5a1af8.jpg

Da sie pompka aktywować w testach wykonawczych w vcds?

Hmmm ale jak to zrobić ?

Sprawdziłem jeszcze raz na krótko i wysuwanie spryskiwacza też działa, płyn leci

Wchodzisz w sterownik 09 (moduł centralnej elektryki), następnie wybierasz testy wykonawcze,  wyszukujesz sterowanie pompki spryskiwaczy i aktywujesz test.

Edited by Muskel1

Niestety chyba mój program vag com nie obsługuje tego :(

udalo się podłączyć urwany kabel od świateł drogowych :)

chociaż to 

ale męczą mnie te spryski, dlaczego nie ma zasilania ? 

czy tylko diagnostyka uda mi się to ustalić czy może jest jakiś inny " myk " ?

Jest na 100% w nastawach podstawowych, uruchomienie pompki i to osobno na szybę i osobno spryskiwaczy. 

Nie nastawy podstawowe tylko testy wyjściowe/wykonawcze. Ten przycisk pod nastawami.

Edited by Muskel1

Ok, zrobiłem, najpierw były spryski na szybę działaly, później chyba na reflektory było słychać silniczki ale się nie otwierały ? 

Co się nie otwierało?

Chyba czy na pewno? Takie informacje nie są tu przydatne. Albo sprawdzałeś albo chyba sprawdzałeś. Jak Ty sam nie wiesz to nie oczekuj, że ktoś coś doradzi. 

Nie otwierały się zaślepki od spryskiwaczy lamp ale było słychać, że pompki działają. Sorry ale nie jestem do końca obeznany w temacie dlatego proszę Was o pomoc 

No ale oczy masz. Uzupełnij płyn w zbiorniku, aktywuj testy wyjściowe i patrz czy pryska na reflektory. 

Sprawdź czy słychać pompkę.

Jeżeli słychać pompkę a nie pryaka to sprawdź w czasie testów wykonawczych (gdy pompka pracuje) jakie napięcie dochodzi do wtyczki pompki. Pin 1 (brązowy) to masa, pin 2 ( czerwono-biały) to plus. Jeżeli na kostce napięcie jest znacznie mniejsze niż napięcie akumulatora, to sprawdź przy module centralnej elektryki (zdjęcie poniżej) na czarnej 10-cio pinowej kostce na pinie nr. 2 i masie (obojętnie skąd), jakie napięcie pokaże w czasie pracy pompki. Jeżeli napięcia się zgadzają i  słychać pracującą pompkę to szukaj nieszczelności w układzie, bo najprawdopodobniej gdzieś wywala płyn. Sprawdź pod autem czy nie kapie. 

20221001_161759.jpg

Edited by Muskel1

Ok dzięki za info 

Poczytaj też tutaj.

10 godzin temu, kamilloo2188 napisał:

Mam jeszcze pytanie, czy czujnik poziomu płynu do spryskiwaczy może mieć coś z tym wspólnego?

bo na desce też nie pokazuje się żadna kontrolka od poziomu płynu

Kontrolka niskiego poziomu płynu pokazuje się na FISie (warunkiem jest posiadanie pełnego FISu) dopiero gdy jest go za mało. Gdy kontrolka ta świeci się, pomka spryskiwaczy reflektorów nie zostaje aktywowana, aby resztka płynu wystarczyła jeszcze na kilkukrotne umycie przedniej szyby. .

U mnie nie pokazuje się w ogóle kontrolka poziomu płynu, nawet jak jest zero w zbiorniku. Może nie mam tego czujnika, czy to może mieć jakiś związek?

41 minut temu, kamilloo2188 napisał:

U mnie nie pokazuje się w ogóle kontrolka poziomu płynu, nawet jak jest zero w zbiorniku. Może nie mam tego czujnika, czy to może mieć jakiś związek?

Masz pełny FIS?