Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak zasilania we wtyczce do pompki spryskiwaczy reflektorów


kamilloo2188

Rekomendowane odpowiedzi

Nie nastawy podstawowe tylko testy wyjściowe/wykonawcze. Ten przycisk pod nastawami.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrobiłem, najpierw były spryski na szybę działaly, później chyba na reflektory było słychać silniczki ale się nie otwierały ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się nie otwierało?

Chyba czy na pewno? Takie informacje nie są tu przydatne. Albo sprawdzałeś albo chyba sprawdzałeś. Jak Ty sam nie wiesz to nie oczekuj, że ktoś coś doradzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie otwierały się zaślepki od spryskiwaczy lamp ale było słychać, że pompki działają. Sorry ale nie jestem do końca obeznany w temacie dlatego proszę Was o pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale oczy masz. Uzupełnij płyn w zbiorniku, aktywuj testy wyjściowe i patrz czy pryska na reflektory. 

Sprawdź czy słychać pompkę.

Jeżeli słychać pompkę a nie pryaka to sprawdź w czasie testów wykonawczych (gdy pompka pracuje) jakie napięcie dochodzi do wtyczki pompki. Pin 1 (brązowy) to masa, pin 2 ( czerwono-biały) to plus. Jeżeli na kostce napięcie jest znacznie mniejsze niż napięcie akumulatora, to sprawdź przy module centralnej elektryki (zdjęcie poniżej) na czarnej 10-cio pinowej kostce na pinie nr. 2 i masie (obojętnie skąd), jakie napięcie pokaże w czasie pracy pompki. Jeżeli napięcia się zgadzają i  słychać pracującą pompkę to szukaj nieszczelności w układzie, bo najprawdopodobniej gdzieś wywala płyn. Sprawdź pod autem czy nie kapie. 

 

20221001_161759.jpg

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kamilloo2188 napisał:

Mam jeszcze pytanie, czy czujnik poziomu płynu do spryskiwaczy może mieć coś z tym wspólnego?

bo na desce też nie pokazuje się żadna kontrolka od poziomu płynu

Kontrolka niskiego poziomu płynu pokazuje się na FISie (warunkiem jest posiadanie pełnego FISu) dopiero gdy jest go za mało. Gdy kontrolka ta świeci się, pomka spryskiwaczy reflektorów nie zostaje aktywowana, aby resztka płynu wystarczyła jeszcze na kilkukrotne umycie przedniej szyby. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie pokazuje się w ogóle kontrolka poziomu płynu, nawet jak jest zero w zbiorniku. Może nie mam tego czujnika, czy to może mieć jakiś związek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, kamilloo2188 napisał:

U mnie nie pokazuje się w ogóle kontrolka poziomu płynu, nawet jak jest zero w zbiorniku. Może nie mam tego czujnika, czy to może mieć jakiś związek?

Masz pełny FIS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2022 o 09:18, kamilloo2188 napisał:

Nie jest to dziwne, że wcześniej normalnie działa, a tak nagle przestało, nie było też nic grzebane ...?

tak to jest, że czasem coś działa, a potem się się psuje ;)

sprawdź napięcie tak jak radził wcześniej @Muskel1, może przewód jest gdzieś przetarty albo MCE odmówiło posłuszeństwa i nie podaje właściwego napięcia.

Jak masz worek $ to wymieniaj wszystko po drodze (a trochę tego jest), jak chcesz zaoszczędzić to sprawdź wszystko jak kolega wyżej sugeruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...