Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1.8T BFB 17536 - analiza logów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

 

Ostatnio wywaliło CHECK, sprawdzam i błąd ubogiej mieszanki. Bez zastanowienia wycieczka do serwisu LPG, w którym była zakładana instalacja. Pan stwierdził, że wtryski LPG do wymiany bo jeden kuleje (listwa AC W01). Dodam, że zrobione na tych wtryskach 45000km. Miałem taką listwę rezerwową (używaną). Podmieniłem i na strojenie. Przejechane 300 km i CHECK znów na desce. Nie wiem czy to kwestia kiepskiego strojenia instalacji czy może coś innego się dzieje.

Samochód od trzech lat jest po chipie wykonanym u Łukasza z naszego forum.

Zamieszczam treść błędu oraz logi wykonane dzisiaj.

 

Address 01: Engine       Labels: REDIR FAIL!
Control Module Part Number: 8E0 909 518 AQ    HW: 8E0 909 018 B
  Component and/or Version: 1.8L R4/5VT     G   0010
           Software Coding: 0011501
            Work Shop Code: WSC 87119 806 641192
                      VCID: 7F0DE5772D08A7E6ED9-5000
1 Fault Found:

17536 - Fuel Trim; Bank 1 (Mult) 
            P1128 - 001 - System too Lean - Intermittent - MIL ON

Readiness: 0010 0000

 

Logi:

 

Statyczne:

http://vaglogi.pl/log-001_003_hYLeq4.html

http://vaglogi.pl/log-002_033_lz1cb.html

 

Dynamiczne:

http://vaglogi.pl/log-003_020_vYfVkck.html

http://vaglogi.pl/log-002_033_kl668B.html

 

Dynamiczne na LPG:

http://vaglogi.pl/log-003_020_T6FYur.html

http://vaglogi.pl/log-002_033_H4068.html

 

Proszę o pomoc szanownych forumowiczów.

 

Edytowane przez Lichy92

Opublikowano

Troche przepływka tam mało mierzy, sprawdz jakie sa korekty w 032 po jezdzie na samym pb, być moze jakaś nieszczelność albo przepływka, lpg napewno jest do strojenia.

Opublikowano
  • Autor
34 minuty temu, Łukasz13 napisał(a):

Troche przepływka tam mało mierzy, sprawdz jakie sa korekty w 032 po jezdzie na samym pb, być moze jakaś nieszczelność albo przepływka, lpg napewno jest do strojenia.

Korekty przy jeździe na LPG w 32 w pierwszej kolumnie mieściły się w +-5, natomiast w drugiej kolumnie +-16... Pojeżdżę w takim razie trochę na PB. Czyli goście, którzy to stroili zrobili to źle, tak ?

Opublikowano
Teraz, Lichy92 napisał(a):

Czyli goście, którzy to stroili zrobili to źle, tak ?

Oczywiście ale to nic nowego :D

Opublikowano
  • Autor

Korekty na benzynie w grupie 32 - 0.4% w pierwszej kolumnie i 2.3% w drugiej kolumnie. Czyli benzyna raczej ok ? 

Opublikowano
17 minut temu, Lichy92 napisał(a):

Korekty na benzynie w grupie 32 - 0.4% w pierwszej kolumnie i 2.3% w drugiej kolumnie. Czyli benzyna raczej ok ? 

Niby tak, prócz tego przepływu. 

Edytowane przez przem8

Opublikowano
  • Autor
26 minut temu, przem8 napisał(a):

Niby tak, prócz tego przepływu. 

Czyli co, zmieniać przepływkę?

Opublikowano

Sprawdzic szczelność wcześniej, chyba ze masz od kogos podmienić, ewentualnie starą przemyć ale nie mechanicznie. 

Opublikowano
  • Autor
1 minutę temu, przem8 napisał(a):

Sprawdzic szczelność wcześniej, chyba ze masz od kogos podmienić, ewentualnie starą przemyć ale nie mechanicznie. 

Masz może numer tej przepływki gdzieś pod ręką ?

Opublikowano

Jeśli korekty na pb sa takie jak napisałes to napewno przyczyną błedu ubogiej mieszanki jest regulacja lpg , co nie zmienia faktu ze przepływu troche brakuje, nr przepływki 0280218063. Tak czy inaczej jeśli nie wyregulujesz gazu to nowa przepływka i tak nie pomoże.

Opublikowano
  • Autor

Znajomy mechanik dał mi środek z nowej przepływki (numery się zgadzają z moją). Podmieniłem i logi ponieżej:

Statyczne:

http://vaglogi.pl/log-001_003_CRi14.html

http://vaglogi.pl/log-002_033_2p5ef.html

Dynamiczne:

http://vaglogi.pl/log-002_033_GHyru4.html

http://vaglogi.pl/log-003_020_3qy86.html

 

Jak teraz z tym przepływem ?

Opublikowano

Teraz jest ok. 

Opublikowano
  • Autor
40 minut temu, przem8 napisał(a):

Teraz jest ok. 

To jutro wycieczka do Panów, którzy wzięli 100 za kalibrację i niech to zrobią do porządku. 

Opublikowano
13 minut temu, Lichy92 napisał(a):

którzy wzięli 100 za kalibrację i niech to zrobią do porządku. 

Powodzenia. Żeby to porządnie wystroić to na bide ze 100km trzeba zrobić ale kazdy ma swoje standardy :wink:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Panowie, a więc po drugiej kalibracji u Panów korekty wyglądają już dużo lepiej (3.0% i 0.8%, zrobione ok. 200km). Wiem, że dało by się to zrobić jeszcze lepiej, ale tak jak pisał Przemo, trzeba zrobić 100km z komputerem na kolanach.

 

Pojawił się inny problem, mianowicie przy sprawdzaniu korekt zerknąłem na błędy i taki widok:

Wednesday,16,November,2022,13:33:33:62939
VCDS Version: Release 12.12.0 (x64)

                Address 01: Engine       Labels: Redir Fail!
Control Module Part Number: 8E0 909 518 AQ    HW: 8E0 909 018 B
  Component and/or Version: 1.8L R4/5VT     G   0010
           Software Coding: 0011501
            Work Shop Code: WSC 87119 806 641192
                      VCID: 7F0DE5772D08A7E6ED9-5000
2 Faults Found:

16684 - Random/Multiple Cylinder Misfire Detected 
            P0300 - 001 -  - Intermittent
16685 - Cylinder 1 
            P0301 - 001 - Misfire Detected - Intermittent

Readiness: 0010 0000

 

Co to może być ? Nie zauważyłem nic nadzwyczajnego podczas jazdy, może oprócz braku płynności przy przełączaniu sie z PB na LPG, teraz jest takie szarpnięcie, przed wymianą wtrysków i kalibracją przechodził płynnie.

Opublikowano

Trzeba sprawdzić czy są dobrze sparowane wtryski pb z wtryskami lpg, jak są pozamieniane kolejności wtedy najczęściej kiepsko przechodzi na lpg.

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, Łukasz13 napisał(a):

Trzeba sprawdzić czy są dobrze sparowane wtryski pb z wtryskami lpg, jak są pozamieniane kolejności wtedy najczęściej kiepsko przechodzi na lpg.

Ale uważasz, że te błędy mogą być właśnie od tego przejścia z PB na LPG ? Co mam rozumieć przez odpowiednie sparowanie ? 

Opublikowano

Może być od tego, trzeba sprawdzić czy wtryski pb nr 1 odpowiada wtryskowi nr 1 lpg itd.

Opublikowano
  • Autor
W dniu 17.11.2022 o 11:06, Łukasz13 napisał(a):

Może być od tego, trzeba sprawdzić czy wtryski pb nr 1 odpowiada wtryskowi nr 1 lpg itd.

Zetknąłem przed chwilą pod maskę i jest wszystko dobrze podłączone. Zauważyłem ostatnio delikatne szarpnięcie przy pełnym bucie w przedziale 2k - 3k obrotów.

Opublikowano
  • Autor

Zaczynam czuć szarpnięcia. Z początku wydawało mi się, że to przy przełączaniu, ale to się dzieje po prostu bez reguły. Czego to może być wina ? Dalej gaz, źle wystrojony ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.