Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak dzwięku w tylnych głośnikach


galaxy421

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, kupiłem auto już z nie grającymi tylnymi głośnikami oraz subwooferem. W kostce idącej do wzmacniacza jeden kabel jest ucięty, a jeden dodatkowo wchodzi wprost do środka. Może ktoś się już spotkał z takim fantem i coś będzie potrafił poradzić na ten mój przypadek. Radio to Navi plus i zwykłe głośniki. Mimo tego przód gra nadzwyczaj przyjemnie, aż jestem mile zaskoczony. 

IMG_2011.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył nie będzie grał gdyż napędza go wzmacniacz. Ktoś już tam grzebał i nie wiadomo co z tym zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten żółty jest przylutowany do tego pierwszego PINu. I on jest połączony z tym przeciętym kablem z kostki. 

306203DA-6C28-4E39-9AE7-F35E97758312.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że ktoś pozbył się stałego napięcia ze wzmacniacza,zobacz czy masz tam 12V stałe na pinie 1,powinno być ono nawet podczas zamkniętego auta. Jeżeli nie ma to zobacz czy pojawia się jak włączysz radio.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, źe w kostce na pine 1 nie było styku (być może kontakt nadtopiony) i ktoś podprowadził napięcie z pinu 1 wlutowując się bezpośrednio do płytki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, pila24 napisał(a):

Wygląda na to że ktoś pozbył się stałego napięcia ze wzmacniacza,zobacz czy masz tam 12V stałe na pinie 1,powinno być ono nawet podczas zamkniętego auta. Jeżeli nie ma to zobacz czy pojawia się jak włączysz radio.

Napięcie jest nawet jak radio wyłączone. Sprawdzałem na nóżce w wzmacniaczu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze w paru miejscach są zaśniedziałe styki. Popsikalem kontaktem ale nic nie dało :/

2176BEA5-ACCB-4E7A-AD08-C7898A68AD44.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najprawdopodobniej wzmacniacz zdechł, żadna nowość w tych modelach. Sprawdzałeś czy masz stałe napięcie 12V na pinie 1, a raczej na dolutowanym żółtym przewodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Muskel1 napisał(a):

To najprawdopodobniej wzmacniacz zdechł, żadna nowość w tych modelach. Sprawdzałeś czy masz stałe napięcie 12V na pinie 1, a raczej na dolutowanym żółtym przewodzie?

Tak jest stałe 12V. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz jeszcze sprawdzić czy na pinie 9 (sygnał wzbudzający wzmacniacz z radia) masz 12V po włączeniu radia.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem wzmacniacz i tył gra ale tak cicho ze ledwo jest słyszalny mimo ze balans ustawiony na środek. To tak musi być czy jednak powinny grać prawie tak głośno jak z przodu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Powinny grać głośno.

Jakiś pomysł gdzie szukać przyczyny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...