Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Drganie przy przełączeniu na LPG

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,
czy drganie 1 sekundowe przy przełączaniu z benzyny na LPG jest normalne? Potem wydaje się, że pracuje normalnie. Obroty nie spadają, lecz drganie pojawia się. Wyczuwalne tylko na postoju, podczas jazdy przełączenie jest niezauważalne.

Edytowane przez Driverro

Opublikowano

Do ogarnięcia jeśli to nie wina wtryskiwaczy. Jeśli masz staga to sprawdź firmware, bo na którejś aktualizacji, chyba 2.13, działy się takie rzeczy i żadne ustawienia nie pomagały. 

Opublikowano
  • Autor
4 godziny temu, przem8 napisał(a):

Do ogarnięcia jeśli to nie wina wtryskiwaczy. Jeśli masz staga to sprawdź firmware, bo na którejś aktualizacji, chyba 2.13, działy się takie rzeczy i żadne ustawienia nie pomagały. 

A może być cewka zapłonowa?

Opublikowano

Nie. Długie masz wężyki między wtryskiwaczami, a kolektorem? 

Opublikowano
  • Autor
22 godziny temu, przem8 napisał(a):

Nie. Długie masz wężyki między wtryskiwaczami, a kolektorem? 

Krótkie.

Opublikowano

Z dnia na dzień tak się zrobiło? A nie po jakiejś operacji.

Opublikowano
  • Autor
7 godzin temu, Pieterb napisał(a):

Z dnia na dzień tak się zrobiło? A nie po jakiejś operacji.

Nawet nie wiem... :/

Opublikowano
  • Autor

@przem8@Pieterb Do problemów doszło jeszcze coś takiego, że np. jak wrzucę 3 i zejdę dajmy na to do 1500 obrotów i wcisnę dynamicznie gaz to samochód na LPG czasami przerywa przy rozpędzaniu. Na benzynie bez problemu przyspiesza, gładko. Czy to i te drgania na niskich obrotach mogą być spowodowane wadliwą cewką zapłonową czy jednak regulacja gazu? Świece wymienione, kable zapłonowe też sprawdzone. Proszę o pomoc.

Opublikowano

Przyjedź na diagnostykę to Ci powiem. Szklanej kuli nie mam. Mogę się tylko domyślać. 

Opublikowano
  • Autor
22 minuty temu, przem8 napisał(a):

Przyjedź na diagnostykę to Ci powiem. Szklanej kuli nie mam. Mogę się tylko domyślać. 

A domyślasz się, że...?

Opublikowano

Nie da się koluniu ot tak stwierdzić.

A kiedy robiłeś jakiś przegląd instalacji LPG?

Opublikowano
  • Autor
Teraz, Pieterb napisał(a):

Nie da się koluniu ot tak stwierdzić.

A kiedy robiłeś jakiś przegląd instalacji LPG?

W ostatnim czasie. Cały czas walczę żeby zaczęła poprawnie działać. Pozostała tylko cewka zapłonowa albo regulacja. Jedna z tych rzeczy musi być winna, wszystko wymienione.

Opublikowano
1 minutę temu, Driverro napisał(a):

Cały czas walczę żeby zaczęła poprawnie działać

No to coś źle idzie.

4 minuty temu, Driverro napisał(a):

Pozostała tylko cewka zapłonowa albo regulacja

Regulacja tak możliwe, cewka hmm raczej nie.

I 3 możliwość zakładasz podzespoły źle dobrane lub wadliwe.

Opublikowano
  • Autor
11 minut temu, Pieterb napisał(a):

No to coś źle idzie.

Regulacja tak możliwe, cewka hmm raczej nie.

I 3 możliwość zakładasz podzespoły źle dobrane lub wadliwe.

Generalnie problemy teraz są takie:

- 1 sekundowe mocne drganie przy przełączaniu na LPG (prawie zawsze obecne)

- drgania na postoju na niskich obrotach (zawsze jakieś drgania są lecz bardzo często lekkie, a tylko czasami mocniejsze)

- przerywanie przy przyspieszaniu na niskich obrotach na danym biegu np. dynamiczne wciśnięcie gazu na 3 biegu przy 1500 obrotach (czasami obecne, czasami jest dobrze)
 

Edytowane przez Driverro

Opublikowano
  • Autor
13 minut temu, Pieterb napisał(a):

No to coś źle idzie.

Regulacja tak możliwe, cewka hmm raczej nie.

I 3 możliwość zakładasz podzespoły źle dobrane lub wadliwe.

A czemu wykluczałbyś cewkę?

Opublikowano
2 minuty temu, Driverro napisał(a):

A czemu wykluczałbyś cewkę?

A dlaczego nie? A na poważnie skoro na bp jeździ ok to dla mnie jest ok. A problem jest w instalacji LPG.

Opublikowano
  • Autor
11 minut temu, Pieterb napisał(a):

A dlaczego nie? A na poważnie skoro na bp jeździ ok to dla mnie jest ok. A problem jest w instalacji LPG.

Ponieważ przeanalizowałem to w internecie porównując objawy i wychodziłoby na to, że cewka zapłonowa ma ponoć charakterystyczny objaw - gdy się przyspiesza od niskich obrotów to przerywa. Reszta tych objawów - porównując objawy uszkodzonej cewki ze złą regulacją LPG, są wspólne.

Edytowane przez Driverro

Opublikowano
  • Autor
20 minut temu, Pieterb napisał(a):

A dlaczego nie? A na poważnie skoro na bp jeździ ok to dla mnie jest ok. A problem jest w instalacji LPG.

Ponoć LPG stanowi wyzwanie dla układu zapłonowego i na benzynie może być wszystko dobrze, a po instalacji LPG może się okazać, że masz coś z układu zapłonowego do wymiany.

Opublikowano

No skoro tak piszą w internecie.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Stary temat ale może warto napisać -tak, wady instalacji WN mogą się objawić ładne tysiące kilometrów wcześniej na LPG niż na Pb. Cewki, kable, świece -wszystko da objawy wcześniej. Miałem sytuację, gdy auto rwało normlanie na PB, a między 3.5-4.5tyś.rpm na gazie jakby przepychało moc przez wąski otwór. Wrażenie normalnie zatkanego wydechu. Oporność kabli(bo to było Audi klasycznie zasilane z r5) była w kosmosie wręcz. Zmieniłem, okazjonalnie świece i od razu inne auto. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.