Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Opony 205/60R16


maicke82

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ma sens zalozenie opon 205/60R16 do alu 16" a nie standardowych 205/55R16.Czy taka mala roznica ma na cokolwiek wplyw, komfort, przyspieszenie , spalanie.hmm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wieksza srednica calego kola spowoduje ze licznik bedzie zanizal km (to chyba na plus :naughty:) ale za to delikatnie ucierpi na tym przyspieszenie na nizszych biegach??mam racje?A czy tak wogole zawieszenie duzo ucierpi jezdzac na 16" a nie na seryjnych 15".Moglby ktos poradzic kto jezdzil i na takich i takich...tylko nie pisac prosze ze na 17 czy 18" ludzie tez jezdza bo mi auto ma sluzyc do pracy i jazdy w kazdych warunkach ale oczywiscie ladna felga by sie przydala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jędze na 16 latem a zima na 15 . na 16 jeździ sie :kox: nie ma żadnej różnicy w komforcie . lepiej sie prowadzi ,trzyma na zakrętach itp. a opona do 16 to tylko 205/55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roznica w komforcie miedzy 195/65 a 205/55 jest minimalna ale dla mnie np. wyczuwalna. ogolnie myslalem, ze bedzie gorzej. smialo mozesz zalozyc /55 chyba ze duzo jezdzisz po jakichs drogach gruntowych, polach i gdzies gdzie sie mozna nadziac. to wtedy bym sie zastanowil ale na nasze normalne (nawet dziurawe) drogi smialo 205/55. ... aaaa i jak mi ktos jeszcze raz powie ze nie widac roznicy miedzy felga 15 i 16 to jak go spotkam kopa w du.e dostanie! roznica jest i to duza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa i jak mi ktos jeszcze raz powie ze nie widac roznicy miedzy felga 15 i 16 to jak go spotkam kopa w du.e dostanie! roznica jest i to duza.

O jaką różnicę Ci chodzi ? W wielkości felgi czy w odczuwaniu różnicy podczas jazdy :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o roznice w wygladzie na aucie, bo sporo osob tutaj twierdzi ze miedzy 15 a 16 nie widac roznicy i nie ma co myslec o 16 tylko od razu 17ki.

a roznica w komforcie tak jak pisalem - minimalne pogorszenie komfortu w 16 ale naprawde bardzo male. oczywiscie porownujac profil 195/65 do 205/55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o roznice w wygladzie na aucie, bo sporo osob tutaj twierdzi ze miedzy 15 a 16 nie widac roznicy i nie ma co myslec o 16 tylko od razu 17ki.

a roznica w komforcie tak jak pisalem - minimalne pogorszenie komfortu w 16 ale naprawde bardzo male. oczywiscie porownujac profil 195/65 do 205/55

Nie uważam, że nie ma różnicy między 15, a 16''. A wiesz jaka jest między 16, a 17''? ;)

W komforcie, to ja zauważyłem niewielki spadek przy przejściu z 15'' na 17'', więc musisz być mega wrażliwy, albo to siła autosugestii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze ty akurat nie uwazasz ale jak kupowalem 16 to czytajac to forum doszedlem do jednego wniosku: tylko ory felgi i ani sie waz 16 bo... 'roznicy nie zauwazysz'. no i zrobilem po swojemu i bardzo dobrze. oczywiscie ze 17 sa wieksze ale moim zdaniem 16 juz wystarcza (przynajmiej mi) zeby auto wygladalo 'gustownie' a plus ma jeszcze drugi - nie trzeba tak na felge uwazac. wiadomo, ze jak komus 16 nie starczy to niech zalozy 17, 18 ... ale plissss niech nie wmawia innym ze nie zauwaza roznicy a tu taka opinia panuje.

co do komfortu - jezdze dziennie dosc duzo i (zazwyczaj) na tej samej trasie wiec to raczej znajomosc trasy mogla mnie nieco przewrazliwic. przy czy zaznaczam ponownie, ze jestem pozytywnie zaskoczony bo myslalem ze bedzie gorzej a zmiana czyt. pogorszenie tego komfortu jest naprawde bardzo ale to bardzo nieznaczne, niemniej jadac ta sama trasa jest ono przez mnie wyczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wieksza srednica calego kola spowoduje ze licznik bedzie zanizal km (to chyba na plus :naughty:)

czy to że nie wiesz jak szybko jedziesz bo licznik kłamie nazywasz plusem? pamiętaj że to twój prędkościomierz będzie kłamał a nie radar policyjny.

A czy tak wogole zawieszenie duzo ucierpi jezdzac na 16" a nie na seryjnych 15".

16" to też są seryjne i zawieszenie nie ucierpi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o roznice w wygladzie na aucie, bo sporo osob tutaj twierdzi ze miedzy 15 a 16 nie widac roznicy i nie ma co myslec o 16 tylko od razu 17ki.

Różnica np. cala zawsze będzie bardziej widoczna na mniejszych rozmiarach niż na większych gdyż jest to większy procent całej felgi. Dlatego też różnica pomiędzy 15" a 16" jest bardziej widoczna niż 16" a 17" i w tym kontekście wiele osób doradza 17" :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega zapytał o konkretny rozmiar opony a zrobiło sie OT o tym jaki rozmiar felg lepszy :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega zapytał o konkretny rozmiar opony a zrobiło sie OT i tym jaki rozmiar felg lepszy :cool1:

Czyli standard ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...