Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T BFB - prośba o przykładowe logi dynamiczne silnika 1.8T BFB


ethernal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie znalazłem żadnych przykładowych logów, które mógłbym zobaczyć dla porównania i diagnostyki, wszystkie nie aktualne lub nie odpowiada strona. Czy mógłby ktoś podzielić się swoimi logami  dynamicznymi ze sprawnego 1.8 T BFB. Logi sondy i przepływomierza , przy pełnym obciążeniu i ewentualnie jak ktoś posiada to przy stałej prędkości obrotowej 3000 obr. Z góry dziękuje, logi potrzebuje  do porównania i diagnostyki przepływomierza, gdyż korekty częściowego obciążenia wskakują na + 18 a wolne obroty są idealne. 

Jeszcze raz z góry dziękuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekty mają być koło 0, a przeplyw 120-130 przy 6tys przy pelnym bucie i zależy od wielu czynnikow. To nie jest sztywna wartość. Poza tym na korekty sondy nie tylko przeplyw ma znaczenie. Jak jest jest lpg to w 99% słabe korekty to wina złej regulacji. 

Jeszcze pytanie czy to seria ale widac, że tajemnica skoro nie ujawniasz takze owocnej nauki :P

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria,nie ma lpg, przy pomiarze wpięty manometr w listwę, sztywne 3.8-3.9bar. Tak wiem wiem, ze korekty powinny być bliskie zera, jestem tego świadomy i dokładnie to staram się osiągnąć. Z logów widać ze ewidentnie nie podoba mu się regulacja w niskim i średnim zakresie obrotów, wywala korekty na 25 nawet przy lekkim przyspieszaniu, w wyższym jest trochę lepiej ale dalej kupa. Z odpiętym przepływomierzu tego nie ma, korekta krótko terminowa nie wędruje w kosmos. przepływomierz wygląda jakby zaniżał o  jakieś 10g/s-20g/s?

dynamiczny 03-33-115.jpg

statyczny.jpg

Czesciowe przyspieszenie.jpg

Edytowane przez ethernal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz strony typu tunezilla i tam wrzucaj logi. Nie mam zamiaru tępić wzroku zeby cos dojrzec na tych screenach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem pokombinowane pliki, dłuższe logi wiec tam było prościej a dodatkowo zdjęć nie wywieje za jakiś czas tak jak linków, ale proszę bardzo :

Pełne przyspieszenie + około 60% obciążenia

 

 

LOG.TUNEZILLA.COM

statyczny:

LOG.TUNEZILLA.COM

oraz mix lekkich i pełnych przyspieszeń:

LOG.TUNEZILLA.COM

 

 

Edytowane przez ethernal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływomierz za mało wskazuje, więc jesli dolot szczelny to wymien na sprawny a najlepiej nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już na jutro zamówiona nówka. Z tym, że chciałem się upewnić i mniej więcej porównać z innymi logami ale z tego co znalazłem to prawidłowa wartość przy 4k obrotów powinna pokazywać już okolice 90g/s a przy 3k okolice 70g? przy pełnym obciążeniu, dobrze to wywnioskowałem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuć ludziom logi dynamiczne 115 118 tylko prośba od 1400 do 6200 pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...