Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] Wymiana zaworu podcisnienia


marcelomattsoy

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie, mam nadzieję, że dobry dział. :)

Zrobiłem dziś diagnostykę z jednym polecanym (wiadomo jak to jest) i wyszło, że do wymiany mam "zawór podciśnienia" - osoba chcąca wymienić ten zawór, powiedziała, że nie ma on numeru, w ASO nie kupię, tylko regeneracja lub kupno używanego. Kolo powiedział, że ten zawór jest przy turbinie i całość można wymienić razem z nią. Sorry za to, ale ja w kwestiach silnikowych jestem noga. :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie (nie mogę wrzucić foty). Specjalnie jechałem z pracy, a teraz w niej jestem i będę do późna (auto zostało). Dopiero jutro miałbym okazję. Coś tam gaworzył o membrance. Zobaczymy jutro, zrobię fotkę i wrzucę tutaj. Na razie wstrzymałem go z wszelkimi pracami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o ten zawor sterujacy wychyleniem kierownic w turbinie. Rzeczywiscie w aso ta czesc nie jest dostepna osobno. Z drugiej strony nie musi byc to wcale to, mogly sie kierownice zapiec. Gdzies widzialem ze te zaworki regeneruja ale nie pamietam juz gdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie. Specjalnie jechałem z pracy, a teraz w niej jestem i będę do późna (auto zostało). Dopiero jutro miałbym okazję. Coś tam gaworzył o membrance. Zobaczymy jutro, zrobię fotkę i wrzucę tutaj. Na razie wstrzymałem go z wszelkimi pracami.

za mało informacji, niech pokaże Ci o który zawór mu chodzi i wszystko będzie jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chodziło o to:

zdjcie0831.th.jpg

Podmieniłem i po jeździe wymieniłem na stałe. Mój samochód dawno się tak nie zachowywał :naughty: Aż nie chciało się z niego wychodzić. Dawca nieznany, ale mam nadzieję, że organizm nie odrzuci przeszczepu. Koszt 300PLN z robocizną.

Co ciekawe odpinałem wężyk dochodzący do tej membrany i rzeczywiście nic przez nią nie przechodziło, tylko myślałem, że to coś grubszego jest. Na szczęście to tylko ona, reszta jest w jak najlepszym porządku (na razie :) )

Auto już nie wydziela czarnej zasłony podczas przyspieszania, nie ma overboost (ok 3500rpm), ładnie się wkręca, równiutko. Dodam, że jak go w końcu oddawałem to już zero kompletne, Audi z silnikiem od kosiarki.

Błąd miałem taki:

Code 001: 17964 P1556 sporadic Turbo super charger boost sensor (A) circuit: control limit not reached

Miłego dnia !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...