Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Padający wtrysk i błąd świecy - ciężki przypadek BKE


Maxior93

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam problem, około 3 miesiące temu może 4 pojawił się błąd świecy na cylindrze 2, stwierdziłem przed zimą się ogarnie.

2 miesiące temu padł wtrysk na 2 cylindrze, został on wymieniony świeca również (chodź stara dzialala).

Blad świecy wrocil po 3 dniach od wymiany i wczoraj auto nie chciało odpalić udało się z plaka.

Wtrysk na cylindrze 2 ma wartość po odpaleniu 2,99 bo więcej się nie da plus nierówna praca silnika.

Wygląda to trochę tak jakby była jakaś zależności odnośnie tej "padnietej" świecy która wykańcza wtrysk. Drugi raz sytuacja jest taka sama a oba przypadki łączy blad świecy na 2 cylindrze. Zdjęcia poniżej, może ktoś miał podobny problem lub ma pomysł co zrobić z tą świeca.

20221228_133120.jpg

20221229_164801.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrysk na pewno sprawny? przy wymianie wtrysku na wałek popychacze spojrzaleś? Sprawdź kompresje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeca nie ma tu z tym wtryskiem nic wspólnego. Wsadziłeś nowy wtrysk czy używany lub regenerowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2023 o 10:03, Muskel1 napisał(a):

Świeca nie ma tu z tym wtryskiem nic wspólnego. Wsadziłeś nowy wtrysk czy używany lub regenerowany?

Wtrysk był używany sprawdzony na maszynie, wszystko po montażu było jak należy podawał dawki około 0,15mg, autem nadal jeżdżę problem na pewno jest bo odpala do czasu dopóki silnik nie bd rozgrzany to na wolnych obrotach trzesie silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ja to dobrze rozumiem bo tak to napisałeś ake dla mnie sprawa jasna. U kumpla kilka tygodni temu przerabiałem i auto już żyje.

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2023 o 20:48, Pieterb napisał(a):

Nie wiem czy ja to dobrze rozumiem bo tak to napisałeś ake dla mnie sprawa jasna. U kumpla kilka tygodni temu przerabiałem i auto już żyje.

Ale w sensie co? Padnięte były wtryski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maxior93 napisał(a):

Ale w sensie co? Padnięte były wtryski?

Nie, wiązka głowicy z tym że u niego był błąd związany z cewką pompowtryskiwacza i misfire.

U ciebie bardziej bym nieszczelne gniazdo pompki obstawiał.

Edytowane przez Pieterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat może głupi ale po kolejnym sprawdzeniu wtrysk na 3 cylindrze zaczął lać, po wymianie od tamtego czasu po dziś dzień wszystko gra, poza tym że po drodze padła uszczelka między skrzynią a silnikiem i dwumasa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...