Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nagar pod pokrywą zaworów (ocena), wymiana oleju


Mhl_

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Mhl_ napisał(a):

że Eurola tam nie ma,

Chcesz 5L Eurola? :D  Tego raczej nikt nie podrabia, bo to niepopularna marka u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, przem8 napisał(a):

Chcesz 5L Eurola? :D  Tego raczej nikt nie podrabia, bo to niepopularna marka u nas.

Może i bym chciał, tylko trochę więcej niż 5L bo na ewentualne dolewki jeszcze trzeba :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbys się namyslił to daj znać na PW. W czwartek będę w lublinie to mogę Ci podrzucić. Mam w sumie jakies 5,5l. 4+1 nowe i jedna butelka 1l napoczęta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, przem8 napisał(a):

Jakbys się namyslił to daj znać na PW. W czwartek będę w lublinie to mogę Ci podrzucić. Mam w sumie jakies 5,5l. 4+1 nowe i jedna butelka 1l napoczęta. 

Jasne, dzięki :D jak coś to się odezwę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopię trochę temat, ale myślę, że warto o tym wspomnieć

Finalnie wybór padł na Valvoline 5w40, wiem, że Meguin byłby lepszy, ale ze względu na słabą dostępność odpuściłem. Przy następnej wymianie może coś się ogarnie...

To tak... Jedną dolewkę 500 ml już zrobiłem, ale uwaga - po 2800 km od wymiany :o daje to niecałe 180ml/1000km, co w porównaniu z ubytkami ostatniego oleju (dla przypomnienia 10w40 Castrol) daje ponad dwa razy mniejszą ilość! Na Castrolu było to coś około 400-500ml/1000km.
Żadnej płukanki, chemii itd nie zdecydowałem się zastosować, sama wymiana oleju (i filtrów oczywiście, ale to nie ważne).

180ml/1000km 5w40 to już chyba wartość nawet akceptowalna jak na ten silnik, nie? Co myślicie?
Zdrowy silnik niby nie powinien pobierać w ogóle oleju, no ale nie oszukujmy się, te jednostki mają już swoje przejechane. Jak na to ile wcześniej musiałem dolewać to nie powiem, nawet mnie to ucieszyło

Edytowane przez Mhl_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedziałeś, przejechane swoje w kołach ma, deko łyknie oleju to nie dramat, byle by litrami nie dolewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez Mhl_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tass napisał(a):

Sam sobie odpowiedziałeś, przejechane swoje w kołach ma, deko łyknie oleju to nie dramat, byle by litrami nie dolewać.

otóż to!
Szczerze to nie spodziewałem się poprawy po wymianie na 5w, myślałem, że w najlepszym wypadku będzie to samo, a tu niespodzianka :P ale to już takie moje luźne przemyślenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...