Ruszający się lewarek skrzyni biegów 1.8t

Lexy25

Cześć, mam problem ze skrzynią, mianowicie gdy dodaje gazu to lewarek idzie do przodu a gdy odpuszczam gaz to opada. Ruszając nim przy wrzuconym biegu czuć spory luz przód/tył. Totalnie nie wiem czy szykować się na grubszy remont czy może to sam wybierak? Dodatkowo mam dosyć spore przekłamanie prędkości. Przy 50km/h licznikowych jadę realnie 45 plus na trasie 90km licznik pokazuje przejechane 94km. Zastanawiam się czy to może być wina właśnie już zużytej skrzyni? Ciężko wrzucić czasem dwójkę i czasem wsteczny się blokuje. Skrzynia 6b w bexie. Przy 2000 obrotów na 4 biegu mam 50km realnie bo na liczniku już ponad 55. Dodatkowo przy 2200 obrotów słychać brzęczenie? ciężko mi nazwać ten dźwięk, generalnie na każdym biegu ale najmocniej na czwórce.

Edytowane przez Lexy25

Poduszki silnika i skrzyni do sprawdzenia,  a różnica w prędkości zawsze jest i chyba będzie ;) Jeszcze zależy czy masz koła oryginalne założone czy inne ( średnia i grubość opony, bo to ma znaczenie )

Poduszki silnika były wymieniane przy skrzyni raczej nie, trochę mnie zastanawia ten luz po wrzuconym biegu. Mogę normalnie ruszyć tym lewarkiem przód tył w „obrębie biegu”. Opony mam 16 205/55.

https://a4-klub.pl/topic/349521-poduszka-skrzyni-biegów-i-drgania-lewarka-19-tdi/ najpierw szukamy potem zakładamy tematy. Silnik inny ale zasada ta sama

Edytowane przez nik23

O dzięki wielkie, ciężko mi było właśnie znaleść podobny temat a problem ze źle naliczanymi przejechanymi km to gdzie szukać przyczyny?

Źle naliczane km, czy źle naliczana prędkość? To drugie to kwestia wyskalowania licznika, i ma to 95% samochodów, zawsze licznik zawyża o 5 km, w myśl zasady "10km/h mniej ratuje życie".

Pytałem o źle naliczane km bo prędkość to wiem ze gdzieś zawsze jest zaniżana po prostu w poprzednim aucie jadąc 50 miałem 48 realnie. Jechałem audi TT koleżanki i jej właśnie jedzie 48/49 gdy na liczniku jest 50.

A skąd wiesz, o źle naliczanych km? Może to GPS źle wyliczył trasę? Sprawdź dokładnie taką samą trasę innym autem.

Poprzednim jeździłem identyczną trasę i właśnie pokazywał tyle ile nawigacja. A4 pokazuje o średnio 10km więcej na trasie 180km.

Nie masz błędów z czujnika ABS? Lub czujnika prędkości w skrzyni biegów?

Nie sprawdzałem błędów bo nie mam vcds właśnie, na fisie nic się nie wyświetlało od ABS

Co do ruszającego się lewarka zmiany biegów to mam podobnie. Informacyjnie powiem, że wymienione poduszki silnika, skrzyni, dyfra.. Niestety nic nie pomogło, więc jak uda się tobie rozwiązać problem to chętnie się dowiem co było przyczyną.

W dniu 3.02.2023 o 08:29, Rumaq napisał(a):

https://a4-klub.pl/topic/349521-poduszka-skrzyni-biegów-i-drgania-lewarka-19-tdi/ tu jest odpowiedź