Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Dziwna praca silnika a4 b6 bfb ośka lpg

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam posiadam malysza kombi 1.8t 163km LPG ośka. W grudniu wymieniałem rozrząd,przód oraz tył.

Przód INA pasek CONTI.

Tył zestaw SWAG. Niestety napinacz niekiedy brzęczy po odpaleniu,raz mniej raz bardziej a czasem w ogóle. Mam wrażenie że od wymiany rozrządu jest słyszalna inna praca silnika tak jakby z przodu od rozrządu. Ciężko określić jako to dźwięk. Dodam filmik z dzisiaj. Ten odgłos słyszalny jest nawet w środku, mam wrażenie że po rozgrzaniu trochę mniej. Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu. Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam całe forum. Błędy sonda lambda 2 (brak kąta ,downpipe) grzałka sonda pierwsza. I oczywiście pompa powietrza, zaślepiony tył i podciśnienia. Wydałem kupę kasy a w sumie nie ma żadnej różnicy. Czasem dziwnie rzuci go na obrotach. 

 

 

 

Opublikowano

Może łożysko od napinacza klimatyzacji lub od samego kompresora? Może np napinacz od alternatora? Łożysko alternatora? U mnie po wymianie hałasowało łożysko od kompresora klimatyzacji. Przez pierwsze minuty jazdy szumiało i jakby stukało tak, że było je słychać w środku a potem była cisza.

Edytowane przez mascom

Opublikowano

Normalny dziwek na zestawie ina. Wina paska. Na pewno założony pasek Conti? 

Jak wywaliles kata i sai, a nie wyprogramowano tego w sofcie to będą błędy. 

23 minuty temu, Mati97532 napisał(a):

Tył zestaw SWAG. Niestety napinacz niekiedy brzęczy po odpaleniu,raz mniej raz bardziej

Zmieniałes z jakiego powodu? Taki urok zamienników napinacza z fazatorem. Tylko kosztów sobie narobiłeś. 

Edytowane przez przem8

Opublikowano

I naprawdę w aucie to słyszysz?

Opublikowano
  • Autor

Przem8 

Pasek CONTI, wcześniej był taki sam tylko pompa wody była hepu. I było cichutko. Czyli co to normalne? Nie przejmować się?

Opublikowano
  • Autor

Słychać na ssaniu, po rozgrzaniu prawie niesłyszalne ale jak się wie że coś jest nie do końca ok to się słucha i zawsze coś tam brzęczy, podświadomość ?

Opublikowano
  • Autor

Kompresor od klimy ma 3 lata ,nowy był. Wątpię, ale pasek jak jest wilgotno to piszczy. Ogólnie przypomniało mi się że kazałem mechanikowi wymienić pasek osprzętu, zmienił na skv i nie dało się wytrzymać, strasznie piszczał. No i w końcu założyli stary. Czyli wina napinacza?

Opublikowano
11 minut temu, Mati97532 napisał(a):

Czyli co to normalne? Nie przejmować się?

Zobacz sobie w moim starym temacie czy dokładnie o ten sam dźwięk Ci chodzi. Tam masz dokładną odpowiedź. 

Opublikowano

Mam to samo, też po wymianie paska na conti + pompa hepu, jeżdżę tak 3 lata i nic się nie dzieję.

Opublikowano
  • Autor
6 minut temu, szpakuziom napisał(a):

Mam to samo, też po wymianie paska na conti + pompa hepu, jeżdżę tak 3 lata i nic się nie dzieję.

Dzięki za odpowiedź, zrobię tak samo ,nie przejmować się. Widać temat powszechny. 

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za podpowiedzi i pomoc. Pozdro ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.