Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z wentylatorami

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
2 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

W trzylitrówce tylko przez OBD2 poznasz. Ja używam aplikacji DPF VAG i tam wszystko ładnie widać (warunkiem jest sterownik o protokole UDS- czyli od generacji B8).

Podrzucił byś  linka z Allegro który warto kupić bo jest  trochę. 

Opublikowano

Używam tego

ALLEGRO.PL

 

Opublikowano
4 godziny temu, RALF76 napisał(a):

o ciekawe że nie ma nic po czym można poznać wypalanie

Nie, nie ma żadnych oznak.

Jestem w gronie tych, którzy ze wspomnianej aplikacji nie mogą skorzystać :mellow: . Tak, jak pisałem to niejednokrotnie w A6 C6 nie ma komunikacji protokołem UDS.

Co prawda pojawiło się światełko w tunelu dla sterowników non UDS ale poinformuję o tym, gdy przetestuję produkt (nie, nie mój). Dla zainteresowanych - jest ewentualna możliwość (nie potwierdzone), że urządzenie będzie wysyłało do ster. licznika  rozkaz, o włączeniu kontrolki (właściwie w A6 C6 piktogramu) w momencie rozpoczęcia procesu regeneracji.  

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Panowie wracam do tematu. Zrobiłem 50km i było ok.Od tamtego wypalania przejechałem 200 km i znów to samo.Wysokie obroty na postoju 1000 i pracują wentylatory po zgaszeniu,oraz spalanie 1,2/h Czy to normalne że po 200 km znów wypala się filtr?

Opublikowano

Jaki masz przebieg?

Jaka jest ilość popiołu w dpf?

 

Opublikowano
  • Autor

257tyś przebieg.A jak to sprawdzić?

Opublikowano

Podłączając auto pod komputer i odczytując wartość.

Jeżeli auto ma 257 kkm z pierwszym dpfem, to możliwe, że jest już zapchany, co może objawiać się częstymi regeneracjami.

 

Opublikowano
  • Autor

Tak,jest to pierwszy.W takim wypadku co robić?

Opublikowano

Odczytać wartość.

Opublikowano
  • Autor

Aha.Czy jak będzie zapchany to czy go dać do czyszczenia czy szykuje się zakup nowego?

Opublikowano

Albo nowy oryginalny albo profesjonalne czyszczenie.

Opublikowano
  • Autor

A może orientujesz się jakie są ceny nowych?

Opublikowano

Astronomiczne.

Opublikowano
32 minuty temu, Maniek79_ka napisał(a):

A może orientujesz się jakie są ceny nowych?

Jeżeli się nie mylę, to oryginalny dpf do Twojego auta ma nr części 8K0254752X i kosztuje 2100 €

Aby mieć pewność należałoby zweryfikować po VINie.

Opublikowano
  • Autor

O matko aż mi ciepło się zrobiło.Jak to jadę się podpiąć pod kompa.Dzięki

Opublikowano

Do odczytania:

- ilość popiołu olejowego,

- wartość różnicy ciśnień na wolnych obrotach,

- wartość wyliczona sadzy,

- wartość obliczona sadzy,

-przebyty odcinek od ostatniej regeneracji,

- wartość różnicy ciśnień na biegu jałowym przy 2500 obr/min

 

 

Opublikowano
  • Autor

Dzięki bardzo za informacje

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.