Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Klimatronic 1 strefowy, a wymiana na 3 strefowy w A4 B9

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć, 

 

Czy jest możliwość wymiany Klimatronica jednostrefowego na dwustrefowy poprzez wymianę samego panelu ?

 

Czy jest ktoś kto taka zmianę zrobił w audi b9 ?

Screenshot_20230222_205317_Chrome.jpg

Edytowane przez dar3k

Opublikowano

Trójstrefowy:wink:

Opublikowano
  • Autor
24 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Trójstrefowy:wink:

Faktycznie.

Opublikowano

1. Nie 

2. Nie

 

3 strefy to całkowicie inny układ klimatyzacji. Do wymiany (rozbudowy) kompletnie wszystko

 

Dla oka zmieniałem panel na ten 3-strefowy w aucie z 1-strefową klimą. Regulacja temperatury nie działała poprawnie (chodziła jakby w zamkniętej pętli, brakowało czujników, wariowało też sterowanie).

 

Jest firma z okolic Krakowa która za około 4500zł (cena sprzed jakiegoś czasu) robi modernizację klimy na 3zone w B9. Kiedyś się z nimi kontaktowałem ale już nie pamiętam kompletnie gdzie tego szukać i jak się ta firma nazywała.

 

Jeśli chcesz sprawdzić to na własnej skórze to mam panel do sprzedania :)

Edytowane przez wuPiotrek

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Mam pytanie. Aby założyć klimatyzację trójstrefową potrzeba: panel klimy, wiązkę , tunel środkowy z nawiewami i sterowaniem i nagrzewnicę. Bez kodowanie na pewno się nie obejdzie. Co jeszcze potrzeba i czy w ogóle warto to robić? 

Opublikowano

Żeby zmienić panel musisz mieć kogoś kto zdejmuje Component Protection, bo jest ochrona na panelu.

Żeby zmienić nagrzewnicę musisz spuścić czynnik, a następnie napełnić nim układ (też sam tego nie zrobisz).

Kodowanie może akurat nie być potrzebne, chociaż to najmniejszy problem. 

Dodatkowo też czujniki temperatury w nawiewach. 


Czy warto - zależy ile to ma kosztować. Panel 3 zone o wiele lepiej wygląda, jak dużo jeździsz z kimś po prawej to też ta druga strefa może się przydać.

Opublikowano

Według mnie nie warto, mam 3 strefy a z jedną strefą w innych autach też nie było problemu.

Opublikowano

A gdzie szukać schematu aby podłączyć? Jest szansa że coś dadzą w ASO?

Opublikowano
22 minuty temu, thenaturat2 napisał(a):

Jest szansa że coś dadzą w ASO?

Na 100% nie.

Opublikowano
6 godzin temu, thenaturat2 napisał(a):

A gdzie szukać schematu aby podłączyć? Jest szansa że coś dadzą w ASO?

Wszystkie schematy są dostępne w internecie za drobną opłatą

 

 

  • 1 rok później...
Opublikowano

Cześć, a ja mam trochę inne pytanie do tego wątku ? czy ktoś coś myślał na temat zmiany, jakiejś zabudowy tych pułeczek  z tyłu tam gdzie w 3strefowej jest panel do regulacji?

Mam wrażenie że zostało to zbudowane na odwal, bo kompletnie jest to nie poręczne ani nie przydatne do niczego i nie mowie tu o gnieździe do ładowania bo ono akurat się przydaje ale reszta nie wiem po co?:)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.