Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy i jakie preparaty używacie do czyszczenia wtryskiwaczy?


wkowal10

Rekomendowane odpowiedzi

Czy i jakie preparaty używacie do czyszczenia wtryskiwaczy? Jak używacie tych preparatów, wlewacie do baku i w  jakiej proporcji, czy winny sposób? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liquy Moly - SYSTEMPFLEGE  nr 2185 raz na 10 000km lub na pół roku profilaktycznie. Szczególnie na koniec zimy gdy w paliwie było dużo parafiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2023 o 08:51, wkowal10 napisał(a):

Czy i jakie preparaty używacie do czyszczenia wtryskiwaczy? Jak używacie tych preparatów, wlewacie do baku i w  jakiej proporcji, czy winny sposób? 

 

https://allegro.pl/oferta/liqui-moly-2666-diesel-spulung-0-5l-czysci-wtryski-10467582787?bi_s=ads&bi_m=listing:desktop:query&bi_c=Y2FtcGFpZ24AMjA1Njg2MzUANTYxOTUA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=aa7cf816-1f51-45f2-9dbd-a428bdc25184

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co kolega wysłał nadaje się do układów paliwowych starszego typu. U nas w B8 występuje układ Comon Rail dlatego bierz ten środek nr 2185: 

ALLEGRO.PL

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałem Liqui Moly Spulung. Wcześniej miałem taką przypadłość, że po nocnym postoju przez pierwsze ok. 2km czułem wibracje na karoserii, kołach tak jakby był nierówny asfalt, zwłaszcza jak wolno jechałem.  Teraz nie ma tej przypadłości. Z tym zjawiskiem nie tylko ja walczyłem. Pod uwagę były brane poduszki silnika, skrzyni biegów, wtryski, opony, koła , przeguby wewnętrzne. Teraz będę regularnie stosował. 

Chciałbym zastosować jeszcze preparat do filtra dpf MOTULA DPF CLEAN. 

 

 

 

Jak w tych naszych autkach podłączyć to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...