Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakup Audi A4 B8, 2.0 TDI


JUT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Od dłuższego czasu interesuje się zakupem swojego pierwszego  samochodu, a dokładniej ma to być Audi A4 B8 (sedan). Jakiś czas temu natrafił mi się jeden egzemplarz, a mianowicie jest to B8, 2011 rok ( produkcja właściwie końcówka 2010), 2.0 TDI, 136 KM sprowadzony z Belgii. Auto wygląda na prawdę dobrze pod względem wizualnym, bardzo mało zauważalne ślady użytkowania, fotele skórzane w stanie chciało by się rzec - idealnym, po odpaleniu silnika również na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się być okej, auto odpala bez żadnych zarzutów. Nowe tarcze, klocki, rozrząd robiony 40 tys. km temu. Co również ważne i zachodzące mi w głowie to stan przebiegu, a dokładniej 180 tys. Sprzedawca gwarantuje pełną dokumentację serwisową wraz z paragonami, co jego zdaniem ma  potwierdzić autentyczność przebiegu. Moje pytanie brzmi: Czy tego typu dokumenty w znacznej mierze mogą świadczyć o rzetelnym przebiegu? Słyszałem różne opinie na ten temat wśród znajomych, także chciałbym również zobaczyć co inni o tym sądzą. Co również ważne - cena: niespełna 42000.

Pozdrawiam.

Edytowane przez JUT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie odpuściłem szukanie w Polsce, a ściągam sobie auto z DE. Moja rada na doświadczeniu - zwróć uwagę na daty tych przeglądów. Widziałem auta gdzie np od 2016 do 2021 było co rok nabijane np. Po 50-60tys km, a w 2022 nagle wzrost tylko o 10kkm. Nikt nie kupuje diesla po to żeby stał w garażu, a jeśli tak to nie są to dobre egzemplarze.  Wystrzegaj się też sytuacji pt. ostatni przegląd w książce w 2020 roku 240 na blacie a auto stoi dziś w 2023cim roku z takim samym przebiegiem i ktoś Ci próbuje wmówić że to udokumentowany przebieg bo tak jest w książce...

 

Często też Janusze fałszują całe książki, spotkałem się też z akcją typu przeglądy udokumentowane od roku 2015go a na okładce książeczki serwisowej data druku samej książeczki to 2020 rok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sprawdziłem dziś auto po przez VIN na carvertical. Zbyt wiele się nie dowiedziałem odnośnie przebiegu, ponieważ raport podaje tylko trzy pierwsze lata i stan przebiegu w danym roku.

2011-10000

2012-18000

2013-38000

(Liczby podane w zaokrągleniu)

Co do dalszych lat, strona nie podaje więcej informacji, a jedynie szacunkowy aktualny przebieg na dzień dzisiejszy - 250000. Niżej zaś otrzymałem wiadomość, że przebieg jest wiarygodny, nie uległ żadnemu cofnięciu. Słyszałem różne opinie na temat tego typu raportów dlatego też nie wiem czy jest do końca sens się tym kierować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego najbardziej wiarygodna jest  historia wyciągnięta z ASO jeśli dane  auto było serwisowane..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie, moja historia serwisowa z ASO była tak prowadzona, że nie da się dojść co i kiedy konkretnie było wymieniane. A też ci w systemie zostało zapisane, a co faktycznie zostało zrobione to dwie różne bajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli morał jest taki, że stuprocentowej pewności i tak nigdy nie można mieć. Jutro jadę oglądać jeszcze raz samochód i prawdopodobnie podejmę decyzję o zakupie. Mam nadzieję, że będzie to dobry ruch z mojej strony.

Edytowane przez JUT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wybieraj się bez programu diagnostycznego (np.VCDS) do kupna auta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...