Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Biały dym z rur, ubytki płynu


michallxn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. 

Mam problem z moim allroadem, 3.0tdi, ccwa. Z dnia na dzień dokladnie w niedzielę zaczal strasznie kopcić na bialo, doslownie biała chmura, za autem nic nie widac. Auto miało moc nie szarpało nic się nie działo. Podjechałem do mechanika, żadnych błędów ale nadal kopcilo. Podczas drogi powrotnej zaczęła wariować temp. z nawiewu zimne powietrze. Po dojechaniu do domu w zbiorniczku było minimum płynu, po jakiejś godzinie postoju juz nic nie było w zbiorniczku. Na końcówkach wydechu mieszanka oleju i płynu. Panowie doradzi ktoś? Uszczelka? Czy cos innego daje takie objawy? 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Langista napisał(a):

Chłodnica EGR, uszczelka poszła.

Kolego mogła sama chłodnica puścić? Czy już wszystko razem się posypało?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Langista napisał(a):

Mogła chłodnica tez się rozszczelnić, trzeba rozebrać i ocenić.

Rozumiem, podpowiedziałbys gdzie jest ta chlodnica i jak wygląda? Ewentualnie jak ja sprawdzić? To mój pierwszy diesel i nie jestem jeszcze do końca zorientowany :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj przy kolektorze wydechowym, taki podłużny, w części użebrowany przedmiot, do którego dochodzą dwa kanały wodne i kanal wydechowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzespół chłodnicy spalin z zaworem EGR

059131515CC.thumb.jpg.eb8a989274ac49fc688c5cda50b0eaeb.jpg

Edytowane przez Tomnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, michallxn napisał(a):

Po dojechaniu do domu w zbiorniczku było minimum płynu, po jakiejś godzinie postoju juz nic nie było w zbiorniczku. Na końcówkach wydechu mieszanka oleju i płynu.

 

Biorąc pod uwagę to, co napisałeś, nie miałbym chyba złudzeń, że awarii uległa chłodnica recyrkulacji spalin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za odpowiedzi. Nie mam złudzeń ale sprawdzic zawsze można, mechanik dopiero za 3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Langista napisał(a):

W miarę możliwości, nie używaj tego auta.

Wiem kolego, jedynie na lawetę wjadę jak cos :) a podpowiesz moze czemu mogła ta uszczelka się posypać? Jakie mogą być tego przyczyny? Auta nie katowałem nigdy, nie przegrzałem i raczej jeździłem spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Langista napisał(a):

To częsta usterka, taka część.

Uszczelka pod głowicą to częsta usterka w 3.0 tdi?  Myslalem ze to pancerny silnik. No nic, dziękuję za odpowiedzi, jak się coś wyjaśni to będę pisał.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o uszczelkę między chłodnicą spalin a samym kanałem, o ile tam w ogóle ona jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2023 o 20:55, Langista napisał(a):

Szukaj przy kolektorze wydechowym, taki podłużny, w części użebrowany przedmiot, do którego dochodzą dwa kanały wodne i kanal wydechowy.

chłodniczka EGR jest pomiędzy głowicami, wszystko z góry trzeba pozdejmować, żeby tam dojść.

Ja u siebie wymieniałem bo też mi płyn znikał, w najgorszym momencie 3litry płynu na 150km, ale oprócz samego znikania płynu nie było w sumie innych objawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2023 o 20:40, michallxn napisał(a):

Kolego A dymił Ci ?

Ja u siebie nie zauważyłem żadnego dymienia, nawet wtedy kiedy wciągał największe ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...