Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Biały dym z rur, ubytki płynu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam serdecznie. 

Mam problem z moim allroadem, 3.0tdi, ccwa. Z dnia na dzień dokladnie w niedzielę zaczal strasznie kopcić na bialo, doslownie biała chmura, za autem nic nie widac. Auto miało moc nie szarpało nic się nie działo. Podjechałem do mechanika, żadnych błędów ale nadal kopcilo. Podczas drogi powrotnej zaczęła wariować temp. z nawiewu zimne powietrze. Po dojechaniu do domu w zbiorniczku było minimum płynu, po jakiejś godzinie postoju juz nic nie było w zbiorniczku. Na końcówkach wydechu mieszanka oleju i płynu. Panowie doradzi ktoś? Uszczelka? Czy cos innego daje takie objawy? 

Pozdrawiam

Opublikowano

Chłodnica EGR, uszczelka poszła.

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, Langista napisał(a):

Chłodnica EGR, uszczelka poszła.

Kolego mogła sama chłodnica puścić? Czy już wszystko razem się posypało?  

Opublikowano

Mogła chłodnica tez się rozszczelnić, trzeba rozebrać i ocenić.

Opublikowano
  • Autor
19 minut temu, Langista napisał(a):

Mogła chłodnica tez się rozszczelnić, trzeba rozebrać i ocenić.

Rozumiem, podpowiedziałbys gdzie jest ta chlodnica i jak wygląda? Ewentualnie jak ja sprawdzić? To mój pierwszy diesel i nie jestem jeszcze do końca zorientowany :)

pozdrawiam

Opublikowano

Szukaj przy kolektorze wydechowym, taki podłużny, w części użebrowany przedmiot, do którego dochodzą dwa kanały wodne i kanal wydechowy.

Opublikowano

Podzespół chłodnicy spalin z zaworem EGR

059131515CC.thumb.jpg.eb8a989274ac49fc688c5cda50b0eaeb.jpg

Edytowane przez Tomnik

Opublikowano
7 godzin temu, michallxn napisał(a):

Po dojechaniu do domu w zbiorniczku było minimum płynu, po jakiejś godzinie postoju juz nic nie było w zbiorniczku. Na końcówkach wydechu mieszanka oleju i płynu.

 

Biorąc pod uwagę to, co napisałeś, nie miałbym chyba złudzeń, że awarii uległa chłodnica recyrkulacji spalin...

Opublikowano
  • Autor

Dziękuję Panowie za odpowiedzi. Nie mam złudzeń ale sprawdzic zawsze można, mechanik dopiero za 3 tygodnie.

Opublikowano

W miarę możliwości, nie używaj tego auta.

Opublikowano
  • Autor
2 godziny temu, Langista napisał(a):

W miarę możliwości, nie używaj tego auta.

Wiem kolego, jedynie na lawetę wjadę jak cos :) a podpowiesz moze czemu mogła ta uszczelka się posypać? Jakie mogą być tego przyczyny? Auta nie katowałem nigdy, nie przegrzałem i raczej jeździłem spokojnie.

Opublikowano

To częsta usterka, taka część.

Opublikowano
  • Autor
Teraz, Langista napisał(a):

To częsta usterka, taka część.

Uszczelka pod głowicą to częsta usterka w 3.0 tdi?  Myslalem ze to pancerny silnik. No nic, dziękuję za odpowiedzi, jak się coś wyjaśni to będę pisał.

Pozdrawiam

Opublikowano

Chodziło mi o uszczelkę między chłodnicą spalin a samym kanałem, o ile tam w ogóle ona jest.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 28.02.2023 o 20:55, Langista napisał(a):

Szukaj przy kolektorze wydechowym, taki podłużny, w części użebrowany przedmiot, do którego dochodzą dwa kanały wodne i kanal wydechowy.

chłodniczka EGR jest pomiędzy głowicami, wszystko z góry trzeba pozdejmować, żeby tam dojść.

Ja u siebie wymieniałem bo też mi płyn znikał, w najgorszym momencie 3litry płynu na 150km, ale oprócz samego znikania płynu nie było w sumie innych objawów.

Opublikowano
  • Autor

Kolego A dymił Ci ?

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 27.03.2023 o 20:40, michallxn napisał(a):

Kolego A dymił Ci ?

Ja u siebie nie zauważyłem żadnego dymienia, nawet wtedy kiedy wciągał największe ilości.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.