Skocz do zawartości
IGNOROWANY

remaping 2.0tdi DETA (190) co i jak stage 1


Lukaa5

Rekomendowane odpowiedzi

hejka .

Chciałem zmodyfikować lekko mapy .

Bez jakiś fajerwerków :decayed: cel około 220hp 440nm

 

Moje pytanie czy powinienem od razu zmieniać oprogramowanie skrzyni biegów ( osobna usługa) 

a może nie jest to konieczne przy takiej modyfikacji .

 

Ktoś mapował podobny silnik , jakieś przemyślenia /porady.

 

pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Lukaa5 napisał(a):

Moje pytanie czy powinienem od razu zmieniać oprogramowanie skrzyni biegów ( osobna usługa) 

a może nie jest to konieczne przy takiej modyfikacji .

nie bawiłem się tym silnikiem, ale chyba naturalnym jest że w przypadku automata trzeba go również skorygować.... po jakiejkolwiek modyfikacji silnika zmienia się przecież zakres oraz przebieg momentu obrotowego... bez zmian w skrzyni ona po prostu może głupieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, sahipp napisał(a):

nie bawiłem się tym silnikiem, ale chyba naturalnym jest że w przypadku automata trzeba go również skorygować....

A czemu , masz jakieś doświadczenie z tym silnikiem ? coś słyszałeś ... Wiadomo ogólnie już sporo 220/225ho i średnio +60nm jak na 2.0 tdi

Jeżeli chodzi o skrzynie to też mi się wydaje że wypadało by coś zaadoptować ( w innym temacie było o podniesieniu ciśnienia sprzęgieł ?)

Tuner pisze że nie potrzebuje modyfikować skrzyni przy stage 1 .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym konkretnym silnikiem nie... ale bawiłem się już w mody nie jednego silnika i trochę w temacie jestem że się tak wyrażę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Lukaa5 napisał(a):

Tuner pisze że nie potrzebuje modyfikować skrzyni przy stage 1

w 3.0tdi na tipie po samym lekkim sofcie bez korekty skrzyni fakt jeździło ale skrzynia czasem wariowała...

Edytowane przez sahipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem chip tuning tego silnika jakiś rok temu. Wyszło 205HP i 430Nm. Wykres jest w odpowiednim dziale. Tuner zrobił też aktualizację softu skrzyni i zwiększył docisk sprzęgła. Mówił, że to taki nierozłączny komplet.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lukaa5 napisał(a):

A czemu , masz jakieś doświadczenie z tym silnikiem ? coś słyszałeś ... Wiadomo ogólnie już sporo 220/225ho i średnio +60nm jak na 2.0 tdi

Jeżeli chodzi o skrzynie to też mi się wydaje że wypadało by coś zaadoptować ( w innym temacie było o podniesieniu ciśnienia sprzęgieł ?)

Tuner pisze że nie potrzebuje modyfikować skrzyni przy stage 1

to nawet na logikę... w benzynie przyrost momentu i mocy idzie równomiernie wraz ze wzrostem obrotów... W silniku wysokoprężnym jest całkiem inna bajka... przesunie sie zakres momentu obrotowego pomijam jego wzrost... w manualu żaden problem bo to sie czuje i według tego użytkuje auto... natomiast automat nie myśli, on jest zaprogramowany.... dla tego wypadałoby również się i nim zająć.... jak wspomniałem 3.0 na tipie no jeździło ale jak był ogień skrzynia lubiła momentami sfiksować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem wersję 150KM, wyszło na hamowni około 160KM a po programie lekko ponad 190KM. Auto mam wrażenie że trochę mniej pali, na pewno jest dużo bardziej dynamiczne lepiej się jeździ. Robiłem to kilka dni po zakupie samochodu, ale mam na codzień porównanie z takim samym modelem kolegi.

 

Co do skrzyni to była to dodatkowa, lecz zalecana opcja. I tutaj nie jestem zbyt zadowolony. Auto bardziej wyraźnie zmienia biegi, sztywniej, sam przebieg tych zmian jest wg mnie niedopasowany do przebiegu momentu obrotowego po chip'ie, czasami wbije bieg trafiając w lekką dziurę w momencie, czasami wbije tak że aż szarpnie. O ile silnik chodzi idealnie i nie mam zastrzeżeń, to program skrzyni mógł by być bardziej 'dopasowany' konkretnie do pojazdu. Ale tak to jest > program silnika zawsze tunerzy korygują na bieżąco jeśli coś wyjdzie nie tak, program skrzyni wgrywają 'gotowy'.

 

Ogólnie mogę polecić i jeśli będę miał kiedyś jeszcze ten silnik 150KM to napewno zrobię program. Chociaż wolał bym po prostu fabrycznie mocniejszą wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli skrzynia przyjmie soft, warto. Nie wszystkie skrzynie przyjmują soft niestety. 

Odnośnie silnika jak wszystko ok, średnio 220 i 450-480nm.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2023 o 19:04, Lukaa5 napisał(a):

hejka .

Chciałem zmodyfikować lekko mapy .

Bez jakiś fajerwerków :decayed: cel około 220hp 440nm

 

Moje pytanie czy powinienem od razu zmieniać oprogramowanie skrzyni biegów ( osobna usługa) 

a może nie jest to konieczne przy takiej modyfikacji .

 

Ktoś mapował podobny silnik , jakieś przemyślenia /porady.

 

pozdrawiam 

 

I jak tam, zrobiłeś chip tuning? Jak tak, daj znać jakie efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szuwi3 napisał(a):

I jak tam, zrobiłeś chip tuning? Jak tak, daj znać jakie efekty.

Będę robił z tym że na spokojnie trochę jestem z czasem ograniczony . A 2ga sprawa że szukam odpowiedniej osoby .

Ja mieszkam w IRE i ciężko jest . Niestety większość "tunerów" zajmuje się wgrywaniem softu pod tesco albo wycinaniem ad blue i DPF z traktorów :decayed:

Na razie rozmawiałem z warsztatem który ma mnóstwo pozytywnych opinii , hamownie no i zajmuje się tylko tym .

Z tym że mówi mi że do stage 1 nie potrzebuje robić skrzyni  i jak chce robic skrzynie to osobno płatne . Ale jestem niemal pewny że wgra jakiś generic soft i boje się że ta skrzynia zacznie chodzić jak na jakimś torze NASCAR.

Na chwile obecną udało mi się znaleźć po prawie trzech miesiącach poszukiwań :kox: osobę która zrobiła paramertyzacje kamery to VZE  .

Tutaj jesteś koder jak potrafisz wgrać test zegarów na starcie .

 

 

Edytowane przez Lukaa5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie kogoś sprawdzonego okolice Wrocka żeby to profesjonalnie z hamownia zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2023 o 07:45, Owca007 napisał(a):

Macie kogoś sprawdzonego okolice Wrocka żeby to profesjonalnie z hamownia zrobić?

Podjedź do Stolicy, Adrian Kądziela WWE-Tuning ogarnie luksusowo w dobrej cenie. Przy okazji kawałek na powrót oraz testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...