Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Termostat ASO czy Mahle/Behr


Dante18

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Przyszło mi wymienić termostat do mojego audi a4 b7 1.8t BFB. Auto bardzo długo łapie temperaturę, wskazówka opada na wolnych obrotach itp. Koniec końców się dogrzewa bo robię długie trasy i tak jeżdżę sobie na tym już z rok...  Postanowiłem, że w końcu go wymienię i teraz pytanie, jaki wybrać? 

 

Termostat w ASO (mam blisko) koszt: 560 złotych z gwarancją 2 lata.

 

Ale tak sobie myślę, że do do 17 letniego auta pchać termostat  za pół tysiaka to lekka przeginka tym bardziej, że to cześć eksploatacyjna.

 

Rozejrzałem się za zamiennikami i wybrałem dwie firmy:

 

GSa polecał mi mój znajomy, że niby nic lepszego nie dostane, ja jeszcze rozważam mahle/behr. Koszt takich zamienników to 300 złotych, prawie 2 razy taniej niż w tym ASO...

Gdzie jest problem? A no już zdążyłem zamówić sobie taki to termostat GSa za prawie 400 stówy i przyszło chińskie g... To już po samym wyglądzie szło stwierdzić, że to nie pochodzi długo. Ogólnie dostać termostat made in germany podobnież graniczy teraz z cudem.  W ASO obstawiam, też nic lepszego nie dostane niż chińczyka, a przepłacę, tyle że ta gwarancja jest kusząca. 

 

Macie może jakaś sprawdzoną markę gdzie warto by było zaryzykować, czy po prostu wkładać to co przywiozą i liczyć na cuda?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Behr powinien mieć produkcję europejską ale tego też zagwarantować nie można. Lemforder też już produkuje w Chinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mahle to oryginał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można trochę przyoszczędzić i kupić sam wkład Behr za 40zł, ale nie wiem czy to rozwiązanie będzie ok.  Tylko do tego wymienić trzeba wymienić oring na nowy i tyle 

 

Edytowane przez szpakuziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...