Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z Aktualizacją map nawigacji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym zaktualizować mapy w audi a4b9 2016r. Aktualne mapy pobrałem (mib2023). Pytanie  jak podnieść softa i czy po podniesieniu softa wystarczy wrzucić pendrive i z poziomu czerwonego menu dać aktualizacje i to wystarczy? 

7D4A4BDD-01F3-4EB4-B52B-5BF8534B7D6C.jpeg

0D09A29D-011A-4013-B9D7-2C5E064063B2.jpeg

4888F393-DD3E-4F8D-9695-FB6AFF8A30FE.jpeg

BDC386AA-401B-4177-966E-878D735613AE.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zainstalować mapy które pobrałeś musisz uprzednio kilka razy zaktualizować softa do wyższych wersji, następnie wgrać do jednostki patch, bez którego czytanie tych map jest niemożliwe.

 

Poczytaj w tym wątku. Jest tam opisane co i jak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2023 o 18:28, Muskel1 napisał(a):

Aby zainstalować mapy które pobrałeś musisz uprzednio kilka razy zaktualizować softa do wyższych wersji, następnie wgrać do jednostki patch, bez którego czytanie tych map jest niemożliwe.

 

Poczytaj w tym wątku. Jest tam opisane co i jak.

 

W linku który jest podany nie ma już pakietu patch MIB_3.2.0_20220324. Masz link skąd pobrać folder ? 

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Patches  są w tym archiwum.

Screenshot_20230328_135448_Opera.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam wrzucić do auta wszystkie te foldery? Na filmiku są inne pliki wypakowane z tego linku tu jest aż 467MB a tam 19MB.

90BECD18-FC64-4DD1-80A5-5103E47CB10E.jpeg

9ABE2E93-D420-4502-9A32-97BAA5C4EAA6.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam swój folder tylko ze nic takiego w nim nie ma jak na filmie, brakuje plików backup itd 

image.jpg

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dolnym zdjęciu jest to folder narzędzia M.I.B. More Incredible Bash,  w którym istnieje folder patches. Do tego folderu musisz wrzucić odpowiedni patch dla Twojej jednostki 5F i wersji softa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Na dolnym zdjęciu jest to folder narzędzia M.I.B. More Incredible Bash,  w którym istnieje folder patches. Do tego folderu musisz wrzucić odpowiedni patch dla Twojej jednostki 5F i wersji softa.

Tylko skąd wziąć folder narzędzie M.I.B? W pobranym folderze są tylko patche. Mam swój folder do mojej wersji S2148 (zdj 1) tylko nie mam gdzie go przerzucić.Na filmie pobiera mib 3.2.0 i po wypakowaniu ma wszystkie pliki tak jak na zdjęciu 2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GITHUB.COM

M.I.B. - More Incredible Bash - The Army knife for Harman MIB 2.x aka MHI2(Q) units - GitHub -...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sprawdziłem i mam klucz odblokowany. I mapy zaktualizowane na 2018/2019 a samochód jest z 2016r czyli wcześniejszy właściciel już je aktualizował. Muszę wrzucać patch czy mogę odrazu wgrać mapy 22/23 z strony vw ? 

0B279C27-AFD2-4424-88F2-A94291A00B13.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz klucza na nowe mapy. 0230001e = 2018/2019

Bez patchowania nie odczyta map 22/23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc i sorki że tak meczę. Jeżeli dobrze to rozumiem to tak:

 

1.Pobrałem folder MIB_patches i tam znalazłem odpowiedni patch dla mojej wersji S2148 (po rozpakowaniu  FEC 023000EE-odpowiedni dla map 22/23) . Rozumiem że mam go wrzucić w NARZĘDZIU MIB do folderu patches i po wrzuceniu patcha do narzędzia mogę zacząć instalacje w samochodzie?

 

2.Problem pojawia się z narzędziem bo nie mogę go znaleźć do pobrania na żadnej stronie, na filmie jest pokazane jak pobiera MIB 3.2.0 (aktualnie nie ma  tego do pobrania na stronie mibsolution) i po wypakowaniu ma wszystkie foldery.

 

3.Na stronie github jest pokazana już procedura jak wrzucić patch do folderu patches w narzędziu MIB. Nie jest pokazane jak pobrać narzędzie MIB ani skąd pobrać narzędzie. Jak byś mógł wrzucić link do narzędzia lub zaznaczyć co pobrać aby mieć te narzędzie i móc wrzucić tam folder patches. Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, D1Kocur napisał(a):

Problem pojawia się z narzędziem bo nie mogę go znaleźć do pobrania na żadnej stronie

Tutaj

 

6 godzin temu, D1Kocur napisał(a):

.Pobrałem folder MIB_patches i tam znalazłem odpowiedni patch dla mojej wersji S2148 (po rozpakowaniu  FEC 023000EE-odpowiedni dla map 22/23) . Rozumiem że mam go wrzucić w NARZĘDZIU MIB do folderu patches i po wrzuceniu patcha do narzędzia mogę zacząć instalacje w samochodzie?

Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Muskel1 za pomoc, widać od razu wiedza potężna. Odezwij się jak będziesz w okolicach Wałbrzycha wiszę ci dobre piwo. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, D1Kocur napisał(a):

Dziękuje Muskel1 za pomoc, widać od razu wiedza potężna. Odezwij się jak będziesz w okolicach Wałbrzycha wiszę ci dobre piwo. :) 

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie od nośnie całej procedury. Sorki że tak wałkuje temat ale nie chce sobie narobić problemów z sterownikiem.

MAM wersje AUG22_S2148 FEC 0230001e -aktualne mapy wgrane  na rok 2018/2019 ( auto z 2016r).

To teraz proces powinien przebiegać tak:

1.Wrzucam na kartę SD folder patch ściągnięty z strony mibsolution.

Zaczynam od folderu AUG22_K2161 wkładam kartę do portu SD1 i z poziomu REM rozpoczynam aktualizacje.

Następnie robię format karty i wrzucam folder AUG22_P3241 i wykonuje znowu aktualizacje w  REM i tak aż dojdę do wersji AUG22_K3346?( Wystarczy wrzucać sam folder z patch i to podniesie wersje soft ?)

(S2148-K2161-P3241-K3344-K3346) 

 

2.Teraz wrzucam na kartę Narzędzie MIB i do folderu patches wrzucam AUG22_K3346 FEC -23000ee i z poziomu REM rozpoczynam aktualizacje? Następnie GEM i wykonuje backup oraz usuniecie błędu z sterownika F5.

 

 

3.Wrzucam mapy 26G do portu SD1 i z poziomu MMI rozpoczynam aktualizacje map? Po tych czynnościach mapy powinny działać

 

 

 

 

Edytowane przez D1Kocur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2023 o 18:28, Muskel1 napisał(a):

Aby zainstalować mapy które pobrałeś musisz uprzednio kilka razy zaktualizować softa do wyższych wersji, następnie wgrać do jednostki patch, bez którego czytanie tych map jest niemożliwe.

 

Poczytaj w tym wątku. Jest tam opisane co i jak.

 

To musze podnieść soft do wersji AUG22_K3346, czy mogę zrobić patch dla aktualnego sofa AUG22_S2148-wrzucić FEC023000EE i zainstalować wtedy mapy?  Z góry dziękuje za pomoc. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...