Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z Aktualizacją map nawigacji


Rekomendowane odpowiedzi

Aktualizujesz soft kilka razy z poziomu czerwonego menu, kolejność jak niżej: K2161-> P3241->K3344->K3346

Przy czym K3346 możesz odpuścić jeżeli nie będzie chciał zainstalować, ponieważ może tak być, że nie będzie chciał zainstalować bez uprzedniego aktywowania SWDL w zielonym menu.

Gdy zaktualizujesz softa do ostatecznej wersji, wrzucasz na kartę SD narzędzie More Incredible Bash i wrzucasz do folderu patches odpowiedni patch do wersji softu. 

Następnie kartę SD do slotu SD1 i z poziomu czerwonego menu instalujesz narzędzie More Incredible Bash tak jak softa.

Po zainstalowaniu wchodzisz w zielone menu i wykonujesz backup i dopiero patch jednostki. Następnie kasujesz błąd ze sterownika 5F.

Wyciągasz kartę SD ze slotu.

Po tym zabiegu wgrywasz ściągnięte mapki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poprawienie co robię  źle.  Na kartę SD (karta nowa Samsunga 32GB )  wrzuciłem folder AUG22_K2161 Fec023000ee pobrany z mibsolution, po włożeniu karty do portu SD1 nie może odczytać plików na karcie. Druga próba wypakowałem wszystko z folderu na kartę i ponownie błąd odczytu. Następnie próbowałem tak samo jak w wcześniejszych sposobach tylko z folderu patches przerzuciłem folder ADDfec i ponownie błąd odczytu. Jak by ktoś mógł wytłumaczyć co dokładnie krok po kroku wrzucić/zrobić aby podnieść Soft. Czuje się teraz totalnie zielony w tym temacie chodź na co dzień pracuje jako automatyk przy maszynach cnc :I . Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Najpierw ściągasz softy i je kolejno po sobie instalujesz, czyli jako pierwszy soft instalujesz MHI2_ER_AUG22_K2161_MU1421. Softy maja ok 4,5 GB każdy.
Wrzucasz wszystkie pliki z folderu softa MHI2_ER_AUG22_K2161_MU1421 na sformatowaną kartę (FAT32) do katalogu głównego karty SD.

Wyjmujesz inne karty SD ze slotów MMI i wkładasz kartę z softem do slotu SD1.
Uruchamiasz czerwone menu, klikasz na update i instalujesz soft.

To samo robisz z softem MHI2_ER_AUG22_P3241_MU0678, następnie z MHI2_ER_AUG22_K3344_MU1438 i na koniec z MHI2_ER_AUG22_K3346 MU1438.

Dopiero jak końcowy soft został wgrany, należy wrzucić narzędzie More Incredible Bash na kartę SD (też wszystkie pliki z niego do głownego katalogu karty) a do folderu patches wrzucić odpowiedni patch do wersji softu, czyli jak wgrałeś ostatnią wersję softu K3346 to patch musi być także K3346.

Tak spreparowaną kartę wkładasz także do slotu SD1 i uruchamiasz tak samo czerwone menu i instalujesz tak samo jak softa.
W tym czasie jednoskta MMi kilka razy włączy i wyłączy się.
Pod koniec instalacji zarówno softów jak i narzędzia More Incredible Bash pojawi się pytanie, czy dokonać dokumentację wsteczną. Wybierasz "Nie"
Dopiero gdy narzędzie M.I.B. zostało zainstalowane należy spatchowac jednostkę.
Kartą pozostaje nadal włożona w slocie SD1. Uruchamiasz tym razem zielone menu i gdy się uruchomi wybierasz "m.i.b"
Następnie scrolujesz na backup, potwierdzasz.
Następnie scrolujesz na "patch ifs root" i potwierdzasz.
Po tym zabiegu jednostka MMi została spatchowana.

Dopiero teraz mozna instalowac mapy 2023.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za szczegółowa pomoc. Jutro pobiorę na nowo foldery z mega.nz i spróbuje jeszcze raz 

 

Edytowane przez D1Kocur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się zaktualizować do wersji AUG22_K3344 i na tym koniec. Jak wkładam kartę z AUG22_K3346 w REM nie jest podświetlona zakładka uruchom aktualizacje jak przy wcześniejszych aktualizacjach. Jak bym mógł kogoś prosić o pomoc co dalej z tym zrobić aby to dokończyć aby  moc patchowac jednostkę i wgrać mapy? Czy mogę już na tej wersji zrobić mapy i CarPlay żeby działało na virtualu? 

D82CF9DB-2EA1-42CF-88C3-605092D40CD5.jpeg

Edytowane przez D1Kocur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym celu musisz zaznaczyć w zielonym menu SWDL. 

Sprawdź, czy w ogóle możesz uruchomić zioelone menu, jednocześnie pchając i przytrzymując te dwa srebrne przyciski ku przodowi. Po 2-3 sek. powinno pojawić się zielone menu. Jeżeli się nie pojawi to trzeba je uruchomić albo kodowaniem (za pomocą programu diagnostycznego) albo najpierw wgrać narzędzie More Incredible Bash (bez patchowania jednostki), uruchomić SWDL, następnie wgrać K3346, następnie jeszcze raz More Incredible Bash i dopiero patch.

 

20230406_171045.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, D1Kocur napisał(a):

Czy mogę już na tej wersji zrobić mapy i CarPlay żeby działało na virtualu? 

Alternatywnie możesz zakończyć na wersji K3344 i spatchować tę wersję softu. 

Nie ma możliwości wyświetlania map z CarPlay/Android Auto na VC. Jest tylko coś tagiego jak uruchomienie podwójnej nawigacji ale działa to na wersji K3346. Na K3344 jeszcze nie testowano więc nie wiem czy zadziała.

Tutaj to opisałem.

 

https://a4-klub.pl/topic/493644-uruchomienie-podwójnej-nawigacji-czyli-mapki-na-virtual-cockpit-podczas-nawigowania-z-android-auto-car-play-tylko-przy-dużej-nawigacji-harman/

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem narzędzie MIB i mam dostęp do GEM. Zaznaczyłem swdl.prod na zdefiniowany ale po wrzuceniu AUG22_K3346 dalej nie mogę wykonać aktualizacji. Po wyłączeniu zapłonu swdl.prod wraca do poprzedniej formy, wiec wszedłem w GEM  dałem na zdefiniowany następnie w REM chciałem wykonać aktualizacje lecz dalej jest nie dostępna. Da się jakoś to zapisać żeby cały czas był zdefiniowany ? Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mogę wejść. Zrobiłem tak jak pisałeś wrzuciłem narzędzie MIB na kartę i zainstalowałem z poziomu REM i teraz mam dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij kartę ze slotu, wejdź w zielone menu, aktywuj SWDL, wyjdź z zielonego menu wciskając przycisk "menu" na panelu MMI, włóż kartę z K3346 do slotu SD1, aktywuj czerwone menu i wybierz update nie standart tylko z wyboru i zaznacz wszystkie po kolei a tak "Y".

Powinno zadziałać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro spróbuje i dam znać czy pomogło. Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że tego nie sprawdzałem nawet. Raczej ASS bo nigdzie na kratkach nie ma B&O ani jak się odpala jednostka nie ma żadnej informacji że to B&O. Po pracy dziś mam zamiar aktualizować do AUG22_K3346 to od razu to sprawdzę. Czy jak mam nagłośnienie ASS lub B&O to powinienem odznaczyć  linijkę nagłośnienia  podczas aktualizacji, żeby potem nie było problemów z nagłośnieniem i nie musiał robić adaptacji ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...